Martı Scooter Kiralama Fiyatları (30 DK, 60 DK)

Martı Scooter kiralama fiyatları, Ülkemizde yeni faaliyete geçen martı uygulamasının tüm detaylarını ele aldık. Birçok insanın merak ettiği ve çokça sevdiği Martı Scooter’la ilgili detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

Öncelikle Martı Scooter 15 yaş üstü kullanabilmektedir. 15 yaş altındakiler kiralama yapamazlar. Martı scooter tek kişilik bir araçtır. Bir kişiden fazla kişi bindiği takdir de ceza uygulanır. Martı scooter özel aracınızda veya toplu taşıma araçlarında taşınamaz. Ama maalesef bu kuralları ülkemizdeki insan çoğu uymamaktadır.

Martı Scooter Dakikası Ne Kadar

Martı scooter dakikası ne kadar, güncel olarak sizlere aktarıyoruz. Ulaşım aracı olarak kullanılan martı scooter nasıl kullanılır bütün detaylar aşağıda yer almaktadır.

1 dakika Martı Fiyat (Scooter kiralama)3 TL
5 dakika Martı Fiyat (Scooter kiralama)15 TL
10 dakika Martı Fiyat (Scooter kiralama)30 TL
30 dakika Martı Fiyat (Scooter kiralama)90 TL
60 dakika Martı Fiyat (Scooter kiralama)180 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Martı Scooter Kiralama Nasıl Yapılır

Martı scooter kiralama fiyatları

Martı scooter kiralama nasıl yapılır, Martı scooter kullanmak istiyorsanız ve nasıl olduğunu bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 • Martı scooter kiralayabilmek için mobil uygulama gerekmektedir. Bu martı uygulamasını indirdiğiniz takdir de kiralama yapabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden gerekli kayıt bilgilerinizi doldurup kredi kartınızı ya da banka kartınızı bu uygulamaya tanımladığınızda üye işlemleriniz tamamlanır ve kiralama yapmak için hazır hale gelirsiniz.
 • Üyelik işlemleriniz bitince bulunduğunuz konumdaki Martı adındaki elektrikli scooterlar harita üzerinde yeşil daireler ile göstermektedir.
 • Bulunduğunuz konuma en yakın ve şarj durumu müsait olan scooter var ise yeşil butona tıklayarak ve Martı Scooter üzerinde bulunan QR kodunu telefonunuza okutarak kiralamayı yapabilirsiniz.

Kiralama gerçekleştiğinde Scooter kontrol edip kurallara uygun şekilde kullanmalısız. Martı scooterla ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda telefon uygulaması üzerinden martı editörlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

Martı Scooter Müşteri Hizmetleri

Martı scooter müşteri hizmetleri, Martı scooter kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

 • Martı scooter kullanabilmek için martı mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama üzerinden Marti.tech çağrı merkezi arayarak sorunlarınızı veya şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Marti.tech çağrı merkezi için bir iletişim numarası belirtilmemiştir. https://www.marti.tech/contact/ linkine tıklayarak sorununuzu iletebilir ya da bize ulaş seçeneğine tıklayarak onların sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

Sürüşünüzü sonlandıramıyor veya başlatamıyor olabilirsiniz bu sorunlarla ilgili müşteri hizmetlerinden yardım almanız gerekebilir.

Martı scooter bayilik ücreti

Martı scooter bayilik ücreti, elektrikli araçların hayatımıza girmesiyle hayatımızın kolaylaşmasının yanı sıra çevre kirliliği konusuyla da çok önem taşımaktadır. Martı elektrikli scooter Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından yapılan bir projedir. Bu proje ülkemizde büyük ilgi görmektedir. Hayatımızı bir miktar da olsa kolaylaştırdığı gibi eğlenmemize de olanak sağlamaktadır. İnsanlar tarafından çok sevilen bu scooter için insanlar bayilik almayı düşünebilmektedir.

 • Ama maalesef herhangi bir bayilik söz konusu değildir. Firma tarafından bayilik verilmemektedir.

Martı Scooter Nerelerde Var

Martı scooter kiralama fiyatları

Martı Scooter nerelerde var, Martı Scooter tamamen Türk yapımıdır. Ayrıca ilk İstanbul’da kullanıma başlaması İBB ye ait bir sistem sanılmaktadır. Fakat İBB ye ait değildir. Özel bir firma tarafından işletiliyor bu yüzden de Martılarda İstanbul kartı geçerli değildir. Kredi kartı ya da para kartı geçerlidir. Mobil uygulama sayesinde martıyı kolayca kullanabilirsiniz.

 • Martı scooter İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya, Bursa, Yalova ve Eskişehir illerinde bulunmaktadır. Önce İstanbul’da hizmete sunulan Martı adındaki elektrikli scooterlar binlerce kişi tarafından kullanılıp ilgi büyük olunca diğer illerimizde de kullanıma sunulmuştur.

Ankara’da Hangi İlçelerde Kaç Tane Martı Var

Martı scooter kiralama fiyatları

Ankara’da vatandaşların büyük bir mutluluk ile kullandıkları martılardan kaç tane var? Martı uygulamasını indirdikten sonra nasıl kullanacağınız ve hangi ilçelerde kaç adet martı bulunduğu aşağıda belirtilmektedir.

 • Altındağ: 332
 • Çankaya: 1540
 • Etimesgut: 396
 • Gölbaşı: 47
 • Keçiören: 1082
 • Mamak: 646
 • Sincan: 283
 • Yenimahalle: 843

Martı borcu ödenmezse ne olur?

Martı ile kısa seyahatiniz sonrasında hesabınızda bakiye yok ise hesabınızda bakiye oluşuncaya kadar çekim yapılamaz. Hesabınızda bakiye olduğunda sistem otomatik olarak borcunuzun kesintisini almaktadır. Borcunuzu ödemediğiniz sürece bir sonraki sürüşünüz için kısıtlama getirilmektedir.

Martıları kim şarj ediyor?

Martı nasıl şarj oluyor? Martıların pilli şarj sistemi vardır ve hepsinin üzerinde GPS cihazı vardır. Pil bittiğinde martı görevlilerine uyarı gitmektedir. Uyarıyı alan görevliler gidip martıların bataryasını dolu batarya ile değiştirmektedir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥