Binance Bu Kimlik Numarası Zaten Kullanılmış Hatası

Binance bu kimlik numarası zaten kullanılmış hatası alınınca hangi adımların takip edilmesi gerektiği merak ediliyor. Binance bildiğiniz üzere dünya üzerinde ve Türkiye’de en çok tercih edilen kripto para borsasıdır. Bu noktada kullanıcılarının hesap güvenliğine oldukça önem veren Binance borsasında güvenlik açısından bazı önlemler alınıyor. Bunlardan biri de aynı kimlik bilgileri ile iki farklı hesap açamamanıza yöneliktir. Eğer ilk kez Binance hesabı açmanıza rağmen bu hatayı alıyorsanız nedenleri şu olabilir;

 • Eğer aynı anda hem cep telefonu numaranız hem de mail adresiniz ile Binance hesabı açtıysanız bu hatayı almanız olağandır.
 • Eğer bu sorunla karşılaştıysanız mail hesabınız ile açtığınız Binance hesabına giriş yaparak hesabı kapat kısmında tıklayın.
 • Ardından telefon numaranız ile açtığınız Binance hesabınıza giriş yaparak yeniden kimlik doğrulama adımlarını takip edin.

Binance borsasına kayıt olurken mobil veya e-posta ile kayıt ol seçeneklerinden sadece birini seçerek üye olursanız kimlik doğrulama hatası almazsınız.

Kimlik Doğrulama Binance

Binance bu kimlik numarası zaten kullanılmış hatası

Binance, kimlik doğrulama işlemini, kullanıcıların hesaplarının kendilerine ait olduğunu doğrulamak, AML (Kara Para Aklama) ve KYC (Müşteri Kimlik Doğrulama) düzenlemelerine uymak ve hesabınızdaki fonları korumak için kullanır.

Binance’de kimlik doğrulama işlemini tamamlamak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Binance web sitesine veya uygulamasına giriş yapın.
 2. Profil sekmesine tıklayın.
 3. Kimlik Doğrulama ve Limitler bölümünü açın.
 4. Doğrula seçeneğine tıklayın.
 5. Kimlik doğrulama türünü seçin.
 6. Gerekli bilgileri girin.
 7. Gönder’e tıklayın.

Binance kimlik doğrulama işlemini tamamlamak için, aşağıdaki kimlik doğrulama türlerinden birini seçebilirsiniz:

 • Kimlik Kartı Doğrulama: Kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün fotoğrafını yüklemeniz gerekir.
 • Ehliyet Doğrulama: Ehliyetinizinin ön ve arka yüzünün fotoğrafını yüklemeniz gerekir.
 • Pasaport Doğrulama: Pasaportunuzun ön ve arka yüzünün fotoğrafını yüklemeniz gerekir.
 • Yabancı Kimlik Doğrulama: Yabancı kimlik belgenizin ön ve arka yüzünün fotoğrafını yüklemeniz gerekir.

Kimlik doğrulama işleminiz tamamlandıktan sonra, hesabınızdaki günlük para yatırma ve çekme limitleri artacaktır. Ayrıca, kaldıraçlı işlemlere ve yatırım fonlarına erişebileceksiniz.

“The id number is already used by others” Ne Demek

“The id number is already used by others” ne demek ne hatası şeklinde sıkça araştırma yapılıyor. Binance borsasına üye olduktan sonra kimlik doğrulama adımlarını da sorunsuz şekilde takip etmeniz gerekiyor. Eğer Binance hesabınızda kimlik doğrulaması yaparken “The id number is already used by others” yazısı ile karşı karşıya kalıyorsanız bu kimlik numarası zaten kullanılmış hatası anlamına gelir.

 Binance bu kimlik numarası zaten kullanılmış hatasının nedeni: Aynı anda hem cep telefonunuz hem de mail adresiniz ile hesap oluşturup giriş yapmanızdan kaynaklanır. Bu durumda hesaplar çakıştığı için Binance hata verir. Bu gibi durumlarda eğer daha evvel farklı bir Binance hesabınız olmadığı halde hata aldığınızı düşünüyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Öncelikle mail adresiniz ile açtığınız Binance hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından ise hesabım kapat kısmına tıklayarak hesabınıza kapatın.
 • Daha sonra mobil üzerinden Binance hesabınıza giriş yaparak kimlik doğrulama adımlarını takip edin. Böylece hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilir.

Kayıt ol alanında yer alan mobil ya da e-posta kısımlarından yalnızca biri ile kayıt olmayı tercih ederseniz kimlik numarası hatası almazsınız.

Binance Kimlik Numarası Değiştirme

Binance bu kimlik numarası zaten kullanılmış hatası

Binance kimlik numarası değiştirme işlemi yapılamamaktadır. Üyelik açtıktan sonra üyeliğinizin onay alması için kimlik doğrulaması adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Ayrıca aynı kimlik numarasını kullanarak ikinci bir Binance hesabı açmanız da mümkün değildir. Bu gibi durumlarda Binance hesabınızı açarken bu kimlik numarası zaten kullanılmış hatası alırsınız. Eğer kimlik numaranız doğru olup farklı 2. Hesap açmamanıza rağmen bu hatayı alıyorsanız şu adımları takip edin;

 • Mail adresiniz ile açtığınız Binance hesabınızı giriş sağlayın.
 • Daha sonra ise hesabı kapat alanına tıklayarak mail adresi ile açtığınız hesabınızı kapatın.
 • Hesabınızı kapattığınızdan emin olunca mobil üzerinden giriş sağlayın.
 • Bu adımları takip ettikten hemen sonra kimlik doğrulama işlemlerinde bu kimlik numarası zaten kullanıldı hatası almazsınız.

Binance Kimlik Doğrulama Gerekli Mi

Binance kimlik doğrulama gerekli mi, yapılmasa da olur mu gibi sorular sıkça merak ediliyor. Binance dünya çapında milyonlarda kullanıcısı bulunan kripto para borsalarından biridir. Bu noktada kullanıcılarının hesap güvenliğine de son derece önem veriyor. Eğer Binance hesabı açtıysanız ve sınırsız şekilde alım-satım işlemi yapabilmek istiyorsanız kimlik doğrulama adımlarını tamamlamanız gerekiyor. Eğer kimliğinizi doğrulamazsanız Binance’de yapacağınız işlemler kısıtlı-sınırlı olacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;

Binance TR Kimlik Doğrulama Yapılmazsa Ne Olur?

Günlük para yatırma limiti 100 TL’ye düşer.
Günlük para çekme limiti 100 TL’ye düşer.
Yatırım fonları ve kaldıraçlı işlemlere erişemezsiniz.
Binance TR’nin bazı özelliklerinden yararlanamazsınız.

Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance TR web sitesine veya uygulamasına giriş yapın.
Profil sekmesine tıklayın.
Kimlik Doğrulama ve Limitler bölümünü açın.
Doğrula seçeneğine tıklayın.
Kimlik doğrulama türünü seçin.
Gerekli bilgileri girin.
Gönder’e tıklayın.

Binance Kimlik Numarası Nedir?

Binance kimlik numarası, kimlik doğrulama işlemi sırasında girmeniz gereken bir numaradır. Kimlik numaranız, kimlik belgenizde bulunan 11 basamaklı numaradır.

Binance Neden Kimlik Bilgisi İstiyor?

Hesabınızın size ait olduğunu doğrulamak için.
AML (Kara Para Aklama) ve KYC (Müşteri Kimlik Doğrulama) düzenlemelerine uymak için.
Hesabınızdaki fonları korumak için.

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥