Binance Futures Aktif Etme (Farklı Tüyolar)

Binance Futures aktif etme işlemleri oldukça basittir. Binance bildiğiniz üzere Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen kripto para borsalarından biridir. Binance Futures hizmeti de vadeli işlemler anlamını taşıyor. Binance platformunda kullanıcılara spot işlem seçeneğinin yanı sıra vadeli işlem alternatifi de sunuluyor.

Binance Futures kullanıcıların daha kısa sürede daha karlı kazançlar elde etmesini hedefliyor. Bu noktada eğer siz de Binance Futures hesabınızı aktif hale getirerek kullanmak istiyorsanız şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Mevcut Binance hesabınıza giriş sağlayın. Mobil uygulama ya da bilgisayar üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan hemen sonra Derivatives- USD-M Futures ya da vadeli işlemler sayfasına erişim sağlayın.
 • Sonraki adımda ekranda talep edilen bilgileri girerek Futures hesabınızı açın.
 • Hesabınızı açarken indirim kodu kullanırsanız %10 komisyon indirimi alabilirsiniz.

Yer verdiğimiz adımları takip ederek siz de kolayca Future hesabı açabilir ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz. İşlemlerinizi yaparken takıldığınız bir nokta olursa doğrudan Binance canlı destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

Binance Futures Aktif Etme Mobil

Binance futures aktif etme mobil cihazlar üzerinden kolayca yapılabilir. Binance Futures Binance kripto para borsasında kullanıcıların vadeli işlem yapmaları için sunuluyor. Türkçe karşılığı doğrudan vadeli işlemler olarak yansıyor. Mobil cihazlarınız üzerinden vadeli işlemleri açmak ve aktif hale getirmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

 • Mobil cihazınıza Binance mobil uygulamasını indirin.
 • Mobil uygulama üzerinden Binance hesabınıza giriş yapın.
 • Vadeli işlemler sayfasına gelerek hesabı aktifleştirin.
 • Ardından ise opsiyon sözleşmeleri alıp satmaya başlayarak pozisyonlarınızı aynı ekrandan takip edebilir ya da kapatabilirsiniz.

Mobil cihazınıza üzerinden vadeli işlemler hesabınızı dilediğiniz zaman aktifleştirebilir ya da kolayca kapatabilirsiniz

Binance Vadeli İşlemler Etkinleştirme

Binance futures aktif etme

Binance vadeli işlemler etkinleştirme adımları hakkında detaylar merak ediliyor. Binancen kripto para borsası üzerinden vadeli işlemler yaparak kısa vadeli yüksek karlı kazançlar elde edebilirsiniz.  Eğer vadeli işlemleri Binance üzerinden kullanmak istiyorsanız öncelikle etkinleştirmeniz gerekiyor. Vadeli işlemleri etkinleştirmek için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Binance hesabınıza giriş sağlayın.
 • Ardından ise ‘’Vadeli İşlemler’’ sayfasına girin.
 • Ekranın sağ üst alanında hesabınıza ait e-posta adresinin ilk iki harfini görebilirsiniz.
 • Binance vadeli işlemler hesabınızı doğrudan aktif hale getirmek için ekranın sağ alt kenarında yer alan ‘’şimdi aç’’ kısmına tıklamanız gerekiyor.

Bu adımları takip ettikten sonra vadeli işlemler kapsamında alım-satım işlemlerine hemen başlayabilirsiniz. İşlem süreçlerinde herhangi bir sorun yaşamanız halinde ise hemen Binance canlı destek birimi ile iletişime geçebilirsiniz. Hızlı aksiyon almak üzere destek mail adresine de yazabilirsiniz.

Binance Futures İnactive Yazıyor

Binance futures inactive yazıyor diyorsanız bu hesabınıza aktive etmeniz gerektiğini ifade ediyor. ‘’İnactive’’ aktif değil anlamını taşıyor. Eğer Binance hesabınıza üzerinden vadeli işlemler yapmayı hedefliyorsanız hızlıca vadeli işlemler hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekiyor. Hesabınızı aktifleştirmek için izlemeniz gereken adımlar ise kısaca şu şekildedir;

 • Mevcut Binance hesabınızı mobil ya da tarayıcı üzerinden giriş sağlayın.
 • Girişin ardından ise hemen ‘’vadeli işlemler’’ sayfasına erişim sağlayın.
 • Sonraki adımda ise ekranın sağ üst kenarında göreceğiniz e-posta adresinizin alt kısmında şimdi aç seçeneği yer alıyor.
 • Şimdi aç alanına tıklayarak vadeli işlemler hesabınızı direk aktif hale getirebilirsiniz.

Eğer siz de vadeli işlemler ile kazanç elde etmeyi istiyorsanız hesabınızı aktif hale getirmek üzere yukarıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz. Şimdi aç kısmına tıkladıktan sonra hesabınız aynı dakika aktif hale geliyor. Bu da doğrudan alım-satım işlemlerine başlamanızı destekliyor.


Daha fazla ilgili içerik;

Binance Futures nasıl etkinleştirilir?

Binance web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapın.
Sağ üst köşede bulunan “Hesap” simgesine tıklayın.
“Güvenlik” sekmesine tıklayın.
“Vadeli İşlemler” bölümünün altındaki “Vadeli İşlemlere İzin Ver” seçeneğine tıklayın.
“Evet” düğmesine tıklayın.

Binance kaldıraç sistemi nasıl çalışır?

Binance Futures, kaldıraçlı işlemlere izin verir. Kaldıraç, marjin hesabınızda bulunan fonların miktarını artırarak, daha büyük pozisyonlar açmanız için size izin verir.

Binance futures ne demek?

Binance Futures, Binance’in sunduğu bir vadeli işlemler platformudur. Vadeli işlemler, gelecekteki bir tarihte belirli bir fiyattan bir varlığı satın alma veya satma yükümlülüğünü veren sözleşmelerdir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥