Binance kimin ve Binance ne zaman kuruldu, bilgilendiriyoruz. Binance sahibi serveti ve Binance dolandırıcılığı var mı, birlikte inceleyelim.

Binance kimin, sorusunun cevabına baktığımızda karşımıza çıkan kişi Changpeng Zhao olacaktır. Binance, çeşit çeşit kripto paraların alım – satımı için kullanılan bir platform olarak göze çarpmaktadır. Binance yaptığı ve yapabildiği işlem büyüklüğü sayesinde dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başarmıştır.

Binance, ilk başlangıcında merkezi Çin’e dayalı bir kripto para borsasıydı; fakat daha sonrasında artan talepler ve para düzenlemeleri sebebiyle Çin’den ayrılıp Japonya’ya taşınmak zorunda kalmıştır.

Binance Sahibi Serveti

Binance Sahibi Serveti

Binance sahibi serveti, Binance kurucusu ve sahibi Changpeng Zhao’nun çeşitli istatistik sağlayıcısı sitelerin verilerine göre 28,2 Milyar Dolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda dünyanın kripto para anlamında en zengin kişisi de yine Binance kurucu Changpeng Zhao’dur.

Binance Güvenilir Mi

Binance Güvenilir Mi

Binance güvenilir mi, milyonlarca kullanıcının Binance sitesine üye olduğunu ve çok uzun zamandan bu yana kesinti olmadan hızlı bir şekilde paranın akmaya devam ettiğini düşünürsek Binance sitesini güvenilir olarak değerlendirebiliriz. Diğer taraftan baktığımız zaman ise Binance sitesi 2019 yılında hackerların saldırısına uğramıştı.

Hackerlar bu saldırı sonrasında Binanca sitesinden 7 bin civarında Bitcoin çalmayı başarmışlardı. Ancak böyle bir hırsızlık ve büyük bir meblağ(yaklaşık 40 milyon dolar) çalınmasına rağmen Binance kullanıcılarını mağdur etmeyerek mükemmel bir iş başarmıştır. Yalnızca hesaplarda bulunan paralar 1 hafta boyunca çekilemedi ancak 1 haftanın sonunda Binance tekrardan kullanılır bir hale gelmişti. Bu bilgiler ışığında Binance için denebilecek tek şey güvenilir bir site olduğudur.


Daha fazla ilgili içerik;


Binance Yasal Mı

Binance yasal mı, Binance yasallığını ispatlamış bir kripto para borsasıdır.  TrBinance.com olarak Türkiye’de de İstanbul merkezli bir şirket kurarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu sebepten ötürü Binance Türkiye’de ve tüm dünyada yasaldır.

Binance Merkezi Nerede

Binance merkezi nerede, sorusunun cevabına baktığımız zaman ise,

  • İlk kurulduğu zaman Çin’de ortaya çıkan Binance,
  • Daha sonrasında artan işlemler sebebiyle ana ofisini Japonya’ya taşımak zorunda kalmıştır.
  • Şu anda ise ana ofisin Malta’da olduğu bilinmektedir.