Binance TR referans kodu, yeni kullanıcıların Binance TR’ye kaydolurken kullanabilecekleri ve komisyon indirimi kazanmalarını sağlayan bir koddur. Her Binance TR kullanıcısına özel bir referans kodu atanır.

Borsalar yapılan al sat işlemleri karşılığında, verdiği hizmetin sonucu olarak komisyon bedeli tahsil eder. Bu bedel, borsanın ticari faaliyetini karşılığı olan gelir kalemidir. 

Binance borsası her kripto para alım satım işlemi için %0.1 oranında komisyon ücreti keser. Marjin, stop loss, arbitraj gibi diğer işlemlere farklı oranlarda komisyon bedeli düzenler.

Düzenli işlem yapan traderlar için çeşitli komisyon cetvelleri mevcuttur. Binance belirli aralıklarda oluşturduğu kampanyalar ile kullanıcılarına daha az komisyon tutarı yansıtacak oranlar sunar. Bu tutarlar belirtilen indirim veya referans kodunun hesaba tanımlaması ile aktif olur.

Sisteme yeni kaydolan hesap sahiplerinin uygulayabileceği Binance tr referans kodu 2023 için belirlenen indirim kodları sayfanın aşağısında yer almaktadır.

Binance TR Referans Kimliği

Binance TR referans kimliği, Binance TR’de hesap açacak kullanıcıların başka bir kullanıcı tarafından tavsiye edilmesi üzere oluşturulan davet indirim kuponudur.

Binance TR referans kimliği sayesinde;

 • Borsada yapılan işlemlere ödenen komisyon oranları için daha düşük bedeller ödenir.
 • Kripto para alım satımı dışında, kripto paraların kendi içinde takas edilmesi içinde kullanılır.
 • Komisyon ödemelerinin BNB coin ile yapılması için ekstra indirim hakkı da tanır.
 • Alım satım işlemleri dışında kalan diğer ticari eylemlerde avantaj sağlar.

Binance Tr referans kimliği uygulamaları, komisyon oranları üzerinden %10, %20, %25 hatta %45’e varan oranlarda indirim sağlar.

Referans kimlikleri eski hesap sahiplerine tanımlanabileceği gibi Binance Tr tarafından ilan yoluyla da dağıtılabilir.


Daha fazla Binance içeriği;


Binance TR 20 Referans Kodu

Binance TR 20 Referans Kodu

Binanca TR tarafından dağıtılmış olan Binance TR 20 referans kodu tarafınıza teklif edildiğinde %20 oranında indirim sağlanmaz. Bu oran toplam indirim oranıdır. Yani referans kodunu veren hesap ile referans kodunu kullanan hesaba %20 toplam indirim oranı uygulanır.

Referans kodu farklı bir hesap sahibinden temin ediliyor ise paylaşılan referans kodundaki indirim oranı, taraflar arasında paylaşıcı tarafından dağıtılır. Oranlar referans kodunu dağıtan hesap tarafından belirlenir.

Alınan Binance Tr 20 referans kodunu aktif edebilmek için şu aşamaların uygulanması gereklidir:

 • Binance Tr’ye ilk kayıtta kullanılabilen bu kodlar daha sonraki işlemlerde kullanılamaz.
 • Kayıt esnasında kimlik bilgilerini girdikten sonra referans kimliği gir alanına tarafınıza verilen referans kodu girilir.
 • Referans kodu aktif kod ise alt tarafta hemen ne kadar komisyon oranı belirlendiği gösterilir.

Binance Referans Kodu 40

Binance Referans Kodu 40

Binance referans sistemi, borsaya daha çok üye kazandırmak üzere oluşturulmuş düşük komisyon oranlarını içerir. Bu oranlar, dağıtılan referans kodları ile hesaplara tanınır ve iki taraf için de fayda sağlar. Affiliate yani satış ortaklığı olarak ta bilinen bu sistemde kazan kazana bir durum oluşur.

Binance referans kodu 40 kullanmak için yapılması gerekenler:

 • Binance referans kodu 40 Binance borsasının en yüksek oranda verdiği indirim kodudur.
 • Bu kod işlem hacmi yüksek eski hesap sahipleriyle borsaya daha fazla üye kazandırmış hesaplara tanınır.
 • Diğer bir yöntemde %20 oranında indirim oranı tanınmış hesaplar, komisyon ödemelerini BNB coin ile yaparsa artı %20 daha indirim oranı kazanır.

Binance %40 indirim oranı kazanabilmek için ya bu koda sahip bir referans kodu edinmek ya da komisyon ödemeleri için BNB coin alarak hesapta tutmak gerekir.

Binance TR Referans Kodu Nasıl Alınır?

Binance Tr referans kodunu dağıtabilmek için Binance Tr’ye kayıt olmuş aktif hesap sahibi olmak gereklidir. Bu hesap sahiplerine portföy tutarları, hesap yaşı gibi kriterlere göre değişik oranlarda indirim kodları tanınır. Tanımlanan bu indirim kodları yeni hesap açacak kişilerle paylaşılarak kullanıma açılır.

Binance Tr referans kodu alabilmek için:

 • Binance Tr’ye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan referans şeklindeki butona basılır.
 • Sonra bonus yazan yere tıklanır.
 • Ekrana gelen sarı sayfanın solunda indirim kuponu şifresi sağ tarafında da indirim oranı uygulama kriterleri belirir.
 • Burada hesabınıza tanımlanmış olan %20 indirim kodu için belirlenen şifre yeni hesap açılışı yapacak kişilerle paylaşılır.
 • Sol tarafta bulunan alanda indirim oranı bölümünde indirimler dağıtıcı ve kullanıcı hesapları arasında paydaş edilir.

Referans kodu dağıtıcıları da kullanılan referansların oranı kadar kazanç sağlar. Ne kadar çok referans kodu paylaşılırsa aynı oranda indirim ve kazançlar hesaba tanımlanır.

Binance TR Referans Kodu Nerede?

Referans kodları sadece yeni üyeler için kullanılabilir. Referans kodu ile borsaya üye olan kullanıcı ömür boyu tanımlanan indirim oranı ile komisyonlarını öder.

Binance Tr referans kodunun nereden alınabilir:

 • Binance Tr borsası üzerinden,
 • Daha önce Binance Tr’ye üye olmuş arkadaşlar vasıtasıyla,
 • Referans kodu paylaşımı yapılan internet sitelerinden,
 • Affiliate yani yapılan satışlara ortaklık paydaşı olarak tanımlanan hesaplardan temin edilebilir.

Kullanılan Binance Tr referans kodu tek kullanımlık kodlardan oluşur. Aynı kod birden fazla kişi tarafından ancak tek seferlik kullanılabilir.

Binance referans kodları en fazla %25 oranında kadar verilir. Komisyon ödemelerinde BNB coin kullanılması karşılığında bu orana %20 daha eklenir.

Leave A Reply