Birinin Narsist Olduğunu Nasıl Anlarsın

Birinin narsist olduğunu nasıl anlarsın hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sevgilim narsist mi testi ve ne kadar narsistsin testi işte detaylar.

Bir narsist size bu durumu her türlü tavrıyla göstermektedir. Konuşma sırasında sizin cümlelerinizi bile bitirmenize fırsat vermez, konuşmayı böler ve tüm yönleriyle konuşmaya kendisine çevirmeyi başarır. Sizin konumunuz, ilgili konularınız onu ilgilendirmez.

Narsist hep ön plandadır ve arka plana alınmayı hazmedemez. Konuşmalarınızda da kendisini gösterir ve hep kendisinden bahsederken sizin fikriniz onun için önemli değildir. Konuşmanızı böler ve cümlelerinizin bitmesine fırsat vermez. Sosyal olarak düzenlenen ahlak kuralları ile sosyal normları kabul etmekten yana olmaz. Ya hiç bahşiş vermez ya da çok bahşiş vererek şaşırtır.

Aslında birinin narsist olduğunu anlamanız için önünüzde birçok neden vardır. Siz bu duruma ya toz konduramazsınız ya da bilmediğiniz için yanlış kişilik olarak görebilirsiniz. Aslında her adımları sizin onda bir kişisel bozukluk olduğunu gösterir ve ilerleyen süreçte bu durumu daha ağır baskınlarla sizlere yaşatır.

Narsist Ne Demek

Sevgilim Narsist mi Testi

Sosyal medya gibi mecralarda eşinizle ve sevgilinizle ilgili olarak bazı testlerden bahsetmek mümkün olabilir. Ancak bir kişinin narsist kimliği için teste çokta ihtiyacınız yoktur. Çünkü bu kişiler her türlü davranışları ile kendisini gösterir. Bu kimliğini sonuna kadar kullanır. Bu kişilerin oturması, kalkması, konuşmasına kadar her türlü davranışları narsist davranışlarının göstergesidir. Bu nedenle aşağıdaki eşim narsist mi başlığındaki soruları da sevgiliniz için sorabilirsiniz.

Ne Kadar Narsistsin Testi

Ne Kadar Narsistsin Testi

Psikolojik testlerin hepsi soru ve yanıta dayalı olarak yapılmaktadır. Bu anlamda bir kişiye narsist kişilik tanısı koymak için mutlaka uzman psikologların karar vermesi gerekir. Bir takım testlerin yapılması bu duruma kesin çözüm olarak görülebilir. Ancak narsist kişiliklerin bu durumlarını ortaya koymaları için teste tabi tutulmaktan kaçındıklarını da görebilirsiniz.

Kişinin ne kadar narsist olduğu ise farklı bir bakış açısına bağlıdır. İlla kendi içinde herkes bu durumdan nasibini almıştır ve ileri düzeyde yaşanılan kişisel bozukluklar psikiyatri tedavileri ile kendisini göstermektedir. Hepsinde halk diline göre yansımış bir kendisine aşık olduğu ibaresi vardır.

Eşim Narsist mi Testi

Test olarak bunu değerlendirmek yanlış olabilir. Ancak bireysel olarak eşim narsist mi sorusuna yanıt verebileceğiniz onlarca sorunun yanıtını da siz verebilirsiniz. Bu soruların bazıları şunlardır.

 • Olumsuz bir durum karşısında kendisinden başka birini mi suçluyor.
 • Kendi yanlış davranışlarını size mi yüklüyor
 • Hep kendisi mi haklı.
 • Duygularını göstermekten kaçınıyor mu?
 • Tartışma konunuza istinaden kinleniyor mu?
 • Harcamalar hep eşinizle ilgili mi?
 • Eşiniz sürekli sizin ne yapmanız gerektiğini mi söylüyor
 • Sizin yetersiz hissetmenize neden oluyor mu?
 • Yalan söylüyor mu?
 • Akşamları günün nasıl geçtiğini sormanıza rağmen o size sormuyor mu?
 • Kimseye güveni yok mu?
 • Gündelik hayatta hep başkalarını mı kullanıyor?
 • Empati kurma yeteneği var mı?
 • Size, ailesine ve sevdiklerine sevgisini gösteriyor mu?

Komünist Ne Demek

Feminist Ne Demek

Deist Ne Demek

Libido Ne Demek

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu