Biyometrik fotoğraf fiyat aralığı hizmet veren yere göre değişiyor. Biyometrik resimler kimlik kartlarında kullanılan ve gerekli prosedürleri karşılayan vesikalık resimlerdir.

Anlık bazda çekilebilen bu vesikalık resimler için 2024 yılında sunulan ortalama fiyatlar şu şekildedir;

4 adet55 TL ile 65 TL
8 adet85 TL ile 90 TL
12 adet110 TL ile 120 TL
16 adet130 TL ile 150 TL
6×9 ölçülerinde 2 adet40 TL
6×9 ölçülerinde 4 adet50 TL
6×9 ölçülerinde 6 adet60 TL

Yer verdiğimiz bu fiyatlar biyometrik resim çekme hizmeti sunan her yerde değişkenlik gösterebilir. Ancak 2024 yılında genel biyometrik resim piyasasında yansıyan fiyatlar sıraladığımız şekildedir.

Biyometrik Fotoğraf Nedir

Biyometrik fotoğraf nedir, ne için kullanılır gibi sorular merak ediliyor. Biyometrik resimler kimlik kartları gibi önemli belgelerde kullanılan vesikalık resimlerdir. Bu bağlamda biyometrik resimlerin bazı temel özellikleri taşıması gerekiyor. Kısaca biyometrik resimler nedir ve özellikleri nelerdir sorusuna yanıt vermek gerekirse de;

  • Biyometrik resimlerin standartları ICAO tarafından belirlenir.
  • Makinelerde okunabilme özelliği taşırlar.
  • Yüksek kaliteli ve standart ölçüleri olan vesikalık resimlerdir.
  • Standart belirlenen ebatları 500 mm x 60 mm olarak yansır.
  • Arka zemini tamamen beyaz ve desensizdir.
  • Resmin fonunda herhangi bir gölgelendirme ve benzeri unsur yer almamalıdır.
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.

Biyometrik resimlerin temel özellikleri bu şekildedir. Biyometrik resimler pasaport, ehliyet, kimlik kartı ve benzeri önemli belgelerde kullanılır. 

Biyometrik Fotoğraf En Az Kaç Tane Çekilir

Biyometrik fotoğraf en az kaç tane çekilir, bir tane alınır mı gibi sorular merak ediliyor. Biyometrik resimler profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilir. Genel olarak minimum 4 adet şeklinde satılır. Dilerseniz 1 adet de satın alabilirsiniz. Ancak 1 adet ile 4 adet fiyatı aynı yansır. İhtiyacınıza göre 4’lü, 6’lı, 8’li ya da 12 ve 16’lı olarak da satın alabilirsiniz. Adet sayısı arttıkça fiyatta da indirimler uygulanabiliyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Biyometrik Fotoğraf Hemen Çıkar Mı

Biyometrik Fotoğraf Fiyat

Biyometrik fotoğraf hemen çıkar mı, kaç saatte çıkar soruları merak ediliyor. Herhangi bir fotoğrafçıya giderek biyometrik resim talep edebilirsiniz. Resminiz çekildikten sonra normal şartlarda ortalama 15 dakika içerisinde hazır olur. Ancak fotoğrafçının yoğunluğuna bağlı olarak teslim alma süreniz 15 dakika ile 5 saat arasında değişebilir.

Biyometrik Fotoğraf Kaç TL 2024

Biyometrik fotoğraf kaç TL 2024 yılında zamlandı mı gibi sorular sıkça araştırılıyor. Biyometrik resimler pasaport, kimlik kartı ve ehliyet gibi önemli belgelerde kullanılıyor. Bu belgelerde kullanımı zorunlu olduğu için de fiyatları merak ediliyor. 2024 yılında biyometrik resim için talep edilen minimum fiyatın 50 TL olarak yansıdığını görmek mümkündür. Fotoğrafın adet sayısı arttıkça fiyatı da artış gösteriyor.

2 Adet Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar

2 adet Biyometrik fotoğraf ne kadar gibi sorular sıkça araştırılıyor. Biyometrik resimleri çekildiğiniz zaman en az adet olarak basılıyor. Siz isterseniz 2 adet isterseniz de 4 ve katları olacak şekilde satın alabilirsiniz. Ancak 2 adet için sunulan fiyat 50 TL’den başlarken 4 adet için de sunulan fiyat 50 TL bandından başlar. Yani ister 2 adet ister 4 adet alın ödeyeceğiniz tutar minimum 50 TL olacaktır.

4 Adet Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar 2024

4 adet biyometrik fotoğraf ne kadar 2024; Biyometrik resim seçenekleri 4 adetten başlıyor. Resmi çekildikten sonra talebinize ve ihtiyacınıza göre 4 adet, 6 adet, 8 adet, 12 ya da 16 adet olarak satın alabilirsiniz. 4 adet biyometrik resim için piyasada talep edilen ortalama fiyat 50 TL olarak yansıyor.

Biyometrik fotoğraf ne kadar sürede hazır olur?

Biyometrik fotoğraflar çekildikleri andan sonra ortalama 15 dakika içerisinde hazır olur. Ancak hizmet aldığınız fotoğrafçının yoğunluğuna bağlı olarak resmi teslim alma süreniz 15 dakika ile 5 saat arasında değişkenlik gösterecektir.

Biyometrik fotoğraf küpe yasak mı?

Biyometrik resimlerde gözlük ve benzeri yüzünüzü kapatan hiçbir aksesuarın kullanılması uygun değildir. Bunun yanı sıra yüze bölgesinde hiçbir takı olmamalıdır. Aşırı derecede abartılı küpe, kolye ve benzeri aksesuarlarınızı da resim çekilirken çıkarmanız gerekiyor.