Bruh moment ne demek ve Bruh moment ne demek sosyal medya anlamını sizlere aktarıyoruz. Kanka bruh moment ne demek, birlikte inceleyelim.

Bruh Moment ne demek, Bruh moment her şey tıkırında giderken birden tepetaklak olduğunda kullanılan bir sosyal medya sözüdür. Kimi zaman trajikomik olan durumlarda kimi zaman da “İşte adalet yerini buldu!” denilen anlarda sıkça kullanılır.

Bruh moment kavramı bir anı tasviretmek için kullanılır. Ancak bu an herhangi bir an olamaz. Yaşayan kişi için tüm dünyasının tersine döndüğü bir an olmalıdır. Basit bir sakarlık bruh moment anı olamaz. Ancak başkasının düşüşüne gülen birinin hemen arkasından düşmesi bruh moment olarak tanımlanabilir.

Bruh Moment Örnekleri

Bruh moment örnekleri kelimenin tam anlamı ile hayatımızda gördüğümüz ve yaşadığımız birçok anı kapsar. Bir olayın bruh moment olarak isimlendirilebilmesi için gerçek anlamda bir hikayeye sahip olması gerekir.

Bir örnek verelim. Gerçekten korkunç bir insan olduğunuzu düşünün. Başkalarına ne kadar zarar verirseniz verin işler sizin için yolunda gidiyordur. Bir gün aslında işlerinizin yolunda gittiğini sandığınızı öğrenirsiniz. Bir anlığına tüm dünyanız başınıza geçer. İşte bu bir bruh moment anıdır.

Başka bruh moment örneklerine geçmeden önce bu kelimenin tam olarak utanç verici olan anların aniden ortaya çıkması olarak kullanıldığını da dile getirelim. Bu bağlamda Cringe kalıbından farklıdır çünkü ani bir olay söz konusudur. Cringe kalıbında başkasının yaptıklarından dolayı utanç duyma durumu vardır.

Bruh Moment Ne Demek Sosyal Medya

Bruh moment ne demek sosyal medya kullanıcılarının sıkça karşılaşmaları nedeni ile yaptıkları bir sorgudur. Sosyal medyada gönderilerin altındaki yorumlarda genelde bazı kalıplaşmış sözcükler kullanılır. “Pick me girl!” bunlardan biridir. Bruh moment ise bir diğeri.

Bruh moment sosyal medya gönderilerinin altına yazıldığında yorumu yapan kişi şunu demek istiyordur: “Sen bunu hak etmiştin!” ya da “Her şey tersine döndü!”

Sosyal medya jargonunun bir parçası olan bruh moment kalıbı gençler arasında oldukça popüler ve sık kullanılan bir kalıptır. Bu kalıpla ne demek istediklerini yukarıda yer alan örneklerden kolayca anlayabilirsiniz.  Bir gönderinin altında bruh moment yazıyorsa büyük ihtimalle aşağıda yer alan anlamlardan biri kastedilmek istenmiştir;

 • Utanılacak bir an,
 • Şaşılacak bir an,
 • Başkası adına utanılacak bir durum,
 • Sıradanlaşmış bir olay,
 • Klişe bir durum,
 • Saçma bir an.

Daha fazla ilgili içerik;


Bruh moment öyle bir andır ki

Bruh moment öyle bir andır ki

Bruh moment öyle bir andır ki, ne demek? Bruh moment kalıbının kullanımı sadece yorumlarda tek başına gerçekleşmez. Bazen de kullanıcılar yorumlarda olan olayı anlatırken bu olayın bir bruh moment anı olduğunu göstermek için cümleye şöyle başlar; Bruh moment öyle bir andır ki… Birkaç örneğini sizler için derledik.

 • Bruh moment öyle bir andır ki o an güneşin batıdan doğduğunu düşünebilirsin çünkü her şey tersine dönmüştür.
 • Bruh moment öyle bir andır ki bildiğin her şeyi unutabilirsin.
 • Bruh moment öyle bir andır ki hunharca sevdiğin kedin senden aniden intikam almaya karar vermiş ve senin olacaklardan hiç mi hiç haberin yoktur.
 • Bruh moment öyle bir andır ki okulda kimseye yakalanmadan kopya çektiğini sanırsın ancak akşam eve gittiğinde seni okkalı bir sorgu bekliyordur.
 • Bruh moment öyle bir andır ki deniz karşında tüm güzelliği ile sana göz kırpıyor olsa bile kafanı kuma gömmek istersin.