BtcTurk Kredi Kartı İle Ödeme (Nasıl Yapılır?)

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık nakit paralarınız dijitalleşerek kripto para haline gelmiştir. Birçok kullanıcının tercih etmeye başladığı yatırım araçlarından birisi haline gelmiştir. Kripto para borsalarını kullanarak kripto işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para satın almak için banka kartlarınızı ve kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz. Havale ve EFT ile para yatırabildiğiniz borsalar olduğu gibi kredi kartlarını da kullanarak para yatırabilirsiniz. Kredi kartı seçeneği bazı borsalarda bulunmamaktadır. Son zamanlarda birçok kripto para borsası ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde en çok tercih edilen ve kullanım kolaylığından dolayı sevilen BtcTurk borsasında sadece kredi kartını kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. BtcTurk borsası hakkında merak ettiğiniz tüm konuları sizler için yazımızda ele aldık.

Btcturk Kredi Kartı Geçerli Mi

Son zamanlarda ülkemizde kripto paraya olan ilgi giderek artış göstermiştir. Ülkemizde kripto para işlemlerinin gerçekleşmesi için borsalar bulunmaktadır. BtcTurk uzun zamandan beri ülkemizde faaliyet gösteren borsalardan biridir. BtcTurk borsasını kullanarak hızlı ve güvenilir bir şekilde kripto işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kripto para almak için BtcTurk hesabınıza para yatırmanız gerekir. BtcTurk borsasında sadece havale ve EFT seçeneği vardır. Peki kredi kartı BtcTurk borsasında geçerli midir? Hadi gelin bir göz atalım.

  • BtcTurk borsasında kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilmemektedir. BtcTurk borsasında para yatırmak istiyorsanız havale ve EFT ödemelerini gerçekleştirmeniz gerekir.

BtcTurk Para Yatırma

Btcturk kredi kartı i̇le ödeme

BtcTurk borsasında kripto para alım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için ilk önce BtcTurk hesabınızı açmanız ve hesabınıza belirli bir miktar para yatırma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. BtcTurk borsasında para yatırmak için adınıza kayıtlı bir banka hesabına sahip olmanız gerekir.

  • Para yatırma işlemini gerçekleştirirken borsanın bankalara ait IBAN veya hesap numarasını bulunuz. Göndermek istediğiniz miktarı havale ve EFT seçeneklerini kullanarak göndermeniz gerekir. Para transferi gerçekleşirken açıklama kısmına herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur.

Kripto para çekme

Kripto para çekme, kripto para borsalarından veya cüzdanlardan, başka bir cüzdan veya borsaya kripto para transfer etme işlemidir. Kripto para çekme işlemi, genellikle oldukça hızlı ve güvenlidir.

Kripto para çekme işlemini gerçekleştirebilmek için, öncelikle bir kripto para cüzdanınız olması gerekir. Ardından, cüzdanınızın adresini, kripto para borsası veya cüzdanınızdan öğrenebilirsiniz.

Kripto para çekme işlemini gerçekleştirmek için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Kripto para borsası veya cüzdanınıza giriş yapın.
  2. “Para Çekme” veya “Transfer” seçeneğini seçin.
  3. Çekmek istediğiniz kripto para birimini seçin.
  4. Çekmek istediğiniz miktarı girin.
  5. Çekmek istediğiniz cüzdan adresini girin.
  6. Çekme işlemini onaylayın.

Kripto para çekme işleminin ücreti, kripto para borsası veya cüzdanına göre değişiklik gösterebilir. Bazı kripto para borsaları veya cüzdanları, çekme işlemi için herhangi bir ücret talep etmezken, bazıları ise belirli bir miktarda komisyon talep edebilir.


Daha fazla ilgili içerik;

Kredi kartı ile BTC alınır mı?

Evet, kredi kartı ile BTC alınabilir. Türkiye’de, BtcTurk, Paribu, Binance gibi kripto para borsaları, kredi kartı ile BTC satışı yapmaktadır.

Kredi kartı ile kripto alınabilir mi?

Evet, kredi kartı ile kripto alınabilir. Kredi kartı ile BTC alabilmek için, öncelikle bir kripto para borsasına üye olmanız ve hesap açmanız gerekir. Ardından, kredi kartı bilgilerinizi girerek, BTC satın alabilirsiniz.

BtcTurk hangi banka ile çalışıyor?

BtcTurk, Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile çalışmaktadır. Bu bankaların kredi kartları ile BtcTurk’ten BTC satın alabilirsiniz.

BTC ile ödeme nasıl yapılır?

Ödeme yapmak istediğiniz kişinin BTC adresini öğrenin.
Kripto para cüzdanınızdan, “Gönder” seçeneğini seçin.
Ödeme yapmak istediğiniz miktarı girin.
Ödeme yapmak istediğiniz kişinin BTC adresini girin.
Gönderi onayına basın.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥