Bu Makinede Güvenli Önyükleme Etkinleştirilemedi FIFA – Kesin Çözüm

FIFA oyununda bu makinede güvenli önyükleme etkinleştirilemedi hatası ile karşı karşıya kalan birçok oyuncu var. Bu hatanın giderilmesi için yapmanız gerekenler…

Oyun severler tarafından FIFA oyunu uzun yıllardır tercih edilir. 7’den 70’e kadar birçok kişinin tercih ettiği FIFA oyununda bu makinede güvenli önyükleme etkinleştirilmedi hatası alan birçok kullanıcı var. FIFA 22 ve FIFA 23 oyunlarında karşınıza çıkan bu hatadan dolayı oyunu açamazsınız. Oyun dosyaları, hile karşıtı yazılım, sistem gereksinimleri, internet bağlantısı gibi birçok neden bu soruna yol açmış olabilir. Özellikle birçok kullanıcı oyun içerisindeki hile önleme yazılımından kaynaklı bu sorunla karşılaşır. Peki çözümü nedir dediğinizi duyar gibiyim. Hadi gelin 4 adımla sorunu ortadan kaldırın.

  • İlk önce EA sistemi üzerinden Steamlibrary seçeneğine gidin.
  • Ardından steamapps, common, FIFA 23, _ınstaller ve EAAntiCheat kısmını geçiş yapın.
  • Hile öneleme dosyasını açtıktan sonra FIFA 23 uygulamasını bulun.
  • FIFA23 kaldırdıktan sonra hile programını tekrar yükleyebilirsiniz.

FIFA 23 Güvenli Önyükleme Hatası

Fifa 23 güvenli önyükleme hatası

FIFA 23 oyununda kullanıcıların karşısına güvenli önyükleme hatası ile secure boot hatası sürekli çıkar. En çok tercih edilen ve en büyük oyun kategorisinde yer alan FIFA 23 birçok oyun modu bulunur. FIFA 23 genç yetenekler sayesinde kariyer modunda oyun oynayabilirsiniz. Ancak oyunda karşınıza çıkan bu hatalar can sıkıcı olabilir. Ancak çözülmeyecek sorun değildir. Genellikle bu hataların oluşması Anti Hile yazılımından kaynaklıdır. Bu yüzden anti hile yazılımını güncel tutmaya özen gösterin. Hataya neden olan diğer etmenler ve çözümleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın.
  • Görev yöneticisi üzerinden oyunu kapatın tekrar açmayı deneyin.
  • Yönetici erişimi verdikten sonra FIFA 23 uygulamasını açmayı deneyin.
  • BIOS üzerinden Secure Boot aktif hale getirin.

FIFA 23 Güvenli Önyükleme Hatası Monster

Fifa 23 güvenli önyükleme hatası monster

Monster markasına ait cihazlarda güvenli önyükleme yazılımı bulunur. Bu yazılım sayesinde bilgisayar zararlı yazılımlarına karşı koruma sağlar. Sistem güvenliğini arttırır. Ancak bazı durumlarda ise uygulamanın açılmasına engel olur. Özellikle FIFA 23 uygulamasında güvenli önyükleme hatası alınır. Önyükleme hatasını kapatmak için Monster cihazınızın BIOS ekranına ulaşmanız gerekir.

Monster bilgisayarınızı ilk defa açtığınız zaman F2 tuşuna basılı tutun. BIOS ekranına F2 tuşu sayesinde geçiş yapabilirsiniz. Security seçeneğine gelin ve Secure Boot seçeneğine tıklayın. Secure Boot seçeneğini aktif ettikten sonra bilgisayarı tekrar açın. FIFA 23 potansiyelli bir şekilde uygulamayı kullanmak için bu adımları gerçekleştirmeniz gerekir.

Windows 11 FIFA 23 Bu Makinede Güvenli Önyükleme Etkinleştirilemedi

FIFA 23 oyunu birçok farklı cihazda güvenli önyükleme etkinleştirilemedi hatası ile karşınıza çıkar. Kullandığınız cihaz Windows 11 işletim sistemine sahipse Secure Boot seçeneğini aktif hale getirmeniz bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Secure Boot seçeneğini aktif hale getirmek için bilgisayarınızın BIOS ekranına ulaşmanız gerekir. BIOS ekranına ulaştıktan sonra Security bölümünde Secure Boot ekranına kolayca ulaşabilirsiniz.

FIFA23 uygulamasında karşınıza çıkan hata hakkında sormak istediklerinizi, yorumlarınızı ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥