Bugün Eczaneler Açık Mı (Cumartesi, Pazar, Bayram Günleri)

Bugün eczaneler açık mı Cumartesi ve Pazar günleri kaça kadar açık. Nöbetçi eczaneler kaça kadar açık güncel çalışma saatleri.

İslam alemi için önemli olan Kurban Bayramı 12 Temmuz tarihinde sona erdi. Kurban Bayramının sona ermesinin ardından resmi kamu kuruluşlarının ne zaman açılacağı ise vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Özel sektörde faaliyet gösteren birçok şirket 13 Temmuz ve 14 Temmuz tarihinde hizmet verecektir. Ancak kamu kuruluşları 8 Temmuz tarihinde öğleden sonra hizmet vermeyi sonlandırmış ve 18 Temmuz tarihine kadar resmi izinli sayılmıştır.  

  • 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde eczaneler faaliyet gösterirken 15 Temmuz tarihinde ise hizmet vermeyecektir. 

Eczaneler Yarın Açık Mı 

Kurban Bayramı 9 Temmuz tarihi ile 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. 4 gün süren bayram tatilinin ardından 15 Temmuz tarihide resmi tatil olmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre bayram tatili ile resmi tatil birleştirildi. 8 Temmuz öğle saatinden sonra gerçekleşen tatil 18 Temmuz tarihinde son bulacaktır. Resmi kurum ve kuruluşlar bu süreçte kapalı olacaktır.  

  • Eczaneler 13 ve 14 temmuz tarihinde hizmet verecektir. 18 Temmuz tarihinde normal çalışma sistemlerine devam edeceklerdir. 15 Temmuz tarihinde ise nöbet eczaneler hizmet verecektir. 
Eczaneler yarın açık mı 

Bayram Tatili Eczaneler Açık Mı? 

Ülkemizde bazı resmi tatiller ve bayramlar bulunmaktadır. 2023 yılında Kurban Bayramı 4 gün sonunda 12 Temmuz tarihinde bitmiştir. Bayram boyunca eczaneler, hastaneler ve sağlık ocakları gibi kurumlar hizmet vermemiştir. Bu yüzden bayram tatilinde nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet vermiştir. 13 ve 14 temmuzda hizmet vermeye başlayan eczaneler 15 temmuz tarihinde hizmet vermeyecektir. Ancak 18 temmuz tarihinden itibaren normal çalışma saatlerinde faaliyet göstermeye devam edecektir. 

  • Bayram tatili ve 15 temmuz resmi tatillerde eczaneler hizmet vermez. Acil ihtiyaçlar için nöbetçi eczanelere başvurmanız gerekir.   

Adliye Bayram Tatili Kaç Gün

Bayram Tatilleri

PTT Bayram Tatili Kaç Gün

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥