Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti

Bülbülü öldürmek kitap özeti hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bülbülü öldürmek konusu kısaca ve Bülbülü öldürmek kaç sayfa işte detaylar.

Harper Lee tarafından kaleme alınan Bülbülü öldürmek kitabını birçok kitap severler tarafından beğenilmektedir. Edebiyatçılar için özel bir yeri olan bu kitap ırkçılığı ve eşitsizliği konu olarak ele almaktadır. Bülbülü öldürmek kitabının özetini sizler için derledik.

Maycomb kasabasında yaşayan küçük ailenin yaşantısına konuk oluyoruz. Baba Atticus, Jem, Scout ve aşçı Calpurnia olmak üzere beraber yaşayan bu ailenin anneleri ölmüştür. Komşularının yeğeni olan Dill ile her yaz oyun oynamaktadırlar. Baba Atticus bir avukattır. Scout o yıl okula gitmeye başlar. Scout okulda zor dönemler geçirir ve arkadaşları onunla dalga geçmektedir. Scout için okula gitmek işkence haline gelir. Babası Atticus siyahi bir insanı savunduğu için Jem ve Scout okulda sürekli dışlanır ve dalga geçilir. Bob Ewell davadan vazgeçmesi için sürekli tehditler savurmaya başlamıştı.

Okul kapandığı zaman Jem ve Scout çok mutlu olurlar. Dill kasabaya gelecektir ve muhteşem yaz onları beklemektedir. Dill geldiği zaman değişik oyunlar oynayarak keyifli bir zaman geçirirler. Bir de mahalle de Radley kahramanımız vardır. Radleylere öcü lakabı verilmiştir. Radley asla evden çıkmaz. Bu yüzden Dill, Jem ve Scout’ın en büyük hayallerinden biri Radley’i evinden çıkarmaktı. Zamanlarını böyle geçirirken dava vakti gelmişti.

Siyahi bir insanın davasını herkes merak etmekteydi. Siyahi insanların kötü olduğunu ve bela olduğunu düşünen bu mahalleli Tom’un (davası olan insan) en ağır suçu alması için dua ediyordu. Tüm mahkeme ve kanıtlar Tom’un suçsuz olduğunu söylese de maalesef mahkeme haksız bir karar aldı. Hapisten kaçmaya çalışırken de Tom vurularak öldürülmüştü.

Cadılar Bayramı gelmişti. Scout ile Jem gösteriye gitmiş ve dönüş yolunda ansızın bir olayla karşı karşıya kalmıştı. Arkalarından bir ses duydular ama karanlık olduğu için etrafı göremediler. Bir anda Jem ortadan kayboldu ve çığlık sesi duyulmaya başladı. Scout çığlık seslerini takip etmeye başladı ve bir anda kurtarıcı geldi. Hayatlarını kurtaran bu kişi hiç görmedikleri Öcü Radley’di. Onları öldürmek isteyen kişi ise Bob Ewell’di. Bob Ewell ormanda bıçak göğsünde ölü bulundu.

Camdaki Kız Kitap Özeti

Bülbülü Öldürmek Konusu Kısaca

Bülbülü öldürmek kitabı birçok kişi tarafından sevilerek okunan kitaplardan biridir. Bülbülü öldürmek kitabı birçok konuda eşitsizlik ve ırkçılığı ele almıştır. O zamanlarda görülen haksız ve adaletsiz durumları göz önüne sermektedir. Kitabın kahramanı Scout tarafından anlatılan bu kitap o zamanın toplumu hakkında bilgi vermektedir. Toplumun zihniyeti ve dinsel durumu bu kitapla birlikte ortaya serilmektedir. Herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bülbülü öldürmek kitap özeti
Bülbülü öldürmek kaç sayfa

Bülbülü Öldürmek Kaç Sayfa

Okullarda okutulan kitaplardan birisi olan Bülbülü öldürmek kitabı herkesin okuması gereken bir kitaptır. En çok okunan ve popülerliği yüksek olan bu kitapta birçok konu gün yüzüne çıkartılmıştır. Edebiyat seven kişiler için bu kitabın önemi ve yeri çok fazladır.

  • Bülbülü öldürmek kitabı 355 sayfadan meydana gelmektedir. Her bir sayfayı heyecanla okuyacağınızı düşünüyoruz.

Bülbülü Öldürmek Harper Lee Konusu

Harper Lee tarafından yazılan Bülbülü Öldürmek kitabının ismini birçok kez duymuşsunuz. Kitap okumayı seven kişiler için ayrı bir yeri olan Bülbülü Öldürmek kitabının konusunu sizler için ele alacağız.

  • Bülbülü Öldürmek kitabı eşitsizlik ve ırkçılık konularının üzerinde durmaktadır. Küçük bir mahallede yaşayan ailenin siyahi bir adamı savunmasıyla başlarına gelen olayları anlatmaktadır. O zamanda yaşan kişilerin tutumu ve davranışları göz önüne serilmektedir. Kitabın dili akıcı ve sadedir.

Bülbülü Öldürmek Arka Kapak

Bülbülü Öldürmek kitabının arka kapağında yer alan yazıyı birçok kişi merak etmektedir. Arka kapakta yazan yazıları sizler için derledik. Ve özet olarak arka kapakta yazılan yazı şu şekildedir;

Kitap hakkında özet bilgi verilmektedir. Kitabın adalet, özgürlük ve eşitlik gibi temaları ele aldığını ve bülbülü öldürmek kitabının ana konusunu bizlere söylemektedir. Çağdaş dünyanın en önemli eserlerinden birini oluşturduğunu söylenmektedir. Arka kısımda dikkat çeken sözlerden birisi ise şudur;

  • “İstediğin kadar saksağanı vur tabi vurabilirsen ama unutma ki bülbülü öldürmek günahtır.”

Kitapyurdu İletişim

En Çok Okunan Kitaplar Listesi

E Kitap Nasıl Okunur

Emanet Dizisi İzleyici Yorumları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥