Burçlara Göre En İyi Arkadaşlar – Aşkta En Uyumlu Burçlar

Burçlara göre en iyi arkadaşlar ve aşklar gözlemlenebilir. Toplam 12 adet burç bulunuyor. Bu burçların her birinin özellikleri ise kendi içerisinde değişiyor. Ancak bazı burçlar vardır ki arkadaşlık, dostluk ve aşk ilişkileri açısından son derece iyi anlaşırlar. Eğer doğru burç uyumu yakalarsanız siz de kaliteli dostluklar ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Öte yandan gerçek bir aşk hayatı yaşamak istiyorsanız da uyumlu burçlar listemize göz atabilirsiniz.

Koç ve Terazi

Koç ve terazi en iyi anlaşan iki burç olarak dikkat çekiyor. Koç burcu özellikle eğlenceli ve tutkulu yönleriyle ön plana çıkıyor. Koç burcunun eylemselliği ve tutkuları Mars gezegeni tarafından yönetiliyor.

Bu noktada yaşamı boyunca tutkunun ve hazzın peşinden büyük bir eforla koşa yetisine sahiptir. Koçun bu özellikleri ise Terazi burcunu dengeler niteliktedir. Koç en çok da Teraziye hız ve hareket katar. Sözün özü Koçta olan özellikler Terazi burcunda olmayan özellikleri dengelediği için bu iki burç oldukça iyi bir ilişki kurabilir.

Boğa ve Başak

Boğa ve başak burcu uyumu da yine oldukça dikkat çekiyor. Özellikle de aşk ve güzellik diyen Boğa burcu oldukça arkadaş canlısı olarak da dikkat çekiyor. Zamanı ve enerjiyi koruma taktileri dendiği zaman da direk akla Boğa burcu kadını ve erkeği geliyor.

Eğer bu konuda istikrar sağlamak isteyen bir Başak burcuysanız en doğru partner sizin için Boğa burcu olacaktır. Sadece aşk anlamında değil arkadaşlık, sır tutma, hoş zaman geçirme açısından da bu iki burcun uyumu oldukça dikkat çekicidir.

İkizler ve Terazi

İkizler ve Terazi burcu uyumu da gözden kaçmıyor. Zodyak’ın en sosyal kelebeği İkizlerdir. İkizler burcu olan kadın ve erkekler odlukça arkadaş canlısı, girişken ve enerjiktir. Bu enerjilerini karşı tarafa da oldukça profesyonel bir şekilde iletebilirler.

Terazi burcu ise İkizler burcuna kıyasla daha az sosyal olan kapalı bir kutu gibidir. Bu yönüyle her iki burç birbirini adeta nötrlüyor. Bu iki burç arasında dışa dönük bir enerjiye sahip olan kaliteli bir arkadaşlık ya da aşk doğabilir. Terazi burcunun aynı zamanda yaratıcılık özelliği de ön plana çıkıyor. Bu yönüyle adeta ikizler burcunun ufkunu açıyor.

Yengeç ve Balık

Yengeç ve balık en iyi arkadaşlık ve aşk ilişkilerini kuran burçlardır. Her iki burç da su burcu olarak yansıyor. Yengeç burcu özellikle duygusal, romantik ve güçlü sezgileriyle dikkat çekiyor. Bu yönüyle bir yengeci en iyi anlayabilecek burç ise balık burcudur. Çünkü başlık da yengeç kadar olmasa da son derece duygusaldır.

Özellikle de yengeç burcunun belirli dönemlerde köşeye çekilme arzusu vardır. Bu tarz dönemlerde bir yengeci eşleyecek en iyi alternatif burç sadece balık burcudur.

Aslan ve Kova

Karşılıklı saygı, sevgi ve anlayış dendiği anda direk akla Aslan ve Kova burcu ilişkisi geliyor. Aslan burcu öncü burçlar arasında yer alıyor. Analitik zekası, durumlara bakış açısı ve saygılı olma özellikleri taşıyor. Aynı zamanda ciddi bir hayal gücü kapasitesi olduğu için iyi arkadaş sözleri üretme konusunda da ön plana çıkıyor.

Kova burcu ile benzer özellikler gösterdiği için de aslan ve kova burçlarının arkadaşlık ya da aşk ilişkileri oldukça başarılıdır. Karşılıklı iyi arkadaş olma statüsünü korumak için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya karşı oldukça öz verilidirler.

Başak ve Akrep

Başak burcunun titizliği ve düzen aşkı onu adeta benzersiz yapıyor. Bulunduğu her ortamın temiz ve düzenli olması başak burcu için en önemli detaylar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra;

  • İyi bir sırdaş,
  • Kaliteli bir dinleyici,
  • Zeki ve girişimci

Bu ve benzeri özellikleriyle ön plana çıkan başak burçları akrep burcu ile kaliteli ilişkiler kurabiliyor. Çünkü akrep burcu Merkür tarafından yönetilen adeta bir akıl ve zeka burcudur. Bu noktada ilk etapta oldukça kapalı bir kutu gibi olan akrep burcunu sadece terazi burcu açabilir. Kısa vadede bitirim ikili olabilecek dostluk, arkadaşlık ya da aşk ilişkisi kurabilirler.

Burçlara göre en i̇yi arkadaşlar - aşkta en uyumlu burçlar
En iyi burç arkadaşları

Terazi ve Kova

Terazi burcu titiz, dışa dönük ve her zaman hareket halindeyken kova burcu da maceracı bir ruha sahip olur. Bu nedenle de Terazi ve Kova ilişkileri oldukça başarılı ve uzun ömürlüdür. Aynı zamanda bu iki burç stil, seçimler ve tercihler noktasında da oldukça örtüşüyor. Ortak yönleri fazla olduğu için de başarılı bir arkadaş ilişkisi ya da aşk ilişkisi kurma noktasında gelecekleri oldukça parlaktır.

Akrep ve Oğlak

Akrep burcunun güvenini kazanmak gerçekten de çok fazla zaman alır. Ancak oğlak burcu inatçı ve ısrarcı yapısıyla her defasında şansını denediği için sonunda akrep burcunun güvenini kazanabilecek bir burçtur. Eğer güçlü dinamikleri olan kaliteli arkadaşlıklar ya da aşk hayatı istiyorsanız Akrep ve Oğlak burcu uyumundan istifade edebilirsiniz.

Yay ve Yay

Yay burcu inatçı ve ketum yanlarıyla ön plana çıkıyor. Onu anlamak ve duygularını hissedebilmek gerçekten oldukça zorlayıcı olabilir. Bu nedenle de yay burcu biri ancak yay burcu olan başka biriyle dinamikleri güçlü olan kaliteli arkadaşlık ilişkileri kurabilir.

Oğlak ve Kova

Oğlan pratik, işe sarılan ve akılcı yönüyle oldukça zeki bir burçtur. Neredeyse onlar için inatçı ve hırslı birer iş kolik bile diyebiliriz. Bu yönüyle kovanın atalet tavrını da bastırıyor Kova burcunun tembelliğini örten ve onu harekete geçiren bir burç olduğu için de Oğlak ve Kova ilişkileri oldukça kaliteli be uzun ömürlüdür. İyi arkadaş olma konusunda ise her iki burcun da son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Burç Yorumları Dinçer Güner

Haftalık Burç Yorumları Nuray Sayarı

Haftalık Burç Yorumları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥