Birçok kişinin rahatsız olduğu konulardan biri istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüyleri yok etmek için birçok farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemler arasında en eskisi ise çam sakızı ağdadır.

Çam sakızı ağdanın yerine genellikle boncuk ağda tercih ediliyor. Ancak çam sakızı ağda, hem cildin yenilenmesini hem de tüylerin temizlenmesini sağlar. Cildi besleyerek bakım yapan çam sakızı ağdanın kullanım şekli diğer yöntemlere göre daha uğraştırıcıdır.

  • İlk önce marketten aldığınız cam sakızı ağdayı ısıtmalısınız,
  • Tencere ya da cezvenin içerisine su ve çam sakızı ağdayı yerleştirin ve suyu ısıtmaya başlayın.
  • Yaklaşık 15 dakika boyunca çam sakızını ısıtın.
  • Çam sakızı ılımaya başladığı anda kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Tüylerin çıkış yönüne doğru sürün ve çıkış yönün tersine doğru ağdayı çekin.

Çam Sakızı Ağda Fiyatı

Çam Sakızı Ağda En Kolay

Çam sakızı ağda, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için kullanılan en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Geçmişten günümüze kadar kullanılan çam sakızı ağda, diğer yöntemlere göre oldukça uygun fiyatlıdır. Çam sakızı ağdanın markasına, boyutuna ve tanesine göre fiyatlar değişiklik gösterse de, genel olarak 25 TL ile 40 TL arasındadır. Kozmetik bakım mağazalarında, marketlerde veya online mağazalarda kolayca bulabilirsiniz.

Çam Sakızı Ağda Nerelerde Kullanılır

Çam sakızı ağdayı istediğiniz bölgeye kolayca sürebilir ve istenmeyen tüylerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için lazer epilasyon aleti veya ağda yöntemi en etkili yöntemler arasında yer alır. Ağdayı kullanmadan önce tüylerin alınacağı bölgeye pudra sürmeniz gerekir. Pudra işleminin ardından bacak, sırt, koltuk altı, bikini bölgesi, kol gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Çam sakızı ağdanın herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

Çam Sakızı Ağda Acıtır Mı

Çam Sakızı Ağda En Kolay

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için bin bir türlü uygulamaya bulunur. Jilet ve tüy dökücü krem haricindeki tüm işlemlerde canınız yanar.

Kıl kökünün kalınlığına göre kişilerde meydana gelen acı seviyesi değişir. Kıl kökleriniz güçlendikçe çam sakızı ağdanın acı oranı da artacaktır. Normal ağdayla aynı acıya sahiptir. Acılar anlık olarak hissedilir. Kısa tüylerde bile etkili sonuç gösteren çam sakızı ağdayı bez yardımıyla kullanabilirsiniz.

Çam Sakızı Ağda Nasıl Eritilir

Çam sakızı ağdayı kullanmak için ısıtmanız ve ağdayı eritmeniz gerekir. Eritme işlemi için tencere veya cezveden yardım alabilirsiniz. Suyun içerisine çam sakızı ağdayı yerleştirin. 10-15 dakika boyunca kaynayan suyun içerisinde bekleyen çam sakızı ağda erimeye başlayacaktır. Elinize ağdayı almak için bir müddet ılımasını bekleyin. Ilıyan çam sakızı ağdayı istediğiniz bölgeye sürerek ağda işlemini gerçekleştirebilirsiniz.