Evde lazer epilasyon aleti kullananlar konusu hakkında detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Evde lazer epilasyonun zararları var mı hadi gelin birlikte bakalım.

Son zamanlarda birçok farklı yöntemle tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Tüy giderme işlemi olarak lazer yöntemi daha fazla tercih ediliyor. Güzellik merkezine gitmek istemeyenler ise evde lazer epilasyon aleti kullanmaya başladı. En iyi epilasyon aleti sayesinde tüylerinizden kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntem etkili mi yoksa zararı var mı soruları da araştırılıyor. Bu soruların yanıtlarını daha önce deneyimleyen kişilerden en net cevabı alabilirsiniz. İşte evde lazer epilasyonkullananların yorumları şu şekildedir;

  • Lazer merkezlerindeki gibi asla olmuyor. 6 seans aldıktan sonra tamamen tüylerimizden kurtulduk. Ama evde bu asla olmuyor.
  • Saniye 300 bin atım olanları kullandım. Tüylerimi ciddi derecede azalttı.
  • IPL lazer tavsiye etmiyorum. Çünkü bunlar gerçek lazer olmadığı için yok etme gibi bir etki yaratmaz.
  • Evde istediğiniz zaman lazer uygulayabiliyorsunuz. Gerçekten işe yarıyor. Tüyleriniz azalıyor bence kullanmalısınız.
  • Merkezlere o kadar para vermektense evde kolayca uygulayabilirsiniz. Tüylerinizi ciddi derecede inceltiyor.
Evde lazer epilasyon cihazı işe yarıyor mu?Evet
Tüyleri tamamen bitirir mi?Hayır
Evde IPL lazer kaç günde yapılır? Ayda bir
Kıl olmayan yere lazer yapılır mı Hayır
Kılları tamamen yok etmek mümkün mü?Hayır

Evde Lazer Epilasyon Aleti Zararları

Evde lazer epilasyon kullanmanın yararları olduğu gibi bazı zararları da olabilir. Özellikle bikini bölgesi temizliği için lazer epilasyon aleti kullanacaksanız bunları bilmeniz gerekir. Tüy alma yöntemlerinden biri olan lazer epilasyon aleti tüylerinizi inceltmede ve azaltmada bir numara. Evde lazer epilasyon kullandıktan sonra oluşabilecek yan etkiler şu şekildedir;

  • Yanık,
  • Leke,
  • Tahriş,
  • Kızarıklık,
  • Acı hissi

Yukarıdaki gibi yan etkiler doğru kullanım olmadığı zaman ortaya çıkar. Doğru kullanımla yan etkilerini görmezsiniz. Ayrıca lazerin zararının olmadığı uzmanlar tarafından söyleniyor. Evinizde gönül rahatlığıyla lazer uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır

Lazer epilasyon aletinin doğru kullanımı oldukça önemli. Kullandığınız lazer epilasyon aletinin birçok farklı başlığı bulunur. İlk olarak lazerin yapılacağı bölge jilet yardımıyla temizlenmesi gerekir. İkinci adımda ise güç değerinin ayarlanması gerekir. Vücudunuza göre en iyi güç ayarını belirleyin. Eğer yanlış güç ayarlaması yaparsanız cildinizde yanma, tahriş gibi sorunlar meydana gelir.

Güç ayarlama işleminden sonra uygulamaya geçebilirsiniz. Bölgeye uyuşturucu ya da anestezik ilaç içeren kremlerden birini sürün. Uygulayacağınız bölgeye göre epilasyon aletinin başlığını iyi tercih etmeniz gerekir. Başlık seçimi yaptıktan sonra tüylerin dökülmesini istediğiniz bölgeye cihazı yakınlaştırın. Cihazın markasına göre cildinize temas ettirip ya da ettirmemeniz gerektiğini öğrenin. Bölgeye cihazı yakınlaştırarak kıllarınızı yok etmeye başlayın.

Evde lazer epilasyon aleti hakkında yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.