Cezaevi öğretmen alımı 2023 yılında gerçekleşecek mi sorusu pek çok kişinin cevabını merakla beklediği bir soru haline gelmiştir. Cezaevlerinde görevlendirilmek isteyen öğretmenler personel alımı konusunu sıklıkla araştırmaktadır.

Adalet Bakanlığı Öğretmen Alımı Hangi Branş

Öğretmenliğin yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapıldığını düşünmek yanlış olacaktır. Bunun yanı sıra bazı kurumlar ve birimlerde çalıştırılmak üzere de öğretmen alımının yapılması, cezaevi öğretmen alımı hakkında yapılan araştırmaların daha sık şekilde gerçekleşmesini sağlamıştır.

Devlet cezaevlerinin mahkumlarına eğitim fırsatı sunması cezaevlerinde ve Adalet Bakanlığında çalıştırılmak üzere öğretmen ihtiyacını açığa çıkartmıştır. Adalet Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik yapmak isteyen öğretmenler genellikle kpss şartının ardından iç sınav gerçekleştirmekte ve böylelikle öğretmen alımı yapılmaktadır.

Adalet Bakanlığı öğretmen alımı hangi branş sorusuna ise net bir cevap vermek için öncelikle ilanların açılmasını beklemek gerekiyor. Geçen yıl ocak ayında öğretmen alımı yapan Adalet Bakanlığı henüz bir ilan yayınlanmaması sebebiyle merakla bekleniyor.

Adalet Bakanlığı Öğretmen Alımı

Adalet Bakanlığı Öğretmen Alımı 2023

Adalet Bakanlığı öğretmen alımı 2023 yılında en çok araştırılan konulardan biri olsa da henüz alımların başlamamış olması bu konuda net bir fikir beyan etmeyi zor hale getiriyor. Kısa süre içerisinde alım için başvuruların başlayacağı bilinen Adalet Bakanlığı öğretmen alımı, öğretmenlerden çeşitli şartlar talep ediyor.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak öğretmen alımı için net tarihin belirlenmesi ve başvuru formunun doldurulması için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Öğretmen Alımı Şartları 2023

Adalet Bakanlığı öğretmen alımı şartları 2023 yılı için geçen senelerde aynı olduğu düşünülüyor. başvurular başladığı takdirde e-devlet platformu üzerinden Adalet Bakanlığı portalından gerçekleşecek olan başvuru ardından sınav duyurusunun yapılacağı biliniyor.

Sözlü şekilde yapılacak olan sınava ise ihtiyacın 3 katı kadar adayın mülakata çağrılacağı ve böylelikle aralarından eleme yapılacağı bilinen bilgilerin arasında. Sözlü sınavda başarılı sayılan adayların en az 70 puan almaları gerektiği ve bu sınavlarda atanacağı kadronun gerektirdiği meslek bilgisi, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi ve genel kültür hakkında sorulara yer verildiği bilinmektedir. Başvuru şartları ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Herhangi bir suç sebebiyle mahkumiyeti bulunmamak,
  • Askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,
  • Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir hastalığı olmaması,
  • Başvurduğu alanına dair diplomaya sahip olması bulunuyor.

Cezaevi Öğretmenleri Kime Bağlı Olarak Çalışır?

Cezaevinde görev yapan öğretmenler Adalet Bakanlığı’na bağlı bir kadroda hizmet vermektedir.

Cezaevi Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan ve cezaevlerinde öğretmenlik yapan öğretmenlerin ne kadar maaş aldığı konusunda net bir bilgi vermek zordur. Ek ders ücretleri ve verdikleri ders sayısına göre ücretlerde hesaplanan cezaevi öğretmenlerin branşlarına göre maaşlarının da değiştiği bilinmektedir.

İşkur Sağlık Bakanlığı Personel Alımı – Güvenlik, Temizlikçi ve Teknisyen Başvurusu

PTT KPSS’siz Personel Alımı Başvuru Formu – ik.ptt.gov.tr başvuru yap

Hastane Personel Alımı – Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 İşçi Alınacak