Cheat Engine Nasıl Kullanılır – Hangi Oyunlarda İşe Yarar

Cheat engine nasıl kullanılır merak ediyor musunuz? Cheat Engine kullanımı, oyunlarda hangi işe yaradığını tüm detaylarıyla içeriğimizde ele aldık.

Dünyada birçok farklı kategoride oyunları rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak oyun oynarken bazen hileye ihtiyacınız oluyor mu? Hilelerin kilidini açarak oyunu daha kolay oynamak için Cheat Engine kullanabilirsiniz. Bilgisayar video oyunlarında sınırsız hile kullanmanıza yardımcı olan bu araç birçok oyuncu tarafından tercih ediliyor. Sims4 gibi oyunlardan GTA oyununa kadar bu hile aracını kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde oyunlardaki hızınızı arttırabilir, paranıza para katabilir ya da karakterinize güç verebilirsiniz. Kısacası oyunu daha kolay hale getirecektir. Ancak Cheat Engine sorunsuz bir şekilde çalışmadığı için zaman zaman bazı sorunlarla karşı karşıya kalacağınızı da unutmayın.

Cheat Engine Virüs Mü Hayır
Cheat Engine İle Neler YapılabilirBilgisayar üzerinden oynanılan oyunlarda hile yapmanıza olanak sağlar.
GTA 5 Cheat Engine Ban Yer Mi Ban sebebi olarak kabul edilir.
Ücretsiz miEvet
Cheat Engine Mobil Var Mı Evet

Cheat Engine Kullanımı

Cheat engine nasıl kullanılır - hangi oyunlarda i̇şe yarar

Cheat Engine ücret ödemeden kullanabileceğiniz hile programlarından biri. Ücretsiz ve kolay bir şekilde cihaza Cheat Engine uygulamasını yükleyin. Yükleme işleminden sonra oyun içinde kullanmak için alttaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Çevrimiçi ya da sunucu tabanlı olmayan herhangi bir oyunu açın.
 • Oyunu açtıktan sonra değiştirmek istediğiniz kısma geçiş yapın. Sağlık ya da paranın sayısının bulunduğu bölüme gelin.
 • Bu aşamada oyun sayfasını küçülterek Cheat Engine uygulamasını açmaya çalışın.
 • Oyunu bu esnada durdurmayın. Cheat Engine uygulamasını açtıktan sonra Processes yani işlemler seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen Process List kısmında oynadığınız oyunu bulmanız gerekir. Oyunun tarayıcı adını seçerek işlemlere devam edin.
 • Cheat Engine uygulamasını oyunda aktif hale getirdikten sonra Value kısmına gelerek oyunda değiştirmek istediğin değer sayısını gir.
 • Değer sayısını değiştirdikten sonra Next Scan kısmına tıklayarak değerlerin aranmasını sağlayın.
 • Değerleri oluşturduktan sonra değer adresine kaydet.
 • Ardından CTR + A sayesinde tüm değerleri seç.
 • Açılan sayfaya istediğin değeri girerek ekrana çift tıkla.
 • Tamam seçeneğine tıkladıktan sonra oyundaki tüm değerler güncel hale gelmesi gerekir.

Cheat Engine Hangi Oyunlarda İşe Yarar

Cheat Engine uygulamasını bilgisayarınızda oynayabileceğiniz her türlü oyunda rahatça kullanabilirsiniz. Çevrimiçi ve sunucu tabanlı oyunlarda bazı zamanlar çalışsa da genellikle sorun yaşamanıza neden olabilir. Brawl Stars gibi çevrimiçi oyunlarda değil Minecraft gibi oyunlarda programı kullanmanız daha iyi olacaktır. Oyunda hile kullanmak için Cheat Engine programını aktif edebileceğiniz bazı oyunları maddeler halinde ele aldık.

Minesweeper, Forza Horizon 4, GTA, Wolfteam, Zula gibi birçok oyunda bu programı kullanabilirsiniz. Offline olan bütün oyunlarda sorunsuz bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Çevrimiçi oyunlarda da kullanılır ancak oyunda ban yemenize neden olabilir. Bu yüzden çoğu oyuncu çevrimiçi oyunlarda kullanmayı tercih etmiyor.

Cheat Engine hakkında yorumlarınızı, deneyimlerinizi ve kafanıza takılan tüm soruları yorum bölümüne yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥