Cinselliğe düşkün olmayan koca aslında cinsel ilişkiden erkek olan tarafın cinsel ilişkiden zevk almaması nedeni ile ortaya çıkan bir haldir. Cinsellik cinsel libidonun eşleşmesi ile ve tarafların birbirlerinden zevk almaları ile arzulanır hale gelir. Eşinizin cinselliğe düşkün olmamasının altında bazı sağlık sorunları da yatabilir.

Cinsellikten uzak bir evliliğin başlıca nedenleri sağlık sorunları, iletişim sorunları ve farklı yaşam tarzlarıdır. Bunlardan en kolay çözülebilen ise yaşam tarzlarına bağlı cinsel ilişki isteksizliğidir. Detaylar ve cinsel isteksizliğin çözümüne ilişkin tavsiyeler yazımızda.

Cinselliğe düşkün olmayan koca - en çok tercih edilen çözüm yolları
Evli erkek neden cinsellik i̇stemez

Evli Erkek Neden Cinsellik İstemez?

Evli erkeklerin cinsel ilişkiden uzak olmaları çok yaygın olmamakla birlikte görülen bir durumdur. Evlilikte tarafların birbirlerine ulaşma konusunda herhangi bir kısıtlama içerisinde olmamaları bazen cinselliği sıkıcı hale getirebilir.

Her gün birlikte olduğunuz ve aynı yatağa girdiğiniz eşiniz zamanla cinsellikten uzaklaşıyorsa bu onda bir sağlık sorunu, iletişim sorunu ya da yaşam tarzına bağlı isteksizlik olduğu anlamına gelebilir. Bu sorunları basit bir yol ile cinsellikte çapalama adı verilen yöntemi denemenizi öneririz.

Cinselliğe düşkün olmayan koca - en çok tercih edilen çözüm yolları
Evli erkek neden cinsellik i̇stemez?

Evli bir erkeğin cinsellik istememesinin iki ana nedeni vardır. Bunlar;

 • Cinsel ilişki ihtiyacı bulunmaması.
 • Mental olarak cinsel ilişkiden zevk almayacağına inanması.

Sorunun kaynağı ikinci durumsa uzmanlar tarafından birçok farklı çözüm önerisi sunuluyor. Erkeğin cinsel ilişkiden zevk almamasının nedenleri arasında sağlık sorunları da bulunuyor. Erkeklerde cinsel ilişkiye girmek istememenin başlıca sağlıksal nedenleri;

 • Kullanılan bazı ilaçların yan etki yapması,
 • Cinsel istek bozukluğu yaşıyor olması,
 • Bazı zihinsel sağlık sorunları yaşıyor olması,
 • Daha önce cinsel istismara yönelik bir geçmişi bulunması,
 • Eş ile uygun olmayan bir cinsel libido düzeyi,
 • Sürekli stres hali,
 • Erektil disfonksiyon yaşanması.
Cinselliğe düşkün olmayan koca - en çok tercih edilen çözüm yolları
Cinsel i̇lişkide zevk alamama

Cinsel İlişkide Zevk Alamama Nedenleri Erkek

Erkeklerin cinsel ilişkide zevk alamama nedenleri bilişsel kaynaklı ise bir terapistten yardım alarak bu sorun çözülebilir. Sağlık sorunlarında da doktor yardımı ile cinsel isteksizliğe neden olan zevk alamama hali çözüme kavuşturulabilir. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan bir erkeğin cinsel ilişkide zevk alamamasının başlıca nedenleri;

 • Partneri ile cinsel libidosunun uyuşmaması.
 • Partnerin çok sık cinsel ilişki talebinde bulunması.
 • Partner ile olan çift uyumunun yakalanamaması.
 • Erkeğin cinsel ilişkideki rolünü kabul edememesi.
 • Seks pozisyonunun erkek için olması gerekenden daha fazla fiziksel zorluğa sahip olması.
 • Taraflar arasında güvensizlik.
 • Taraflar arasında iletişim sorunları.
 • Partnerlerin ilişkilerinde sorunlar ve çatışmalar olması.
 • Erkeğin partnerine yönelik şiddet eğilimi içerisinde olması.

Yukarıdaki faktörlerin her biri herhangi bir sağlık sorunu olmadan çiftler arasında yaşanan cinsel ilişki sorunlarının nedenleridir. Erkeğin cinsel ilişkide zevk alamaması kadınlara oranla daha az görülen bir durumdur.

Boşalma hali erkekler için zevk veren ve cinsel ilişkinin itici güçlerinden biri olan bir andır. Erkeğin cinsel ilişkide zevk alamamasının sağlık sorunu kaynaklı bir nedeni yoksa ilişkiden zevk almaması için fiziksel bir sorun da yok demektir. Bu durumda taraflar arasındaki iletişim kusurlarına eğilmekte fayda var.

Cinselliğe düşkün olmayan koca - en çok tercih edilen çözüm yolları
Bir erkek uzun süre i̇lişkiye girmezse ne olur?

Bir Erkek Uzun Süre İlişkiye Girmezse Ne Olur?

Bir erkek uzun süre ilişkiye girmezse vücudu boşalma ihtiyacını erkek uyku halindeyken giderebilir. Vücudun erkeğin iradesi olmadan kendiliğinden boşalması uykuda rüyalanma olarak da ifade edilir.

Öte yandan bir erkeğin uzun süre ilişkiye girmemesi halinde cinsel ilişkiye daha fazla istek duyması kaçınılmaz hale gelir. Cinsel ilişkiye ve cinselliğe yönelik istekteki artış erkeğin engelleyemeyeceği kadar değildir elbette.

Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin seks hormonlarının sağlıklı bir şekilde var olabilmesi için cinsel ilişkinin en geç 20 günde bir yapılması gerekiyor. Seks hormonlarında düşüş genellikle uzun süre seks yapmayan çiftlerde görülen bir durumdur. 

Cinselliğe düşkün olmayan koca - en çok tercih edilen çözüm yolları
Eşimle i̇lişkiye giremiyorum erkek

Eşimle İlişkiye Giremiyorum Erkek

“Eşimle ilişkiye giremiyorum.” Diyen erkeklerin ilişkiye girmekte zorluk yaşamasının bazı başlıca nedenleri bulunuyor. Çiftlerin cinsel libidolarının uyuşmaması bunun en büyük nedenlerinden biridir. Bu noktada taraflar arasında cinsel ilişkiye yönelik gerçek bir istek olmalıdır.

Her iki partner de cinsel ilişkiye yönelik bir istek ile bu işe kalkışmalıdır. İlişkiye girmek için değil cinsel ilişkiye arzu ile yaklaşılmalıdır. Erkeklerin eşleri ile cinsel ilişkiye girememe nedenleri partnerlerinin isteksizliği ise bu durumda partnerin ilgisini çekerek işe başlamak gerekir.

Erkeğin partneri ile ilişkiye girememe nedeni cinsel uyumu yakalayamamaları ise bu durum başlı başına bir sorundur. Partnerinin cinsel duygularını okşayacak türden çeşitli uygulamalar geliştirmelidir. Her birey kendince farklı yaklaşımlar ile cinsel duygularını ortaya çıkarır. Kimileri için bu öpüşmekken kimileri için ise çaba verilerek harcanmış romantik bir akşam yemeği olabilir.

Tarafların birbirlerinin cinsel yönlerini ortaya çıkarabilecek türden eylemleri ile birlikte sekse giden bir yol çizilmelidir. Seks ile sonlanan romantik bir yemek güzel bir cinsel ilişki başlangıcı da olabilir.

Sevgiliye Sorulacak 18 Sorular – Özel Sorular

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım Test Soruları – Aldatan Erkek Testi

Evlenenlerin İlk Gece Yorumları – Sıkça Karşılaşılan Sorular

/ 5.

Share.

Comments are closed.