Cinsellikte çapalama cinsel bağlılığın artmasını sağlar. Çapalama kelime anlamı ile ilişkilendirmedir. Psikolojik olarak kullanılan bir yöntem çapalama yöntemidir. Çapalama ilişki kurmanın bağlama yolu ile olmasıdır. Eşinizin size olan bağlılığını arttırmak için çapalama yapmanın bazı kuralları vardır.

Çapalama için kullanılabilecek 5 farklı nokta bulunmaktadır. Bunların her biri aslında duygu organlarımız ile elde ettiğimiz hislerdir. 5 duyu organımız ile elde ettiğimiz hisler; dokunma, tat alma, görme, işitme ve koklamadır. Cinsellikte çapalamayı farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Erkeği Çapalamak Ne Demek?

Erkeği çapalamak aranızda bağ kurmak demektir. Erkek ile aranızdaki ilişkiyi güçlendirmek için farklı bir yöntem olarak çapalamadan faydalanın. 5 duyu organı ile sıkça yaşanılan durumları tekrarlar ile kendinize bağlayabilirsiniz. İki şey arasındaki bağı kendinizle ilişkilendirirseniz çapalama yapmış olursunuz. Bir örnekle açıklayalım;

 • Sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz bir anda çapalama yapmak üzere erkekten habersiz uygulamaya başlayın.
 • Erkeğe masaj yaparken avuçlarının içine yaklaşık 5’er kez baskı uygulayın. Sizinle olan anılarını çapalamak için bunu ara ara tekrarlayın. Erkeğin bundan haberi olmamalı.
 • Çapalama yaparken s harfine vurgu yaparsanız hafızaya kazınma olasılığını da arttırmış olursunuz. Böylece çapalamada hem dokunma hissini hem de duyma hissini kullanmış olursunuz.
 • Çapalama sonrasında karşı taraf avuç içinde baskı hissettiğinde aklına sizinle yaşadığı güzel anılar gelecektir.

Sevgiliyi Çapalamak Ne Demek?

Sevgiliyi çapalamak çiftler arasındaki ilişkiyi bağlamak için kullanılır. İlişkinin bağlılık oranını arttırmak için ilişkide taraflar arasında sürekli bir anlam bağı kurulması gerekir. Anlam bağını alakasız olaylar ile çaktırmadan kurduğunuzda çapalamış olursunuz.

Sevgilinizi çapalayarak kendinize bağlayabilirsiniz. Sevgilinizi çapaladığınızda aranızdaki ilişkiyi güçlendirirsiniz. Çapalamanın farklı birçok yöntemi vardır. Önemli olan tekrarlayan hareketler ile çapalama gerçekleştirmektir. Aynı zamanda karşı taraf bunu bilmemelidir.

Dişil Çapalama Nedir?

Dişil çapalama, dişil enerjinin çapalanmasıdır. Dişil enerji ise insanın duygularının birer görüntüsüdür. Duygular ve hisler kendini her zaman açıktan göstermez. Dişil enerjiye sahip bir insan merhamet, affetmek ve hoşgörülü olmak gibi özellikler ile öne çıkar.

Dişil çapalama ise sezgileri kullanarak çapalama yapmaktır. Sezgileri ve duyguları çapalamak beraberinde sık sık hatırlanmayı da getirir. İlişkide tarafların birbirini sık hatırlaması ilişkinin bağlarının güçlenmesini sağlar. Dişil çapalama sezgilere yönelik gerçekleşen çapalamadır.

Tuzlu su ve çapalama ile dişil enerjiyi yükseltmek de mümkündür. Dişil enerjinin yüksek olması bireyin daha mutlu olması için gereklidir. Yüksek dişil enerji beraberinde ilişkide tarafların da daha mu tlu olmasına imkan tanır.

Erkekleri Çapalama Yöntemleri

Erkekleri Çapalama Yöntemleri

Erkekleri çapalama yöntemleri 5 duyu organına yönelik uygulamalar ile gerçekleştirilmektedir. En sık uygulanan yöntemlerden biri ise yukarıda maddelendirdiğimiz avuç içine baskı uygulama yöntemidir. Avuç içine uygulanan baskı masaj bahanesi ile erkekte sürekli partnerin akla gelmesini mümkün kılar. Kullanabileceğiniz bazı başka çapalama yöntemleri;

 • Avuç içlerine düzenli baskı yaparak çapalama.
 • Kadının kokusunu düzenli olarak erkeğe aynı saatlerde hissettirmesi.
 • Çok mutlu olunan bir anda popüler ve sevilen bir müziği dinlerken erkeğin omzuna hafif baskılar yapmak.
 • Çok mutlu olunan bir anda hoş ve lezzetli bir içeceği içerken erkeğin topuklarına masaj yapmak.

Cinsellikte Çapalama Noktaları

Cinsellikte çapalama noktaları avuç içlerine ya da omuzlara yönelik gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken ortam hatırlatılacak olan ortamın ne kadar güzel bir anı barındırdığıdır. Mutlu biten bir cinsel ilişki sonrasında avuç içlerine yapılan çapalama eşinizin mutlu anları arasında sizi en çok bu anlar ile hatırlamasını sağlayabilir. Cinsellikte kullanılabilecek çapalama noktaları;

 • Avuç içleri,
 • Topuklar,
 • Dirsekler,
 • Ense kökü,
 • Göğüs uçları,
 • Omuzlar,
 • Bilekler.

Cinsellikte çapalama noktaları erkeğin sizi hatırlamasını sağlayacak hassas noktalardır. İlişkinin daha bağlı hale gelmesi için tuzlu sudan da faydalanabilirsiniz.

Tuzlu su kadınların dişil enerjisinin artmasını sağlar. Dişil enerjiyi dengelemek için 5 litre suyun içerisine 2 kaşık tuz ekleyin ve soldan sağa doğru omuzlarınızdan aşağıya doğru boşaltabilirsiniz.

Esra Ezmeci Çapalama Teknikleri

Esra Ezmeci çapalama teknikleri temelde omuzlar ve avuçlara yönelik çapalamaları öne almaktadır. Çapalama bilimsel bir yöntemdir. İlişki kurmaya yarayan çapalama iki şey arasındaki iletişimi bağ ile kurmayı sağlar.

Bağ avuç içine yapılan baskılardır. İki şey ise ilişkideki partnerlerdir. İlişkideki partnerlerde bağın kurulması sonrasında çapalama kısa sürede birkaç tekrarla kendini ortaya koyar. Esra Ezmeci ile çapalama teknikleri temelde omuzlara ve avuç içlerine yapılan tekrarlayan baskılar ile mutlu anları hatırlamaya yönelik örnekler içeriyor.

Çapalama nedir, nasıl yapılır?

Çapalama iki şey arasında bağ kurmaktır. Partnerler arasında çapalama 5 duyu organımızla elde ettiğimiz hisler aracılığı ile yapılır. Baskı yapmak, seslerden, tatlardan, hislerden faydalanmak çapalamanın en çok yapıldığı yollardır.

Esra Ezmeci uzaktan çapalama nedir?

Uzaktan çapalama ilişkide taraflar arasında sesten faydalanarak yapılan çapalamadır. Özellikle “s” harfi insanların aklında kolaylıkla kalabilen bir harftir. Bu harfin hatırlanmak istenen hoş bir anda göze batmayacak şekilde biraz baskı ile tekrarlanması bir çapalama yöntemidir.

Cinsellikte 88 Ne Demek

Sevgiliye Sorulacak Sorular

Geniş Omuzlu Kadınlar İçin Saç Modelleri