Cipralex kullananlar yorumları itibari ile depresyon benzeri rahatsızlıkların etkilerinin azaldığı yönünde olmaktadır. İlk kez kullanımda yaklaşık 6 aylık bir kullanım grafiği çizildiği bilinmektedir. Cipralex kullananların sık sık yaptığı yorumları yazımızın devamında derledik.

Cipralex Kullananlar Yorumları;

 • Psikolojik sorunlarım olduğunu artık bende kabullendim. Bu ilacı kullanmaya başlayınca başlarda kendimi sarhoş gibi hissediyordum. Sonra dozunu düşürdük. Sanırım olumlu etkilerini görüyorum. Kendimi daha iyi hissettirdi.
 • Gün içinde ani gelen depresif hallerim ilaç sonrasında olmamaya başladı. sürekli kullanıyorum. Nasıl bırakacağımı da doktor bilir artık.
 • Kullanmaya başlayınca aylarca bırakamadığınız ilaç. Etkili olduğu doğrudur.
 • Ani ruh hali değişimleri benim en büyük sorunum olmaya başlamıştı. Bu ilaçtan sonra aniden öfkelenecek gibi olduğumda bir rahatlama hissi geliyor.
 • Sürekli kullanıp insanı bağımlı yapan türden bir ilaç. Bu yüzden birçoklarının mucize olarak gördüğü de doğrudur.

Cipralex Yan Etkileri ve Etkisi Ne Zaman Geçer?

Cipralex Kullananlar Yorumları

Cipralex yan etkileri yönünden benzeri ilaçlara göre daha az yan etkiye sahiptir. Etkisinin geçme süresi ise kişiden kişiye fark etmektedir. Cipralex kullananların kullanım nedenine bağlı olarak ilacın etki süresi de çeşitlendiğinden tam anlamı ile kesin bir bilgi vermek mümkün olmayabilir. Bilinen Cipralex yan etkileri;

 • Mide bulantısı,
 • Sürekli endişe hali,
 • Kilo almada hızlanma,
 • Sersemlik hissi,
 • Halsizlik,
 • Ağızda kuruma.

Cipralex Yatmadan Önce

Cipralex yatmadan önce ya da farklı bir zaman dilimine alınabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki ilacın ne zaman kullanılması gerektiği ne kadar süre ile kullanılması gerekliliği gibi detayların her biri uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Doktor tavsiyesi dışında ilacı farklı zamanlarda ve farklı sıklıklarda kullanmamalısınız. Bir doz almayı unuttuğunuzda başka bir ilaç alma zamanında çift doz almamalısınız. İlacın etkileri göz önünde bulundurulduğunda mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması ve bırakılması gerekmektedir.

Cipralex Gündüz mü Gece Mi Alınmalı?

Cipralex kullanım sıklığı yönünden gece ya da gündüz kullanılması tavsiye edilebilecek bir ilaç değildir. Doktor tarafından hastaya özel olarak kullanım dozu ve sıklığı belirlenmelidir. Günde kaç doz alınacağı belirlendikten sonra doz sayısı güne eşit olarak bölünmelidir. 2 doz alınması halinde 12’şer saat aralıklar ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Cipralex ilacın günlük kullanımında ve doz arttırımı, azaltımı gibi durumlarda mutlaka uzman doktorun reçetesine göre hareket edilmelidir.

Cipralex Mucizesi

Cipralex Kullananlar Yorumları

Cipralex mucizesi aslında insanların ilaca olması gerekenden fazla anlam yüklemesi ile birlikte oluşmuş bir şehir efsanesidir. İlacın depresyon ve anksiyete benzeri psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde ve panik atak için verildiği bilinmektedir.

Psikolojik olarak dengesiz ruh halinin dengelenmesinde etkili olduğu bilinen bir ilaçtır. Psikolojik rahatsızlığı bulunan kişiler için uzmanlar tarafından reçetelendirilebilmektedir. İlacın işlevi ise beyindeki serotonin miktarını arttırması ile ortaya çıkar. Zihinsel bağlamda dengenin korunmasında etkilidir.

Cipralex Cinsel İsteksizlik Yapar Mı?

Hayır. Cipralex cinsel isteksizlik yapmaz. Hatta kişinin bilişsel olarak serotonin hormonu salgılamasına yardımcı olduğundan aşırı depresyon hissinden ve bıkkınlık benzeri hislerden kurtulmasına yardımcı olur.

Mutluluk hormonu olarak da bilinen Serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olması yönünden hastanın günlük hayatta daha sağlıklı kararlar alması ve gününü daha iyi geçirebilmesine destek olur. Cinsel bağlamda isteksizlik yapmaz ya da istek arttırıcı bir yönü bulunmamaktadır.

Cipralex 10 mg Faydaları

Cipralex 10 mg faydaları ile aslında antidepresanlar arasında en az yan etkiye sahip olması ve çabuk etki etmesi kapsamında bilinmektedir. Psikolojik olarak denge halinin sağlanmasında yardımcı olan Cipralex ilacın anksiyete, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, kronik ağrı çekilmesi halinde kullanıldığı bilinmektedir.

İlacın faydaları sürekli ortaya çıkan dengesiz ruh halinin dengelenmesi yönündedir. İlacın ruh halini dengeliyor olması günlük hayatın işleyişini ve kişinin kendine olan bakışını da etkiler. İlacın faydaları temel olarak psikolojik bağlamda rahatlama hissi ile özdeşleşmektedir.

Reçetesiz Sakinleştirici İlaçlar