Reçetesiz satılan en iyi sakinleştirici ilaç bulmakta zorlanabilirsiniz. Sakinleştirici olarak da bilinen sakinleştiriciler, anksiyete ve uykusuzluk tedavisinde kullanılan bir ilaç sınıfıdır. Reçetesiz olarak satın alınabilen birçok sakinleştirici türü vardır, ancak hepsinin kendine özgü riskleri ve yan etkileri vardır.

Reçetesiz sakinleştirici ilaç çeşitli sebepler dolayısıyla rahatlamaya ihtiyaç duyan ancak düşük dozda ilaç kullanmak isteyen insanlara yardımcı olmaktadır. Bu noktada sakinleştirici ilaç ne anlama geldiğini ve ne gibi kullanım alanları olduğunu bilmek gerekir.

PROZAC 20 MG 24 KAPSÜL73 TL
EFEXOR XR 150 MG 28 KAPSUL131 TL
DIAZEM 10 MG 25 KAPSÜL29 TL
XANAX 0,5 MG 30 TABLET56 TL
NERVIUM 5 MG 50 TABLET23 TL

Reçetesiz Sakinleştirici İlaç İsimleri

Sakinleştiriciler insanlarda sinirlilik ve mide bulantısını azaltmak için düşük dozlarda kullanılabilen ilaçlardır. İlaç beyindeki sinir sisteminin işleyişini yavaşlatır ve kişinin mevcut davranışını sakinleştirir. Yüksek doz kullanımı uyku haplarının etkilerini gösterebilir.

  • Reçetesiz sakinleştirici isimleri arasında Prozac, Lustral, Efexorve Cymbalta gelmektedir. Bu ilaçlar depresyon, anksiyete, panik atak gibi pek çok alanda kullanıldığı görülmektedir. Günümüzün en yaygın ilaçlarından biri olan sakinleştiriciler, günlük stres ve yorgunluktan sinir sistemi etkilenen insanlar tarafından tercih edilmektedir.
En İyi Sakinleştirici İlaç

Bitkisel Sakinleştirici İlaç İsimleri

Sakinleştirici ilaçlar, ani nöbetler veya nöbetler sırasında gevşeme ve sakinleşme sağlar. Bu ilaçlar genellikle kimyasal karışımlardır ancak bitkisel sakinleştiriciler de vardır. Bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri, kimyasallara karşı olan veya bitkisel ilaç kullanmak isteyen kişilerin sakinleştirici ihtiyacı olduğunda tercih edilmektedir.

  • Bitkisel olan ve sakinleştirme etkisi gösteren ilaçlar arasında Miraderm passiflora şurup bulunmaktadır. Anskiyete ve panik atak yaşayan kişilerin tercih ettiği bu ilaç, regl ve menopoz dönemlerinde de kullanılmaktadır. Alora ultra passiflora kapsül de sakinleştirici bitkisel ilaçların arasında bulunmaktadır.

Reçetesiz Satılan En Etkili Sakinleştirici

Reçetesiz satılan en etkili sakinleştirici Atarax’tır. Pek çok kişinin en sık tercih ettiği sakinleştirici ilaç olan Atarax, kas spazmı gibi problemler adına da yardımcı olmaktadır. Oldukça etkili olan bu ilaç, kas yolu ya da haricen kullanılabilir.

En İyi Sakinleştirici İlaç

En Güçlü Sakinleştirici İlaçlar

En güçlü sakinleştirici ilaçlar arasında Diazem, Xanax ve Nervium gelmektedir. Ancak bu ilaçlar ancak doktor kontrolüne kullanılabilir. Reçetesiz olarak satılan ve oldukça etkili olan ilaçların arasında ise Atarax ve Cipralex bulunmaktadır. Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilaçların yaygın bir kullanıma sahip olduğu bilinmektedir.

Sakinleştirici İlaçların Olumsuz Etkisi Var mıdır?

Sakinleştirici ilaçlar beynin işleyişini yavaşlattığı için beyin üzerinde olumsuz etkisi vardır.

Sakinleştirici İlaçların Etkileri Nelerdir?

Uyku problemlerinin çözülmesi, anksiyete ve gerginliği gidermesi, kasları gevşetmesi ve stresi azaltması bu ilaçların başlıca etkileri arasında yer almaktadır.

Antidepresan Yoksunluk Sendromu Ne Kadar Sürer

Cipralex Kullananlar Yorumları

Regapen Kullananların Yorumları