Conse Hisse Neden Düşüyor? – Conse Hisse Yorumları

Conse hisse, Türkiye’de faaliyet gösteren bir enerji şirketidir. Conse hisse, elektrik üretim, dağıtım ve perakende satış alanlarında faaliyet göstermektedir.

Halka arz edilen Conse hissesi Nisan ayında Borsa İstanbul’da listelenmeye başladı. Borsa İstanbul’da listelenmesinin ardından düşüş yaşayan Conse birçok yatırımcıyı üzdü. Kazandıran hisseler arasında olması beklenen Conse beklenmeyen bir hareketlilik gösterdi. 2022 yılının Nisan ayında 4.50 TL ile halka arz edilen bu hisse işlem görmesinin ardından 4.38 seviyelerine kadar geri çekildi. 2022 yılında en düşük 3.68 seviyeleri gören Conse en yüksek 14.6 seviyelerine kadar yükseldi. 2023 yılında ise 8.4 TL seviyelerinde yerini alıyor. Hareketliliğe sahip Conse hissesindeki son haber ise sürekli işlemler durdurulmuş, tek fiyat üzerinden emir toplama işlemi başlatılmıştır.

Conse Hisse Yorumları

Conse hisse

Enerji sektöründe Conse hissesi dikkat çekmeye başlıyor. Enerji sektöründe yer alan çoğu hissesinin düşüş yaşadığı gözlemlendi. Halka arz edilen conse hissesindeki fiyat dalgalanmasının birçok farklı sebebi var. Bunun sebepleri birden fazla olabilir. Politika değişikliği, enerji fiyatındaki dalgalanma, enerjiye olan talebin azalması gibi nedenlerden kaynaklı enerji sektöründe yer alan hisseler geri çekilmeye başladı.

Durum böyleyken bizde, Google yapay zeka Bard’a Conse hisse yorumları sorduk. İşte yapay zeka cevapları;

  • Düşeni kırdı görüntüsü güzel.
  • 6.53 üzerinde kaldığı sürece olumlu ihtimaller devam.
  • Altında kapnışta ile stop değerlendirilir.
  • 7.50 direnci sonrası hedefimiz 10.98 – 11.08 bölgesi.
  • 6.33 üstünde durmadığı sürece dönüşü zor görünüyor.
  • CONSETren kalkmak üzere yetişen son vagona biner hayırlı yolculuklar.

Consus şirketinin yıllara göre elde ettiği gelir ve kar seviyelerini inceledik. 2021 yılında toplam 371,89 M gelire sahip bu şirketin kar oranı 33.01M’dur. 2022 yılında ise bu oran 559 M toplam gelir, 46.98 kar olarak elde edilmiştir. 2023 yılının ağustos ayında en düşük 6.73 TL ile işlem gören bu hisse en yüksek 9.17 TL seviyelerinde yerini aldı.

Conse Hisse Kimin?

Conse hisse

Enerji sektöründe faaliyet gösteren Consus şirketi Conse hisse koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye devam ediyor. Consus şirketinin birçok farklı ortağı bulunur. Açıklanan verilere göre Consus şirketinin %68’lik oranı Global Yatırım Holding’e aittir. %32’lik kısmı ise halka arzdan gelen yatırımcılara aittir. Consus şirketinin genel müdürü ise Atay Arpacıoğulları’dır. 20 Nisan 2022 tarihinde işlem görmeye başladı.

Conse Hisse Ne İş Yapar?

Türkiye merkezli enerji üretim, dağıtım firması olarak görev alan Consus şirketinin ana hizmetleri doğalgaz, rüzgar, güneş gibi enerji kaynakları olarak bilinir. Sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu enerji sorunlarını çözüme kavuşturur. Hizmet sağladığı alanlar 3 farklı kategoriye ayrılır. Biyokütle, güneş enerjisi kojenerasyon ve trijenerasyon olmak üzere ayrılır. Yenilenebilir kaynaklara yatırım yapan bu şirket ülkemizin her köşesine yeni nesil enerji taşımacılığı yapıyor.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥