D-Smart Abonelik İptali (2 Farklı Fesih Yolu)

D-Smart abonelik iptali nasıl ve nereden yapılır sorusu sıkça merak ediliyor. Abonelik iptali işlemleri için D-Smart müşterilerine birden fazla alternatif sunuyor. Müşterileri doğrudan D-Smart bayilerini ziyaret ederek abonelik iptalini yapabilir. Öte yandan faks yolu ile ya da direk e-devlet üzerinden de de abonelik işlemlerini tamamlayabilir. Abonelik iptal süreçlerine ilişkin bilmeniz gerekenler şu şekildedir;

  • D-Smart bayilerine giderek kimlik belgeniz ve abonelik fesih dilekçenizi teslim ederek D-Smart üyeliğinizi tamamen iptal edebilirsiniz.
  • Hiçbir bayiye gitmeden abonelik fesih dilekçenizi ve kimlik belgenizin fotokopisini 0212 478 03 33 numarasına faks olarak iletip aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
  • E-devlet şifreniz ile giriş sağlayarak D-Smart abonelik fesih işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptali Dilekçesi

D-Smart abonelik iptali dilekçesi hazırlayarak birden fazla yöntem ile kolayca aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Abonelik iptal dilekçenizi hazırladığınız zaman faks yolu ile ya da doğrudan D-Smart bayilerine giderek kolayca iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Dilekçenizi yazdıktan sonra şu adımlardan herhangi birini takip edebilirsiniz;

  • Dilekçinizi yazdıktan sonra kimlik belgenizin kopyası ile 0212 478 03 33 numarasına direk faks gönderebilirsiniz. Faksınız iletildikten sonra 7 iş günü içerisinde aboneliğinizi iptali sağlanarak size bilgilendirme SMS’i gelecektir.
  • D-Smart bayilerine direk giderek abonelik iptali dilekçenizi vererek iptal talebinizi oluşturabilirsiniz.

Dilekçe hazırlayarak abonelik iptali işlemleri bu iki yoldan biri ile yapılır. Genel olarak faks yolu ile işlemler daha kolay yapıldığı için herkes dilekçesini faks numarasına göndermeyi tercih ediyor.

D-Smart İptal Dilekçesi Örneği

D-smart abonelik i̇ptali

D-Smart iptal dilekçesi örneği için sıkça arama yapılıyor. D-Smart aboneliğini iptal etmek isteyenler dilekçe yolu ile başvuruda bulunabilir. Hazırlanacak dilekçeyi direk 0212 478 03 33 faks numarasına gönderebilirsiniz. Ya da dilekçenizi elden D-Smart bayilerine teslim ederek de işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Dilekçenizi yazarken şu örneği baz almanız yeterli olacaktır;

D- Smart Müşteri Hizmetlerine

Ad-Soyadı: ( Abone olan kişinin)

Abonelik Numarası: (D-smart abonelik numaranız varsa yazınız.)

İptal Talebi Nedeni: (İptal nedenini kısaca yazınız.)

İrtibat Telefonu: (Aboneye ait telefon numarası)

D- Smart Bireysel- Ticari Aboneliğim bir süredir bulunmaktadır. Ancak devam eden D-Smart aboneliğimin iptalinin gerçekleşmesini talep ediyorum. İlgili aboneliğimin iptali için sözleşmede belirttiğim adresimden receiver’in tarafınızca teslim alınmasını talep ediyorum. Abonelik iptal sürecinde receiver’in tarafınızca teslim alınmasından sonra hiçbir sorumluluk kabul etmediğimiz belirtmek isterim.

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

D Smart internet iptali

D-Smart internet iptali, D-Smart’ın internet hizmetine aboneliğinizi sonlandırma işlemidir. Bu işlemi, e-Devlet, D-Smart müşteri hizmetleri, D-Smart internet sitesi veya D-Smart bayisi üzerinden yapabilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptali E-devlet

D-smart abonelik iptali e-devlet üzerinden kolayca yapılabilir. Artık e-devlet sistemi kurumlara ait aboneliklerinizi iptal işlemlerini de sağlıyor. Bu kurum ve hizmetlerden biri olan D-Smart için de abonelik fesih işlemlerinizi e-devlet üzerinden yapmanız mümkündür. E-devlet üzerinden D-Smart abonelik iptali işlemlerine devam etmek üzere şu adımları takip edebilirsiniz;

  • E-devlet hesabınıza giriş sağlayın.
  • Arama alanına abonelik fesih işlemi yazın.
  • Açılan ekranda listelenen şirketler arasından ‘’D-Smart’’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Ardından açılan ekrandan abonelik fesih işlemine tıklayarak ekranda talep edilen bilgileri girin.
  • Son adımda fesih başvurunuzu onaylayın.

Bu adımları takip ettikten sonra 7 iş günü içerisinde aboneliğinizi iptali sisteme yansıyacaktır. Yansıdığı anda ise tarafınıza abonelik iptalinize ilişkin bilgiler SMS olarak ibraz edilecektir.
D-Smart Cayma Bedeli

D-Smart cayma bedeli abonelik iptal süreçlerinde söz konusu olmaktadır. D-Smart abonelikleri belirli taahhütlerle yapılır. 12 aylık 24 aylık gibi taahhüt sözünüzden sonra aboneliğiniz başlatılır. Başlayan aboneliklerinizi gerekçe sunmadan taahhüt süresi içerisinde iptal etmek isterseniz de tarafınıza taahhüt bozulduğu için cayma bedeli yansır. Yansıyacak cayma bedeli toplam tutar kullandığınız aylara yansıtılan indirim tutarlarıdır. Abonelik iptali başvurularınızda doğrudan ne kadar cayma bedeli ödemeniz gerektiği aktarılır.

D-Smart Üyelik İptali Telefonu

D-Smart üyelik iptali telefonu müşteri hizmetleri irtibat numarasıdır. Aboneliğini iptal etmek isteyen herkes D-Smart müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayarak iptal talebini iletebilir. D-Smart aboneliğini iptal etmek üzere çağrı merkezi ile irtibata geçmek istiyorsanız 0850 266 0 266 numarasını arayabilirsiniz. D-smart müşteri temsilcisine aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz belirtmeniz halinde işlemlerinizi tamamlayacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;

D-Smart e devletten nasıl iptal edilir?

e-Devlet’e giriş yapın.
Arama çubuğuna “D-Smart Abonelik Fesih Başvurusu” yazın ve çıkan sonucu tıklayın.
Abonelik bilgilerinizi girin ve devam edin.
Abonelik iptali nedenini seçin ve devam edin.
Başvurunuzu onaylayın.

D-Smart cayma hakkı kaç gün?

D-Smart aboneliğinde cayma hakkı, 14 gündür. Bu süre, sözleşmenin imzalandığı veya taraflarca kabul edildiğinin beyan edildiği tarihte başlar. Cayma hakkının kullanılması için, D-Smart’a yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Abonelik iptali nasıl yapılır?

D-Smart Müşteri Hizmetleri: 0850 266 02 66
D-Smart İnternet Sitesi
e-Devlet: D-Smart Abonelik Fesih Başvurusu

D-Smart cihazını nereye teslim edebilirim?

D-Smart aboneliğinizi iptal ettiğinizde, cihazlarınızı herhangi bir D-Smart bayisine teslim edebilirsiniz. Ayrıca, cihazlarınızı kargo yoluyla da D-Smart’a gönderebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥