Dar gelirli ailelere toki başvurusu yapacak olan kişiler nereden ve nasıl yapacakları konusunda detaylı bilgiye yazımızda ulaşabilirler. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada 150 bin konut projesine başlandığı açıklandı. 

Dar gelir düzeyine sahip vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olabilecekler. Bunun için başvuru gerçekleştirmeniz gerekir. Başvuru gerçekleştiren kişiler kura çekilişlerinde toki konut sahibi olmaya hak kazanırlar. Peki başvurular nasıl gerçekleşir? 

Başvuru yapmak için e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı seçeneğine tıklayın ve hemen ardından konut başvurusu seçeneğine tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  

2022 Dar Gelirli Ailelere Toki

2022 yılında dar gelire sahip olan kişiler artık ev sahibi olabilir. Uygun fiyatlı 2+1 ya da 3+1 ev sahibi olabilirsiniz. 150 bin konut projesinin başladığını açıklayan Tayyip Erdoğan kira öder gibi ev sahibi olunacağını da açıklamalarına ekledi. Toki başvurusunda bulunulması için kişiler de bazı şartlar aranmaktadır.  

 • Ev sahibi olmayan kişiler, 
 • Aylık geliri 10 bin TL üzerinde olmayan kişiler, 
 • Türk vatandaşı olan kişiler, 
 • 18 yaşını doldurmuş kişiler, 
 • Projenin olduğu il de yaklaşık bir sene boyunca ikamet eden kişilerin başvuruları geçerli sayılacaktır.  

20 yıla kadar taksitlendirme ve kredi seçeneği bulunacaktır. Dar gelirli aileler aylık yaklaşık olarak 1.400 TL gibi bir ödeme planı ile toki sahibi olabilecekler.  

TOKİ Başvuru E-Devlet 2022 

TOKİ Başvuru E-Devlet 2022

Toki başvurusunda bulunacak olan kişiler e-devlet sistemini kullanabilirler. E-devlet sistemi üzerinden toplu konut projelerine başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız adımları takip ediniz.  

 • İlk önce linkine tıklamanız gerekmektedir. 
 • Daha sonra e-devlet şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız gerekir.  
 • Ardından karşınıza bilgilendirme formu çıkacaktır. 
 • Bu formu okuyup kabul ettikten sonra Devam Et seçeneğine tıklayınız.  
 • Daha sonra karşınıza gelen ekranın sağ kısmında yer alan Yeni Başvuru seçeneğine tıklayınız.  
 • Karşınıza başvuruda bulunabileceğiniz kontu projeleri çıkacaktır. 
 • Liste içerisinden seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Henüz başvuru için konut projeleri başlamadığı için konut projesi bulunamamaktadır yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Yakın zaman içerisinde başvurular alınmaya başlayacaktır. Ayrıca başvurular için ön ödeme alınmaktadır. Başvurular için %10, 12, 15 ve 25 peşinat ödenerek gerçekleştirilir. Bu ödemeler Halkbank ve Ziraat Bank atmlerden, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve şubelerden gerçekleştirebilirsiniz. 

Toki Dar Gelirli 2022 Başvuru Ne Zaman

Dar gelirli aileler için Toki başvuruları Eylül ayında başlayacağı düşünülenler arasında yer almaktadır. Konut projelerinin hazırlıkları devam ettiği ve kısa zaman içinde biteceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan başvuru tarihi hakkında net bir açıklama yapmamıştır. Önümüzdeki ay başvuruların alınacağı düşünülmektedir.  

Başvuru şartlarını sağlayan kişiler e-devlet sistemini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Toki başvuruları hakkında merak ettikleriniz ve sorularınız varsa yorum kısmında belirtiniz. Yorum kısmında sorulan her soruyu detaylı bir şekilde cevaplandırıyoruz.  

Toki Çekilişi Canlı Yayın

24 İlde TOKİ Başvuru Şartları – Toki Başvuru e devlet

Toki Başvuru Yap 2022-23 – Toki Hangi İllerde ve Ne Zaman Başlayacak

3 Comments

 1. Başak Saroğlu on

  Toki başvuruları için engelli vatandaşlarımız devlete ait bankalara giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. 2022 yılında toki projesinde engelli kontenjanı açılmıştır.