Delist Ne Demek (Bir Yatırımcının Kabusu)

Delist ne demek, kelime anlamı ile listeden çıkarmak demektir. Bir öğenin mevcut olan listeden çıkarılması halinde öğe delist olmuş olur. İngilizce diline ait bir kelimedir. Kavramsal olarak Coin dünyasında sıkça kullanılmaktadır. Borsada ve kripto para dünyasında listeden atılan varlıklar için kullanılan bir kavramdır.

Delist Olan Coinler

Delist olan coinler için başka platformlarda tekrar işlem görmek mümkündür. Delist olmuş olan coinleri takip etmek ise doğrudan kripto para platformu üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Ünlü kripto para platformlarından biri olan Binance düzenli olarak delist olan coinler için duyuru yapmaktadır.

Delist olan coinleri takip ederek işlemlerinizi daha akıllıca yapabilir, coinlerin genel durumunu da takip edebilirsiniz. Coinlerin delist olması için mevcut zararının yararından fazla olması gerekir. Sonrasında ise delist için bir süreç ortaya çıkar.

Coin Delist Olursa Ne Olur

Coin delist olursa listeden çıkarılır. Listelenen coinler için borsadan çıkarılması kararı alındığında coin delist edilerek listeden çıkarılır. Çıkarılan bu coin başka bir işlem platformuna transfer de edilebilir.

Coinlerin delist olma nedeni maliyetlerinin kazançlarının üzerine çıkmasıdır. Bir Coin zarar getiriyorsa bu durumda coinin delist edilmesi için bir toplantı düzenlenir. Coin genel durumu kar ve zarar analizi yapıldıktan sonra delist kararı alınırsa coin mevcut işlem platformundan çıkarılarak delist edilmiş olur.

Binance Delist Listesi

Delist ne demek

Binance delist listesi, kripto para dünyasının takipçileri için önemli bir listedir. Hangi coin için liste dışı kararı alınmış ve hangi coinin değerleri daha düşük değerlendirmek için delist listesi önemlidir. Binance tarafından açıklanan delist olan coinleri listelemek mümkündür. Son zamanlarda çok duyulan ve tepki toplayan delist coinlerden bazıları ise aşağıdaki gibidir;

  • KMD/ETH,
  • MDX/BNB,
  • QLC/ETH,
  • SPELL/BTC,
  • TORN/BNB.

Delist Olan Coin Tekrar Listelenir Mi

Delist olan coin başka işlem platformlarında tekrar listelenebilir ya da cüzdana transfer edilebilir. Bir işlem platformunda delist olan coinin başka bir işlem platformunda tekrar bir listelenme imkanı mevcuttur.

Delist olan coin varlığının başka bir işlem platformunda kendine yer bulabilmesi için yeni platformda işlem görebilir niteliklere sahip olması gerekir. Bu nedenle her coin her platformda işlem göremez.

Binance Delist Olan Coin Ne Olur

Binance delist olan coin kendine başka bir işlem merkezinde yer bulabilir. İşleme alınmaya uygun nitelikleri taşıması tekrar listeye girmesi için gereklidir.

Binance üzerinde delist olan coinlerin tekrar Binance platformu üzerinde listede görülmesi olası değildir.


Daha fazla ilgili içerik;

Delist olunca ne oluyor?

Bir coin delist olduğunda, o coinin o borsada artık işlem görmesi durdurulur. Bu, coinin diğer coin ve para birimleriyle takas edilmesinin artık mümkün olmayacağı anlamına gelir.

Delist olan coin nasıl çekilir?

Delist olan bir coini çekmek için, coinin listelendiği diğer bir borsaya transfer etmek gerekir. Bu, coinin cüzdan adresini kullanarak yapılabilir.

Binancede hangi Coinler Delist olacak?

Srm
Sai
Mkr
Sushi

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥