Deniz Kestanesi Ayaktan Nasıl Çıkarılır

Deniz kestanesi ayaktan nasıl çıkarılır, deniz kestanesi batması zehirli mi ve benzeri sorular sıkça merak ediliyor. Özellikle de yazın gelmesiyle açılan deniz sezonu neticesinde kullanıcılar deniz kestanesi batmasına ilişkin ayrıntılı araştırma yapıyor. Dikenli bir deniz canlısı olan deniz kestanesinin dikenleri yüzerken ayaklarınıza batabilir. Bu batma neticesinde şiddetli bir ağrı hissi meydana gelir. Hızlıca bu diken kısmını ayaklarınızdan çıkarmak üzere şu adımları takip etmeniz mümkündür;

  • Deniz kestanesi iğnesi batan kısma zeytin yağı ile masaj yapmanız gerekiyor. Zeytinyağı bu dikenin çıkmasını kolay hale getirecektir.
  • İğne batan bölgeyi her gün sıcak su içerisinde bekletmeniz tavsiye edilir.
  • Zeytinyağı ile ovduğunuz bu bölge 2-3 gün sonrasında deri yüzeyine iğnenin çıkması ile son bulacaktır.
  • Bu adımları takip etmeniz halinde iğne çıkınca ufak bir cımbız yardımıyla iğneleri kırmadan kolayca tamamen çıkarabilirsiniz.

Deniz kestanesi iğnesi batınca çıkarmak için en sık uygulanan yöntem yukarıda yer verdiğimiz yöntemdir. Bu yöntemi uyguladığınız zaman aynı dakika çıkmasa da birkaç günlük rutin ovalama neticesinde tüm deniz kestanesi iğneleri bölgeden kolay bir şekilde çıkarılıp arındırılabilir.

Deniz Kaplumbağaları Işık Kirliliğinden Nasıl Etkilenir

Deniz Kestanesi Ayaktan Çıkmazsa Ne Olur?

Deniz kestanesi iğnesi vücudun herhangi bir noktasında kırılır ve daha derine inerse sinir ve kemiklerde yara oluşumuna neden olabilir. Bu da doğrudan doku ölümü, eklem ağrı ve tutulması ya da direk kireçlenmeye neden olabilir. Bu nedenle de deniz kestanesi batmasında doktora başvurmanız gerekiyor.

Hastanede Deniz Kestanesi Nasıl Çıkarılır?

Deniz kestanesi iğnesi batmasında basınç uygulayarak ya da sıkarak iğneyi çıkarmaya çalışmamalısınız. Bu iğnenin kırılmasına ve bedeninizde kalmasına neden olur. Bu nedenle hemen hastaneye başvurup doktor yöntemleri ile çıkarılması daha faydalı olacaktır.

Deniz Kestanesi Batması Nasıl Çıkarılır Video

Deniz kestanesi batması nasıl çıkarılır video ile izleyerek uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle halledilir. Deniz kestanesi denizde yer alan dikenli bir canlıdır. Bu canlının iğneleri siz yüzerken farkında olmadan ayak tabanınıza batabilir. Batma sonrası ciddi bölgede ciddi bir ağrı oluşumuna neden olur. Bu noktada deniz kestanesi iğneleri kendiliğinden ayaklarınızdan çıkmaz. İğnelerin tam olarak çıkması için zeytin yağından destek alabilirsiniz.

YouTube video
Deniz Kestanesi Batması Nasıl Çıkarılır Video

Zeytin yağı ile iğnenin battığı bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından ise birkaç gün boyunca ayaklarınızı aralıklarla sıcak su içerisinde bekleterek dairesel masajlar yapmaya devam edin. Böylece birkaç gününün sonunda ayak tabanınıza batan tüm deniz kestanesi iğneleri çıkacaktır. Youtube platformunda bu işlemleri adım adım izleyebileceğiniz birden fazla video seçeneği mevcuttur.

Deniz Kestanesi Ayağıma Battı Çıkmıyor

Deniz kestanesi ayağıma battı çıkmıyor, ne yapmalıyım gibi sorular çeşitli forum ve sözlük sitelerinde sıkça yöneltiliyor.  Özellikle de deniz sezonu açıldığı zaman forum ve sözlük sitelerinde en sık sorular soruların deniz kestanesi ile ilgili olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada birden fazla yöntem önerisi mevcuttur. Ancak en etkili ve kesin çözüm sunan yöntem zeytin yağı kullanımıdır.

Zeytinyağı ile deniz kestanesi iğnesi batan bölmeye birkaç gün masaj yaparak çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayaklarınızı birkaç gün sıcak su içerisinde 15’er dakika bekletmeniz de iğnenin çıkmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca deniz kestanesi iğnesini çıkarırken bölgeyi sıkmamanız ya da basınç uygulamamanız gerekiyor. Aksi durumda iğne kırılıp bedeninizde kalarak eklem hastalıkları, doku ölümü gibi istenmeyen sonular doğurur.

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulur

Tokalon Güneş Kremi Kullananlar

Evdeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar

Balina Köpek Balığı Özellikleri (En Büyük Balina Köpekbalığı)

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu