Desiferol nedir, ne için kullanılır, yan etkileri ve kullanıcı yorumları gibi birçok konuyu içeriğimizde bulabilirsiniz. Desiferol hakkında tüm gerçekler…

Kemik sağlığı için D vitamin değerinin yeterli seviye olması gerekir. D vitamini normal seviyede değilse bazı kemik hastalığı yaşarsınız. Kemik erimesi, osteomalazide, raşitizm gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu durumun önlenmesi için D vitamin takviyesi alınmalıdır. D3 vitamin takviyesi için uzman doktorlar Desiferol ilacı tercih ediliyor. İçerisinde etkin madde olarak 2000 IU D3 vitamini bulunur. Bu sayede D vitamin eksikliğinin tedavisinde, korunmasında ve önlenmesi için aktif olarak kullanılır. Vitamin eksikliğinden dolayı meydana gelen semptomları da ortadan kaldırır. Vücutta yorgunluk, bitkinlik, halsizlik, sersemlik gibi belirtileri azaltarak vitamin eksiklik sorununu çözer.

Desiferol Ne Zaman KullanılırD vitamin eksikliğinde
D Vitamini Eksik Olursa Ne OlurKemik yapısında bozukluk, güçsüzlük, erime ve düşme gibi sorunlar oluşur.
Gün İçinde Ne Zaman AlınmalıGünde bir kere kahvaltıdan sonra alınmalı.
Desiferol 2000 Günde Kaç Defa KullanılırGünde bir kere.
Desiferol Fiyat 2023165 TL

Desiferol 2000 İ.U. Kullanıcı Yorumları

Desiferol 2000 i.u ilacını kullanan kişilerin yorumları ve deneyimleri araştırılıyor. Bu ilacı kullanmadan önce yan etkileri ve işe yarayıp yaramadığını öğrenmek istiyorsanız kullanıcı yorumlarını gelin birlikte inceleyelim.

  • Damla şeklinde D vitamini kullanmak istemediğim için doktor bunu önerdi. Günde iki tablet şeklinde içtim. Bir ay sonunda değerlerim olumlu yönde etkileniyordu.
  • Hayatımı kurtaran bir ilaç. Sırtımın ağrısından yataktan kalkamıyordum. Fizik tedavi gördük işe yaramadı. 15 gün sonra bu ilaç sayesinde ayağa kalktım.
  • D vitamin değerlerim aşırı düşüktü. Bu ilacı kullanmaya başladım. Herhangi bir yan etkisi yok.
  • Güneşe çok çıksam da vitamin eksikliği ortaya çıktı. Direk doktor bu ilacı önerdi. Bir haftadır kullanıyorum herhangi bir değişiklik olmadı.

Desiferol Nasıl Kullanılır

Desiferol kullanım şeklini doktorun tavsiyesine göre uygulayın. Ancak doktorunuz herhangi bir kullanım önerisi sunmadıysa günde 1 ya da 2 tablet şeklinde tüketebilirsiniz. Genellikle D vitamin ilaçları günde bir kere kullanılır. D vitamini ampul kullanımına göre farklı bir kullanıma sahiptir. Yemeklerden sonra kullanmanız gereken bu ilaç sabah kahvaltı yaptıktan sonra kullanmanız gerekir. Akşam ya da gün içerisinde de Desiferol ilacını kullanabilirsiniz. Ancak sabah kahvaltıdan sonra alacağınız Desiferol ilacı daha etkili olacaktır.

Desiferol Uyku Yapar Mı

D vitamini eksikliği bulunan hastalarda genellikle daha fazla uyku isteği oluşur. Sersemlik, yorgunluk, halsizlik ve uyku isteğinin fazla olması d vitaminin eksikliğinden dolayı meydana gelir. Desiferol ilacını kullanırken uykuyu düzenleyen beyin bölgelerine etki ettiği için uyku isteğinin artması gibi sorunlar yaşamazsınız. Ancak ilaca ilk kullandığınız zaman ilaca alışma sürecinse uyku sorunu yaşamanız muhtemel. Desiferol ilacını kullanan çok nadir hastalarda uyku isteği görülmüştür.

Desiferol ilacı hakkında düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve yorumlarınızı lütfen bizlerle paylaşabilirsiniz.