En Etkili Diş Ağrı Kesici İlaç İsimleri – Majezik, Dolorex, Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir Mi

Diş ağrı kesici ilaç isimleri ve en etkili ilaç isimleriyle karşınızdayız. Diş ağrısı için kullanabileceğiniz tüm ilaç isimlerine gelin birlikte bakalım.

Her yaştan insanın yaşayabileceği en sinir bozucu durumlardan biri diş ağrısı olarak bilinir. Eğer dişiniz ağrıyorsa günlük hayata konsantre olmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Diş ağrısının oluşması birçok farklı nedene bağlıdır. Diş etinin çekilmesi, diş şişmesi, dişin apse yapması bu ağrıya neden olur. Ağrının hızlı bir şekilde geçmesi için diş ağrısına neden olan sebebi bulmanız gerekir. Diş doktoruna gidemiyor ve evde doğal yöntemlerle diş ağrısını geçiremiyorsanız bu ağrıya iyi gelebilecek birçok ağrı kesici bulunur. Hadi gelin diş ağrısına hangi ağrı kesici fayda ediyormuş bakalım.

Diş Ağrısına En İyi Gelen Ağrı Kesici İbuprofen
Çok Şiddetli Diş Ağrısına Ne İyi GelirTuzlu su gargara ve ağrı kesici
Dolorex Diş Ağrısını Kaç Dakikada KeserYaklaşık 1 saat içerisinde
Apranax Diş Ağrısına İyi Gelir MiEvet
Parol Diş Ağrısını Keser Mi Hafif ağrıları evet.

Diş Ağrısına Hangi Ağrı Kesici

En etkili diş ağrı kesici i̇laç i̇simleri - majezik, dolorex, arveles diş ağrısına i̇yi gelir mi

Dişinizde hasar oluştuğu zaman diş ağrısı yaşamaya başlarsınız. Hasarın oluşmasına genellikle enfeksiyon neden olur. Eğer diş hasarını ortadan kaldıramazsanız ciddi sorunlara yol açabilir. Doktora gitmeden önce diş ağrısını geçirmek istiyorsanız alttaki ağrı kesicilerini kullanabilirsiniz. Ancak diş ağrınızı bu ağrı kesiciler geçirmiyorsa fazladan doz almak yerine doktora gitmeniz gerekir. İşte diş ağrısına iyi gelen ağrı kesiciler;

 • Parasetamol,
 • İboprofen,
 • Apranax Fort,
 • Augmentın Bıd,
 • Klamoks,
 • Parol,
 • Majezik,
 • Minoset Plus

Arveles Diş Ağrısı

Arveles diş ağrısı için kullanılan en etkili ağrı kesicilerden biri. Başınız ağrıyorsa ve migren atağı geçiriyorsanız arveles ilacını kullanabilirsiniz. Diş ağrısı için arveles ilacını kullanabilirsiniz. İçtiğiniz ilaç arasında 6 ya da 8 saat geçerse tekrar bir doz daha alabilirsiniz. Arveles ilacının içerisinde bulunan metamizol sodyum, prostaglandinler sayesinde iltihap ve ağrıyı keser. Bu yüzden diş ağrısını da etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

 • Arveles ilacının 2023 fiyatı 60 TL’dir.

Dolorex Diş Ağrısı

Dolorex diş ağrısı

Ağrı kesici denildiği zaman dolorex ilacı aklımıza gelir. Dolorex sayesinde baş ağrılarınıza son verebilirsiniz. Peki baş ağrısında etkili olan bu ilaç diş ağrısında da etkili mi? Diş ağrısı için Dolorex ilacını kullanabilirsiniz. İlaç etkin bir şekilde diş ağrınızı hafifletecektir. Ancak bu ilaç hafif ve orta seviyede diş ağrıları için etkili olur. Reçete olmadan Dolorex ilacını eczanelerden satın alabilirsiniz.

 • Dolorex ilacının 2023 fiyatı 67 TL’dir.

Majezik Diş Ağrısı

Majezik ilacı hem baş ağrıları için hem de diş ağrısı için kullanılır. Bu ilacın içerisinde bulunan maddeler sayesinde beyindeki ağrı merkezinin oluşturduğu ağrıları hafifleterek daha rahat olmanızı sağlar. Güçlü ağrı kesici kategorisinde yer alan Majezik sayesinde diş ağrılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Dişler kısa sürede tedavi edilmezse şiddetli ağrılarda majezik ilacı fayda etmeyecektir.

 • Majezik ilacının 2023 fiyatı 65 TL’dir.

Diş ağrısına iyi gelen ağrı kesici ilaç konusu hakkında düşüncelerinizi ve yaşadığınız sorunları bizlerle her zaman paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥