Diş Çektirme Fiyatları 2023 (Türk Dişhekimleri Birliği Tedavi Ücretleri)

Özel diş hastanesi fiyatlarını sizler için güncelledik. Cerrahi diş çekimi ne kadar ve gömülü diş çekimi fiyatı ne kadar bilgilendiriyoruz. Devlet hastanesi diş çekimi fiyatları ve bütün diş operasyon fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

Diş çektirme fiyatları 2023 yılında özel hastane ve kliniklerde 350 TL ile 700 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Devlet kurumlarında diş çektirme uygulamaları için sigortalı olan hastalardan ücret talep edilmemektedir.

Diş çektirme fiyatları üzerinde çekilecek olan dişin yapısı, mevcut bir rahatsızlık olup olmaması gibi faktörler belirleyici olmaktadır. Bazı hastalarda mevcut olan dentofobi nedeni ile diş çektirme işlemleri için hastanın anestezi altına alınması gerekebilir. Bu durumda diş çektirme fiyatları anestezi ve hastanede kalma süresi farklılıkları nedeni ile artış gösterebilmektedir.

Diş çektirme fiyatları 2023 (türk dişhekimleri birliği tedavi ücretleri)
Türk dişhekimleri birliği tedavi ücretleri
TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ 2023FİYATI
Diş Hekimi Muayenesi Olma215 TL
Uzman Diş Hekimi Muayenesi Olma235 TL
Kontrol Hekim Muayenesi195 TL
Diş Röntgen Filmi Çektirme95 TL
Bölgesel Tomografi Çektirme295 TL
Tek Çene Tomografisi Çektirme550 TL
İki Çene Tomografisi Çektirme785 TL
Diş Çekimi Yaptırma375 TL
Komplikasyon Gösteren Diş Çekimi Yapma740 TL
TDB fiyatları
OPERASYONFİYATI
Diş Çekimi Ücreti350 TL
Komplikasyonlu Diş Çekimi Ücreti685 TL
Gömülü Diş Operasyonu1,175 TL
Gömülü Diş Operasyonu (Kemik Retansiyonlu)1,412 TL
Özel Diş Hastanesi Fiyatları
OPERASYONFİYATI
Dişhekimi Muayenesi215 TL
Uzman Dişhekimi Muayenesi235 TL
Kontrol Hekim Muayenesi195 TL
Konsültasyon215 TL
Uzman Dişhekimi Konsültasyonu235 TL
Hipnoz (Seans Başına)510 TL
Akupunktur Uygulama (Seans Başına)475 TL
Teşhis ve Tedavi Planlaması280 TL
Oral Hijyen Eğitimi115 TL
Tükürük Akış Hızı ve Tamponlama Kapasitesi Tayini215 TL
Tükürükte Mikrobiyolojik Analiz670 TL
Gnatoloji, T.M.E. Kas Muayenesi (Oklüzyon Kontrolü)795 TL
Vitalite Kontrolu (Diş Başına)25 TL
Diş Röntgen Filmi (Periapikal)95 TL
Oklüzal Film120 TL
Bite – Wing Radyografi95 TL
Ekstra Oral Röntgen Filmi135 TL
Panaromik Film295 TL
Lateral Sefalometrik Film295 TL
Antero-Posterior Sefalometrik Film290 TL
İntra Oral Dijital Radyografi (RVG veya Fosfor Plak)115 TL
El Bilek Filmi290 TL
Siyalografi345 TL
Tomografi (Bölgesel)295 TL
Tomografi (Tek Çene)550 TL
Tomografi (İki Çene Çene)785 TL
Eklem Tomografisi (Çift Taraflı)1,125 TL
Bilgisayarlı Büyük T.M.E. Fonksiyon Testi2,270 TL
Bilgisayarlı Kas Tonus Analizi1,025 TL
T.M.E. Filmi ve Tetkiki435 TL
Lokal Anestezi (Enjeksiyon – İnfiltratif)40 TL
Lokal Anestezi (Rejyonal)40 TL
Raporlama95 TL
Özel Diş Hastanesi Fiyatları
Diş çektirme fiyatları 2023 (türk dişhekimleri birliği tedavi ücretleri)
Devlet hastanesinde diş çektirme ücreti

Devlet Hastanesinde Diş Çektirme Ücreti 2023

Devlet hastanesinde diş çektirme ücreti 2023 yılı itibari ile sigortalı olan kişiler için mevcut değildir. Sigortası olmayan kişilerin devlet hastanesinde diş çektirme işlemi yaptırmaları halinde normal bir diş çekimi için 350 TL ödeme yapmaları gerekir.

Diş çektirme ücreti 2023 yılında komplikasyonlu bir durum söz konusu ise devlet hastanelerinde 395 TL’dir. Devlet hastanesinde sigortalı olarak muayene olan hastaların diş çektirme ücreti ödemesi gerekmez.

Devlet hastanelerinin diş çektirme ücretleri sigortası olmayan kişiler için özel hastanelerdeki diş çektirme ücretleri ile benzer aralıklardadır.

Gömülü Diş Çekimi Fiyat

Gömülü diş çekimi fiyatı devlet hastanesinde sigortası bulunmayan hastalar için 740 TL ile 1.120 TL arasında değişmektedir. Gömülü diş çekimi işlemi kemik retansiyonu görülüyorsa çok daha güç ve zor bir işlemdir.

Kemik retansiyonu bulunan gömülü diş operasyonu için devlet hastanelerinde diş çekimi fiyatı 1.120 TL’dir. Normal bir durumda olan gömülü diş çekimi işlemi için talep edilen ücret ise 740 TL’dir. 

Diş Çekimi Ne Kadar Sürer

Diş çekimi süresi itibari ile yaklaşık olarak 30 dakika ile 2 saat arasında gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Diş çektirme süreleri dişin mevcut durumuna göre değişkenlik gösterir. İltihap benzeri sorunlar olması halinde diş çekimi için gerekli olan süre daha uzun olabilmektedir.

Diş çekimi işlemlerinin 2 saatten uzun sürmesi halinde diş ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Diş ameliyatlarında anestezi uygulamaları yapılarak hasta baygın ya da uyanıkken işlem yapılabilir. Diş çekiminin nasıl yapıldığına göre süre de değişir.

Devlet hastanesi diş çekimi fiyatları
Devlet hastanesi diş çekimi fiyatları

Devlet Hastanesi Diş Çekimi Fiyatları

Devlet hastanesi diş çekimi fiyatları sigortası bulunmayan hastalar için 230 TL’den başlamaktadır. Diş çekimi öncesinde muayene olmak, röntgen filmi çektirmek gibi hizmetlerin her biri ücretlidir. Sigortası bulunmayan hastalar için TDB tarafından verilen tüm hizmetler için bir fiyat listesi mevcuttur.

TDB fiyat listesinde yer alan diş hekimi muayenesi, röntgen, tomografi benzeri hizmetler için yıllık olarak belirlenen ücretlendirmeler mevcuttur. Devlet hastanesinde normal bir diş çekimi için 230 TL azami ücret olarak belirlenmişken 20’lik diş çekimi için 740 TL ücret talep edilmektedir.

TDB Fiyat Listesi 2023

TDB fiyat listesi 2023 yılı itibari ile güncel olarak devlet hastanelerinde ücretli gerçekleştirilen diş tedavi uygulamaları için asgari bir tarifedir. Ağız Diş Sağlığı Muayene ve tedavi Ücret Tarife listesi;

Devlet Hastanesinde 20’lik Diş Çekimi Ücreti

Devlet hastanesinde 20’lik diş çekimi ücreti, Devlet hastanesinde 20’lik diş çekimi ücreti 740 TL’dir. Gömülü diş operasyonu olarak da bilinen 20’lik diş çektirme uygulamalarında dişte kemik retansiyonu görülüyorsa 20’lik diş çekimi ücreti 1.120 TL olarak TDB tarafından belirlenmiştir.

Diş Teli Fiyatları 2023 (Devlet ve Özel Hastane Tel Ücreti)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥