Disney Channel Televizyona Nasıl Yüklenir

Disney Channel televizyona nasıl yüklenir sorusu yoğun bir şekilde merak ediliyor. Disney Channel kanalı ABD’de bir uydu ve kablo ağıdır. Ülkemizde de bu kanalı izlemenin farklı yöntemleri bulunuyor. Orijinal filmler, realite şovlar ve çeşitli çizgi filmler barındıran bu kanalın seveni ülkemiz de de oldukça fazladır.  Eğer televizyonunuz direk Android işletim sistemine sahipse kanalı indirmeniz mümkündür. 14 Haziran 2022 tarihinden itibaren Disney Channel kanalı artık Google Play Store’de yerini aldı.

Eğer televizyonunuz Android işletim sistemine sahip değilse Disney Channel uygulaması Vestel Linux işletim sistemini ne yazık ki desteklemiyor. Hiçbir yükleme yapmadan Disney Channel kanalını otomatik kurulu şekilde izleyebileceğiniz seçenekler ise ülkemizde şunlardır;

  • Türksat 4A
  • D-Smart
  • Digiturk
  • Kablo TV
  • Tivibu
  • Turkcell TV
  • Vodafone TV 

Tüm bu mecralarda Disney Channel kanalı artık yayındadır. Bunlardan herhangi birini kullanmanız halinde kanalı dilediğiniz zaman izleme şansınız olacaktır.

Disney Plus Türkiye ye Ne Zaman Gelecek

Disney Channel Kapanıyor Mu Neden?

Disney Channel Türkiye yayınını durdurma kararı aldı. Alınan bu kararı ise 2021 yılında resmi Instagram hesabı üzerinden yayınladı. Ancak kapanmanın ardından yeniden Türkiye izleyicilerine hizmet vermeye başladı.

Disney Channel Geri Dönüyor Mu?

Disney Channel kanalı 31 Mart 2022 tarihinde Türkiye izleyicilerine tamamen kapatıldı. Ancak 14 Haziran 2022 tarihinden itibaren yeniden Türkiye izleyicilerine hizmet vermeye başladı.

Disney Channel Frekansı 2022

Disney Channel frekansı 2022 yılında değişti. Disney Channel bildiğiniz üzere ABD’de yayınlanan kablo be uydu ağıdır. Ancak ülkemizde de pek çok platform üzerinden izleme şansınız bulunuyor. Bu seçeneklerden bazıları ise Türksat 2A ve 3A uyduları olarak dikkat çekiyor. Türksat 2A ve 3A uydularında Disney Channel kanalının frekansı ise 12423 olarak yansıyor. Ayrıca kanalın net pozisyon değeri ise H yani yataydır. Kanalın sembol oranı 30000 iken kapsamı ise doğudur. SD yayın ile aktarılan Disney Channel kanalını bu şekilde şifresiz olarak kolayca izleyebilirsiniz.

Disney Channel Neden Kapandı

Disney Channel Neden Kapandı

Disney Channel neden kapandı, yeni yayına nereden ulaşılır ya da frekansı kaçtır gibi sorular son dönemde yoğun bir şekilde merak ediliyor. Disney Channel kanalı bilhassa çocuklara özel içerikleriyle dikkat çekiyordu. ABD merkezli olsa da ülkemizde de oldukça büyük bir izleyici kitlesi bulunuyordu. Kanal son yıllarda bu izlenme oranlarına rağmen oldukça tartışmalı içeriklere yer veriyordu.

Kanal yönetimi 21 Mart 2022 tarihinde Instagram hesabı üzerinden kanalın kapatılacağına dair açıklama yaptı. Nitekim bu açıklama da kanalın net olarak kapanması ya da açık kalmasını ifade etmiyordu. Yapılan en son açıklamaya göre Disney Channel kanalını izlemek isteyenler Android işletim sistemli televizyonlarına Google Play Store üzerinden kolayca indirerek izlemeye devam edebilecek.

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir

Disney Plus Nasıl İzlenecek

Disney Işık Yılı Yasaklandı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu