Diyanet WhatsApp hattı ve 7/24 alo fetva hattı numarasına direk bağlanmanızı sağlıyoruz. Diyanet iletişim hattı hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgileri sunuyoruz.

Diyanet fetva hattı telefon numarası ALO 190’dır.  Alo 190 hattı Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından kurulmuş olan Dini Danışma Hattı olarak biliniyor. Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşların aklına takılan dini soruları yönelterek cevap alabileceği şekilde hizmet veriliyor. Vatandaşlar akıllarına takılan soruları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylı cevaplar olarak ALO 190 hattını arayıp kolayca alabilirler.

  • Diyanet’in telefon numarası 190’ı tuşlayabilirsiniz. Diyanet iletişim hattı 10.00 ile 16.00 saatleri arasında iletişime geçmeniz gerekiyor.

Alo Fetva Hattı Numarası 2023

Alo Fetva hattı numarası 2023 yılında sıkça araştırılıyor. Bildiğiniz üzere Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vatandaşlara çeşitli hizmetler veriliyor. Verilen bu hizmetlerden biri de fetva hattı olarak dikkat çekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sunulan Alo fetva hattı irtibat numarası 190’dır. Vatandaşların tümü saat 10.00 ile 16.00 arasında fetva hattını arayabilirler. Fetva hattına ilişkin bazı merak edilen detayları aktarmak gerekirse de;

  • Alo fetva hattı aynı zamanda dini danışma adıyla da biliniyor.
  • Fetva hattı direk Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı hizmet veriyor.
  • Yurtiçinden sabit ya da mobil hatlar aracılığı ile arayabilirsiniz. Fetva hattının çalışma saatleri 2023 yılında 10:00 ile 16:00 arasındadır.
  • Alo 190 fetva hattını aklınıza takılan tüm dini soruları sorup yanıt vermek için arayabilirsiniz.
  • İrtibata geçmeniz halinde hatta direk müftülüklere bağlı çalışan dini soruları cevaplandırma komisyonu üyeleri çıkarak yanıt verecektir.

Siz de aklınıza takılan ve hiçbir yerde cevaplarını bulamadığınız dini soruları sormak üzere Alo 190 fetva hattını direk arayabilirsiniz.

Alo Fetva Hattı Mesai Saatleri

Alo Fetva Hattı Mesai Saatleri

Alo Fetva Hattı mesai saatleri 2023 yılında 10:00 ile 16:00 olarak belirlenmiştir. Alo Fetva hattı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sunulan dini soruları cevaplama hattı şeklinde hizmet veriyor. Tüm vatandaşlar akıllarına takılan ve yanıt bulamadıkları Dini-İslami soruların yanıtlarını almak üzere Alo 190 fetva hattını arayarak cevap alabilir. Fetva hattında vatandaşların sorularına müftülüklere bağlı çalışan dini sorular cevaplama komisyonu üyeleri yanıt veriyor. Siz de aklınıza takılan dini soruların en doğru yanıtlarını almak üzere hemen Alo 190 fetva hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

Alo 190 Çalışma Saatleri

Alo 190 çalışma saatleri 2023 yılında 10:00-16:00 şeklinde belirlenmiştir. Bildiğiniz üzere Alo 190 hattı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Bu hattın kuruluş amacı ise vatandaşların akıllarına takılan tüm dini-İslami sorulara cevap alabilmesidir. Vatandaşlar belirtilen mesai saatleri içerisinde Alo 190 hattını arayarak akıllarına takılan tüm dini soruların yanıtlarını kolayca alabilirler. Verilen yanıtla müftülüklere bağlı çalışan dini soruları cevaplama komisyon üyeleri tarafından yanıtlanıyor. Ayrıca tüm bu sorular Hadi ve Kur’an-ı kerim çerçevesinde cevaplandığı için İslami açıdan en doğru yanıtlar olarak dikkat çekiyor.

2023 Hac Fiyatları Diyanet (1 Kişilik Hac Parası Ne Kadar)

Comments are closed.