Doğalgaz Hizmet Bedeli Ne Kadar – Faturaya Ne Kadar Yansıyor?

Doğalgaz hizmet bedeli ne kadar faturalarda yer alan bu bedele gelen zam ile birlikte pek çok kişinin araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte merak edilen konuların arasında gelen doğalgaz hizmet bedelinin ne olduğu ise pek çok vatandaş tarafından araştır olmaktadır.

Hizmet Bedeli Nedir?

Hizmet Bedeli nedir sorusu özellikle doğalgaz faturaları ile ilgili en sık araştırılan konulardan biridir. Doğalgaz ya da elektrik gibi faturalarda yer alan ve yeni yıl yaklaşırken yapılan zam ile birlikte adından sıklıkla söz ettiren hizmet bedeli, faturanın oluşturulurken verilmesi zorunlu olan hizmetler olarak ele alınabilir. Yani zamlanan bu bedel kullanım bedeliyle tamamen farklıdır. Kullanılan doğalgaz miktarının hesaplanması ve temel ücrete dönüştürülmesi gibi süre içerisinde verilmekte olan hizmetin ücreti hizmet bedeli olarak bilinmekte ve anılmaktadır.

2023 Doğalgaz Hizmet Bedeli

Doğalgaz hizmet bedeli

2023 doğalgaz hizmet bedeli %84 şeklinde zamlanmıştır. Oranın oldukça yüksek olması sebebiyle pek çok vatandaş%84’lük zammın direkt olarak faturaya yansıyacağını düşünse de gelen zam kullanım bedeline değil hizmet bedeline gelmiştir. Dolayısıyla hizmet bedeli ile kullanım bedelinin birbirinden ayrı olduğunu ve %84’lük zammın direkt olarak faturanın kullanım bedeline yansıtmayacağını göz ardı etmemek gerekir.

ABONEFİYAT
Abone bağlantı bedeli2.135 TL (Yüzde 84,36)
İlave abone bağlantı bedeli 1.857 TL/100m2 (Yüzde 84,40)
Bağlantı kontrol ve onay bedeli1.457 TL (ilk 100m için) (Yüzde 84,43)
Bağlantı kontrol ve onay bedeli9 TL (ilave her 1m için) (Yüzde 83,67)
Güvence bedeli kombi1.352 TL/adet (Yüzde 84,44)
Güvence bedeli soba1.199 TL/konut (Yüzde 84,46)
Güvence bedeli merkezi sistem1.199 TL/BBS (Yüzde 84,46)
Güvence bedeli ocak77 TL (Yüzde 83,33)
Güvence bedeli şofben153 TL (Yüzde 84,33)
Ön ödemeli sayaç değişim bedeli684 TL (Yüzde 84,36)
Sayaç açma kapama bedeli66 TL (Yüzde 83,33)
Servis kutusu söküm bedeli581 TL (Yüzde 84,44)

Doğalgaz Hizmet Bedeli Faturaya Yansıtma

Doğalgaz hizmet bedeli faturaya yansıtma

Doğalgaz hizmet bedeli faturaya yansıtma faturalarda otomatik olarak yapılmakta ve yer almaktadır. Siz de bu bedeli merak ediyorsanız faturalarınızı incelediğinizde direkt olarak karşınıza çıkabilir ve görebilirsiniz.

Doğalgaz Hizmet Bedeli 2022 Yılında Ne Kadardı?

Doğalgaz hizmet bedeli 2022 yılında ne kadardı sorusu 2023 yılı yaklaşırken gelen %84’lük oranındaki zam ile birlikte en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Doğalgaz hizmet bedeli ile direkt olarak faturaya yansımaktadır. dolayısıyla bu bedel faturalar üzerinden görülebilir.


SONUÇ: Doğalgaz hizmet bedeli fatura üzerinden hesaplanmakta ve faturaya yansıtılmaktadır. Hizmet bedelinde gelen %84 oranında zam ise 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.


Hizmet Bedeli ile Kullanım Bedeli Aynı mı?

Doğalgaz faturalarında yer alan hizmet bedeliyle kullanım bedeli birbirinden ayrı terimlerdir.

Elektrik Hizmet Bedeline Zam Geldi mi?

Elektriğin hizmet bedeline gelen zam ile ilgili henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

Asgari Ücret Zammında Elektrik ve Doğalgaz Fatura Detayı! Çalışan Maaşlarına 1000 TL Ek Ödeme İmkanı

Doğalgaz Faturası Nasıl Az Gelir (Doğalgaz Fatura Hesaplama)

Doğalgaz Sayacı Nasıl Durdurulur (Sayaç Bozulur Mu, Cezası Nedir)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥