Doğalgaz Sayacı Nasıl Durdurulur ve Kalekalıp doğalgaz sayacı durdurma hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Doğalgaz sayacı hileleri işte detayları.

Doğalgaz faturalarına son zamanlarda çok fazla zam gelmiştir. Doğalgaz faturanızı düşürmek için evin izolasyon olması oldukça önemlidir. Doğalgaz sayacı gaz tüketimini metreküp cinsinden hesaplayan bir cihazdır. Daha az fatura ödemek için insanlar çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Fakat bu yöntemler yasal değildir. Sizlere sayacı durdurabileceğiniz bir yöntemi anlatacağız.

Doğalgaz sayacına bazı kuvvetli mıknatıslarla müdahale sonucunda bazı marka sayaçların durduğu söylenmektedir. Fakat bu durumda gaz geçirmeye devam etmektedir. Bazı şehirlerde doğalgaz tasarruf cihazı olarak satılmaktadır. Bu yasal bir işlem değildir. Hakkınızda işlem başlatılır.

Doğalgaz sayacın dönmesini engellemek için mıknatıs ve iğne malzemeleri kullanılmaktadır. Ama böyle bir durumlar yasal olmadığından dolayı ceza yeme ihtimalleriniz oldukça yüksektir.

Doğalgaz Yardımı Nasıl Yapılır

Kalekalıp doğalgaz sayacı durdurma

Doğalgaz faturasına gelen zamlardan dolayı bazı kişiler yasal olmayan yollara başvurmaya çalışmaktadır. Fakat bu yolların hepsinde büyük cezalar yersiniz. Yasal olmayan bir işlem olarak görülen doğalgaz sayacını durdurma işlemleri için 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası vardır.

Mıknatıs kullanarak sayacı durdurma işlemi yapılmaktadır. Maalesef bu işlemler başınıza kötü sonuç açabilir. Faturanızın az gelmesini istiyorsanız izolasyon yaptırmanız oldukça önemlidir. Evinizin camlarının yalıtımı önemlidir. Bu hususlara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kalekalıp doğalgaz sayacı durdurma

Mıknatısla doğalgaz sayacı durdurma

Diyaframlı sayaçlara bazı kişiler mıknatıs kullanarak durdurmaya çalışmaktadır. Mıknatıs ve iğne kullanarak sayacın dönmesini engellemeye bile çalışan kişiler vardır. Mıknatısla sayaç durdurma işlemi işe yaradığı bilinmemekle beraber yasal bir işlem değildir. Bu yapılan işlem kısaca kaçak doğalgaz kullanımına girmektedir. Etrafınızda yapan kişileri ihbar etmeli ve kesinlikle itibar etmemelisiniz.

Doğalgaz sayacı iç yapısı

Doğalgaz sayacının temel mantığı gaz tüketimini ölçmektedir. Gaz sayacı cihazı kayıt ölçüm mekanizmaları, güç kaynağı, bant genişliğine bağlıdır. Doğalgaz sayacının farklı farklı çeşitleri mevcuttur. Genel olarak çalışma prensibi şu şekildedir;

Diyafram ölçer odalara bölünmüştür. Her biri valf mekanizmasına bağlanmaktadır. İki ikinci miline sayaç bağlanır. Döner yapıya benzemektedir. Alternatif akımda asenkron motorlar gibidir. Mekanik enerji dönen rotolar sayesinde üretilmeye başlar. Türbinde çalışma sıvısını üretir.

Doğalgaz sayacı hileleri

Doğalgaz faturalarına çok büyük oran da zam gelmiştir. Bunu karşılamak için çoğu vatandaşımız başka yöntemler aramaktadır. Fakat aradığınız yöntemler sizlere büyük sorunla açabilir.  Maalesef çoğu kişi doğalgazın aynı bir bomba olduğunun farkında değiller. Doğalgaza yaptığınız her türlü davranış sizlere olumsuz olarak dönecektir. Doğalgaz aynı bir bomba gibi patlamaktadır. Hem canınızı hemde sevdiklerinizin canını tehlikeye atmanıza hiç gerek yok. Böyle bir hile fark edilirse maddi ve manevi olarak ceza uygulanır ve bu cezaların yükümlülükleri ağır olmaktadır.

Ankara Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz sahtekarlığı

Doğalgaz bir bomba gibidir. Doğalgaz sayacınıza müdahale etmeniz demek bombayla oynamanız demektir. Ne etraftan ne de yorum sitelerine itibar etmeyiniz. Doğalgaz sahtekarlığının maddi sonuçları olduğu gibi bir de 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çaptırılırsınız. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için böyle yöntemlere başvurmayınız.

Son zamanlarda mıknatıs ile sayacı durdurma işlemi yapılmaktadır. Böyle bir durum oldukça tehlikelidir. Hem kendi hemde sevdiklerinizin canını bu kadar kolay riske atmayınız.

Doğalgaz sayacına bal nasıl dökülür

Bazı vatandaşlar sayacı durdurmak ve yavaşlatmak için çeşitli yöntemler kullanmaktadırlar. Maalesef ki bu yöntemler başınıza kötü sonuçlar açabilmektedir. Bu yöntemler patlama riskini arttırmaktadır. Bal ve reçel kullanarak sayaç yavaşlatma işlemi yapan bazı kişilerden dolayı tüm apartman patlama riskiyle baş başa kalır.

Faturalara büyük bir zam gelmiştir. Ama kaçak doğalgaz kullanımı ne kadar doğru bir davranıştır? 1 yıldan başlayarak 3 yıla kadar hapis cezası ve maddi cezalar da bu kişiler için uygulanmaktadır. Hem başkasının canına mal olmayın hemde kendiniz adına yasal biri işlem başlatılmasın.

Eca doğalgaz sayacı durdurma

Vatandaşlarımız son zamanlarda doğalgaz sayacını durdurma yöntemleri aramaktadır. Maalesef böyle bir yöntem yoktur. Böyle bir yöntem olsa dahil kesinlikle bu yöntemleri kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Mıknatısla sayaç durdurma işlemi işe yaradığı bilinmemekle beraber yasal bir işlem değildir. Bu yapılan işlem kıssaca kaçak doğalgaz kullanımına girmektedir. Etrafınızda yapan kişileri ihbar etmeli ve kesinlikle itibar etmemelisiniz.

Doğalgaz kaçak kullanım nasıl yapılır

Bazı kişiler yasal olmayan yollara başvurmaya çalışmaktadır. Fakat bu yolların hepsinde büyük cezalar yersiniz. Yasal olmayan bir işlem olarak görülen doğalgaz sayacını durdurma işlemleri veya kaçak doğalgaz kullanmak işlemleri için 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası vardır.

Mıknatıs kullanarak sayacı durdurma işlemi yapılmaktadır. Maalesef bu işlemler başınıza kötü sonuç açabilir. Faturanızın az gelmesini istiyorsanız izolasyon yaptırmanız oldukça önemlidir. Evinizin camlarının yalıtımı önemlidir. Bu hususlara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kombiye magnet yapıştırmak

Kombilerinize magnet yapıştırmanızın herhangi bir zararı olmaz. Ufak mıknatıs güçleri kombiye herhangi bir zarar vermemektedir. Ama amacınız sayacı veya kombiye etki ederek doğalgaz faturasının düşük gelmesini sağlamak istiyorsanız yanlış yoldasınız.

Mıknatıs kullanarak sayacı durdurma işlemi yapılmaktadır. Maalesef bu işlemler başınıza kötü sonuç açabilir. Faturanızın az gelmesini istiyorsanız izolasyon yaptırmanız oldukça önemlidir. Evinizin camlarının yalıtımı önemlidir. Bu hususlara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Doğalgaz Faturası Nasıl Az Gelir – Doğalgaz Fatura Hesaplama

T.C. No ile Doğalgaz Borç Sorgulama

Balonlu Naylon İle Doğalgaz Faturası Nasıl Yarıya İndirilir

3 Comments

  1. Doğalgaz bedava oldu hala kaçak kullanma derdindesiniz gerçekten bazı insanları anlamak çok zor

  2. DOĞRU, DÜNYANIN EN PAHALI ELEKTRİK VE DOĞALGAZINI KULLANIYORUZ AMA YİNEDE BOTAŞ MİLYARLARCA ZARAR AÇIKLIYOR BİZDEN HAKSIZ YERE ALDIKLARI PARALARA KENDİ ÇEPLERİNE İNDİRİYORLAR BU APAÇIK ORTADA

  3. Bu kadar fahiş zam gelmesi ne kadar doğru ise kaçak kullanımda okadar doğru insanları zorla çalmaya teşvik ediyorlar