Doğalgaz yardımı nakit olarak PTT üzerinden yapılacaktır. Doğalgaz yardımı alan ailelerin ısınma giderlerini kömür ile karşılamamaları halinde faturaları ya da sayaç bilgisi ile doğalgaz yardımını PTT şubelerinden alabilecekler.

Verilecek olan doğalgaz yardımı 2023 kışı için 2 kez kesin olarak yapılacak. Yapılacak olan toplam doğalgaz yardımının tutarı henüz bilinmiyor. İki ayrı ödeme ile PTT şubelerinden ihtiyaç sahibi aileler doğalgaz faturaları ile yardımı alabilecek.

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar

Doğalgaz yardımı 450 TL ile 1.200 TL arasında değişmektedir. Devlet tarafından yapılacak olan doğalgaz yardımından faydalanmaya hak kazanan aileler faturaları ile PTT şubelerinden yardım alabilecek. Doğalgaz yardımı için başvurulan evin doğalgaz faturası ile gidilmesi şart.

Doğalgaz abone numarası fatura üzerinde yazar. Fatura üzerindeki doğalgaz abone numarası ile yardıma başvurulan abone numarası uyuşması halinde yardım PTT şubelerinden yapılmaktadır. Doğalgaz yardımı almak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

  • E-devlet mobil uygulama ya da online işlemler kanalını açmalısınız.
  • Kendi bilgileriniz ile e-devlet sistemine giriş yapın.
  • Doğalgaz yardımı için arama bölümüne sosyal yardım başvuru hizmeti yazın.
  • Sosyal yardım başvurusunu adım adım doldurun.
  • Sizden istenen tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olun.
  • Yardım alınması için doğalgaz abonelik numarası çok önemlidir. Kullandığınız evin doğalgaz aboneliği numarasını yazın.
  • Başvuruyu tamamlayın.
  • Başvuru sonuçlarını sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı üzerinden yine e-devlet ile tamamlayabilirsiniz.

Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar yardım yatırıldığında mesaj ile bilgilendirilecektir. Ardından PTT şubelerine gidilerek yardım alınması mümkündür.

Doğalgaz Yardımı Kaç Kere Verilecek?

Doğalgaz Yardımı Kaç Kere Verilecek

Doğalgaz yardımı toplam 2 kez verilecek. Devlet tarafından destek kapsamında bulunan vatandaşların doğalgaz yardımı için e-devlet üzerinden başvurmaları gerekiyor. E-devlet üzerinden başvuran vatandaşların ise yardım sonuçları kısa süre içerisinde netleşiyor.

Yardım sonuçlarına yine sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı üzerinden başvurabilirsiniz. Doğalgaz yardımından faydalanan vatandaşların yardım tutarlarını PTT şubelerinden alabilecekleri bilinmektedir.

Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Verilecek?

Doğalgaz yardımı 2022-2023 yıllarında toplam iki kez yapılacak. Kış ayını iki ayrı dönemde yardım ile destekleneceği biliniyor. Doğalgaz yardımından faydalanan ihtiyaç sahibi ailelerin yardım tutarları hesaplarına yatırılacak ya da PTT üzerinden teslim edilecek.

Yapılacak olan yardım 2023 kışı için 2 kez olacak. Yardımın tutarı ise tam olarak belirlenmedi. 450 TL ile 1.200 TL arasında değişebileceği bilinen doğalgaz yardımının hane bazında tüketime göre oranla yapılacağı dile getirildi.

Doğalgaz Yardımı Yattı Mı?

Doğalgaz Yardımı Yattı Mı

Hayır. Doğalgaz yardımı kasım 2023 itibariyle henüz yatmadı. Doğalgaz yardımı alacak olan ihtiyaç sahibi ailelerin kış ayı boyunca ortalama tüketime göre 3-450 TL ile 1.200 TL arasında doğalgaz yardımından faydalanabilecekleri duyuruldu.

Doğalgaz desteği nakit alınır mı?

Hayır. Doğalgaz desteği nakit olarak alınamıyor. Yardımlar doğalgaz faturalarına bağlı olarak yapılıyor.

Doğalgaz yardımı ne kadar sürecek?

Doğalgaz yardımı her yıl Ekim ayı ile Mart ayı arasında ihtiyaç sahibi olan ailelere yapılmaktadır. Doğalgaz yardımının yanı sıra kömür yardımı da talep gören yardımlar arasında yer almaktadır.

Sigortasız Ev Hanımlarına Yardım – PTT ve E-Devlet Üzerinden Para Yardımı

Çalışan Çalışmayan Herkese Yardım PTT’den.

Sanal Portal Çalışan Çalışmayan Herkese Yardım

1 Comment