Esnaf ve Gençlere 100 Milyar TL Kredi Yardımı (GÜNCEL)

Devlet ve Hazine destekli olarak yeni bir kredi paketinin esnafa verilen müjdesi ile Esnaf ve gençlere 100 Milyar TL Kredi yardımı yapılacak. Aylık, üç aylık ve altı ayda bir ödeme imkanları ile verilecek esnaf kredisinin azami vadesi de 60 ay olarak belirlendi.

Daralan ekonominin nefes almasını sağlayacak olan esnafa kredi imkanı hazine destekli olarak verilecek. Esnaf gençlere 100 Milyar kredi en fazla 60 ay vade ile verilebilecek. Maksimum tutar ise 500 Bin Liraya kadar olacak.

Hükümet faizsiz ve Düşük faizli kredi olanakları sağlayan hazine destekli yeni kredi paketini açıkladı. Genç olan esnafın alabileceği kredide ayrıca iş yeri ve taşıt alımları için 1 buçuk milyon liraya kadar yatırım kredisi kullanılabilecek. Alınabilecek kredinin konuları ise şu şekilde;

 • İş yeri edinme ve yenileme kredisi
 • Sıfır taşıt kredisi
 • Usta Girişimci Kredisi
 • KOSGEB Mezunu Kredisi
Esnaf ve gençlere 100 milyar tl kredi yardımı (güncel)
Faizsiz esnaf kredisi kimler alabilir?

Faizsiz Esnaf Kredisi Kimler Alabilir?

Ülke genelinde esnaf odalarına kayıtlı olan işletme sahiplerinin yanı sıra esnaf olmak isteyen girişimci ruhlu herkes verilecek olan krediden faydalanabilecek. Özellikle ekonomik açıdan zor durumda olan esnafın nefes almasını sağlayacak olan kredi paketi aynı zamanda yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılmasına destek olacak. Bu aşamada faizsiz esnaf kredisi alabilme şartları şunlardır.

 • Esnaf ve Kefalet Kooperatifi üyesi olmak (en az üç aylık)
 • Kooperatife kredi için başvurmak
 • Başka bir kooperatife üye olmamak
 • Tapu, Araç gibi taşınmaz teminatı göstermek
Esnaf ve gençlere 100 milyar tl kredi yardımı (güncel)
Faizsiz genç girişimci kredisi

Faizsiz Genç Girişimci Kredisi

Halkbank aracılığıyla verilecek olan faizsiz genç girişimci kredisi başvurusu ikamet edilen il yada ilçedeki kefalet kooperatiflerine yapılacak. Bununla birlikte işyeri edinmek isteyenler 1,5 miyon liraya kadar kredi alabilecek. Bu kredinin faiz oranı ise yıllık yüzde 7,5. Vadesi ise 10 yıla kadar çıkabilecek. Taşıt alımında kredi vadesi maksimum 7 yıl olacak. Bu anlamda araç için 1,5 milyon lira kredi faizi yine 7,5.

Geleneksel yöntemler ile yapılan meslek kollarında faaliyet gösteren esnafa özellikle 50 bin Lira ile 500 Bin Lira arasında kredi sağlanacak. Bu kredinin 5 yıl vadede sıfır faizle verilecek olmasının ana nedeni kaybolmaya yüz tutan mesleklerin canlandırılması. Usta girişimci kredisi olarak görülen bu destekte ustalık belgesi olan ve kendi adına iş yeri açacak olan esnaf alabilecek.

Esnaf ve gençlere 100 milyar tl kredi yardımı (güncel)
Halkbank kadın girişimci kredisi

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi

Kadınların ekonomiye katılımını teşvik etmek amacıyla Halkbank Kadın Girişimci Kredisi üreten kadınlara destek olmaya devam ediyor. Özellikle kurulan kadın kooperatiflerinin eliyle yerel bazda kadınları bir çatı altında faaliyet göstermeyi hedefleyen Halkbank genç girişimci destek paketi ile kadın girişimcilere de kredi veriyor. Faizsiz ve düşük faizli olarak sunulan krediler ile aynı zamanda bölge halkı kazanacak.

Esnaf ve gençlere 100 milyar tl kredi yardımı (güncel)
Halkbank esnaf ve sanatkarlar kredisi başvurusu

Halkbank Esnaf ve Sanatkarlar Kredisi Başvurusu

Ülke genelinde Cumhuriyetin 100 ncü yılı etkinliklerine hazırlık yapılırken Hükümet esnaf ve sanatkarlara kredi olanağı sağladı. Bu aşamada Halkbank Esnaf ve Sanatkarlar Kredisi Başvurusu banka şubelerine yapılacak. Başvuruda ayrıca istenilen kredi tutarı ve vadesi ile diğer hususlarda farklı belgeler istenebilecek.

Esnaf ve Sanatkarlara 100 Milyar TL kredi olanakları ile Halkbank gerekli açıklamalarda bulundu. Krediye başvuruların adresi üyesi olduğunuz Kooperatifler olacak. Burada şartları uyan kişilerin kredisi banka tarafından sağlanacak. Hazine destekli olması nedeniyle özellikle uzun vadelerde düşük faizle kredi alınabilecek olması esnafı rahatlatacak. Aynı zamanda ekonominin canlanmasına neden olacak kredi paketi için gerekli belgeler ise şunlar;

 • Kimlik Belgesi
 • Esnaf Oda Kayıt Belgesi,
 • Vergi Levhası örneği

Akbank Özür Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar Ne Zaman Sicil Affı Uygulayacak – Kredi Sicil Affı TORBA YASA İLE AÇIKLANDI

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥