Doggy pozisyonu bir ilişki biçimidir. Köpek pozisyonu olarak da dilimizde bilinen seks pozisyonudur. Seks yaparken çeşitli pozisyonlar denemek ilişkiyi diri tutmak için işlevseldir. Öte yandan çoğu partner doggy pozisyonunu severek yapar. Peki gerçekten doggy pozisyonu nasıl yapılır?

Doggy pozisyonu yapılırken ön sevişme sırasında kadın partnere fazlasıyla ilgi göstermekte fayda var. Yoksa ilişkide zevk tek taraflı bir hale dönüşebilir. Partnerler özellikle birbirinin yüzünü görmediğinden kelimelerin gücünden faydalanmak gerekebilir.

Doggy Pozisyonu Nasıl Yapılır?

Doggy pozisyonu görüntü itibariyle bir köpeği andırdığından isimlendirilmiştir. Pozisyonu yapmaksa çok kolay. Pozisyonu uygulamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Kadın sanki yatağın altında bir şey arıyor gibi dizlerinin üzerine eğilmelidir.
  • Baş yukarı doğru bakmalıdır.
  • Kollar dirsekten ele kadar yere değebilir ya da sadece el bilekleri yere değebilir.
  • Erkek kadına arkadan yaklaşacak şekilde pozisyon almalıdır.
  • Erkek dizlerinin üzerine çökerek kendini kadının kalçalarına göre ayarlamalıdır.
  • Erkek seks yaparken kadının belinden tutunarak destek alabilir.

Doggy Pozisyonu Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Doggy Pozisyonu Hangi Durumlarda Tercih Edilir

Doggy pozisyonu hakkında seçileceği özel bir durum söylemek mümkün değildir. Bu pozisyonu genellikle yüz yüze olmak istenmeyen anlarda uygulayabilirsiniz. Erkek ve kadın partnerlerin kendi zevklerine daha çok odaklandıkları anlarda da doggy pozisyonunu tercih edebildiği bilinmektedir.

Pozisyon seçerken ruh hallerinize göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin şevkate ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka yüz yüze bir pozisyon tercih edin. Partneriniz ile fazla yapış yapış olmak istemiyorsanız da doggy pozisyonu doğru seçim olabilir.

Kadınlar Doggy Pozisyonunu Sever Mi?

Doggy pozisyonu anaç kadınların çok sevmediği bir pozisyondur. Pozisyon boyunca kadın ve erkek birbirini görmediğinden kadın için zevk almak biraz daha zor olabilir. Özellikle şevkat beklenen bir andaysa doggy pozisyonu kötü bir tercih olabilir.

Genel olarak kadınlar daha çok yüz yüze olmayı tercih edebilir. Bu durumun temel nedeni ise ilişkinin güven içerisinde gerçekleşmesini istemeleridir. Oldukça doğal karşılanan bir nedendir. Tüm vücut birbirine temas ettiğinde sevişme çok daha ateşli bir hal alır.

Erkekler Doggy Pozisyonunu Sever Mi?

Evet. Erkekler doggy pozisyonunu sever. Özellikle erkekler için zevkli bir pozisyondur. Kadını arkadan kavrayarak bütün yönlendirmeleri yapmak erkeğin tamamen gücü ve kontrolü elinde hissetmesini sağlar.

Güç, otorite, zevk… hepsi bir araya geldikten sonra erkeklerin doggy pozisyonunu sevmemesi de pek mümkün görünmüyor. Öte yandan kadınlar gibi erkekler de şevkat ve sevgi dolu bir ilişki istiyor olabilir. Bu gibi durumlarda doggy pozisyonu korkunç bir seçim haline gelebilir.

Doggy Pozisyonunda Daha Fazla Zevk Almak İçin İpuçları

Doggy pozisyonundan daha fazla zevk almak için bazı ipuçları derledik. Örneğin seks pozisyonu sırasında erkeğin itişleri çok sert geliyorsa kontrolü kadın ele alabilir. Alıcı olan tarafın kontrolü ele alması ile birlikte daha fazla zevk alacağı muhtemel.

Kadın önden arkaya doğru gidip gelerek pozisyonu kendi kontrolü altına alabilir. Çıkış noktasına daha yakın olan küçük ileri geri hareketlerle uyarılmaları arttırabilir ve daha zevkli bir seks ortamı oluşturabilir.

Öte yandan doggy pozisyonu kadın için acı vericiyse partnerlerin boyu, kilosu, erkeğin penisinin boyutu bu pozisyon için uygun olmayabilir. Bu durumda hızlı bir şekilde pozisyon değiştirebilirsiniz. Kadın dönüp sırtüstü yatarak erkeği kendine çekebilir ve klasik seks pozisyonuna dönebilirsiniz. Her zaman işe yarar bir taktiktir. 

Doggy pozisyonu caiz mi?

Seks pozisyonlarının caiz olması helal olup olmaması ile ilgilidir. Doggy pozisyonunu yaparken haram olan şeyler yapmaktan kaçınmalısınız. İslam dininde partnerlerin birbirlerinin cinsel organlarını öpmeleri ve yalamaları doğru bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra anal ilişki de yasaktır.

Doggy pozisyonunu yaparken dinen uygunluğuna dikkat ederek yapabilirsiniz. Seks sırasında tercih edilen pozisyonların caiz olması ile ilgili bir problem yoktur. Yeter ki pozisyon sırasında haram bir iş yapılmasın.

Doggy kelime anlamı nedir?

Doggy kelime anlamı ile köpek demektir. İngilizcedir. Doggy daha çok bir seks pozisyonu olarak bilinmektedir.

Köpek pozisyonu caiz mi? 

Evet. Helal bir şekilde gerçekleştirilen her cinsel ilişki pozisyonu uygulanması uygundur. Seks pozisyonları arasında caiz olan ya da olmayan ayrımını helal ve haram ayrımı ile yapabilirsiniz.

Bu Pozisyonu Yapmak İçin Akrobat Olmak Lazım

Domal Ne Demek Argo

Bir Erkeğin Uzun Süre İlişkiye Girmediği Nasıl Anlaşılır

Leave A Reply