Doğum kontrol hapı kaç TL’ye satılıyor? Aşağıdaki makalemizde güncel olarak bulmanız mümkündür.

Fiyatı uygun olan doğum kontrol haplarının yanı sıra çok bilinen ortalama fiyatlı doğum kontrol hapları da vardır. Bunlardan biri de Yasmin doğum kontrol hapıdır.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyat300 TL
Ella Doğum Kontrol Hapı Fiyat512 TL
Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyat330 TL

Doğum kontrol haplarının temel amacı ilişkiye girilse dahi doğum kontrolü ile gebeliğin önlenmesidir. Bu hapların kullanımında önemli bir husus da düzenli kullanımdır. Kullanım saatlerini bırakın dakikalarının bile kaçırılmaması gerekir. Düzenli kullanılmadığında gebelik riski oldukça yüksektir. 

Yazımızın devamında doğum kontrol hapı fiyatlarına, ne kadar etkili olduklarına ve farklı markaların fiyatlarına dair merak edilenleri inceleyebilirsiniz.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Yorumları

Yasmin doğum kontrol hapı yorumlarını kullanıcılar tarafından sizlere aktarıyoruz. En zararsız doğum kontrol hapı hangisi ve en ucuz doğum kontrol hapı kaç TL ve hangi marka sizleri bilgilendiriyoruz.

En Etkili Doğum Kontrol Hapı

En etkili doğum kontrol hapı arayışları doğum kontrolünde herhangi bir korunma yöntemine başvurmayan ancak düzenli doğum kontrol hapı almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Doğum kontrol hapının ne kadar etkili olacak düzenli kullanıma bağlıdır.

Düzenli olarak kullanılan doğum kontrol hapı ile birlikte meninin giriş yolu kapatılır ve doğum kontrolü sağlanmış olur. En çok tercih edilen ve en etkili doğum kontrol hapı markaları ise Yasmin ve DIANE olarak bilinmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


En Ucuz Doğum Kontrol Hapı

En ucuz doğum kontrol hapı fiyatları 4 TL’nin altında olan doğum kontrol haplarıdır. Bu haplar genellikle 21 tabletten oluşmaktadır. Ancak doğum kontrol hapı satın alırken fiyatına değil etki oranına bakmakta fayda vardır. En ucuz doğum kontrol hapı fiyatları güncel liste;

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyat300 TL

En Zararsız Doğum Kontrol Hapı

En zararsız doğum kontrol hapı yan etkileri en az olan ve kullananlar tarafından en çok sevilen Yasmin marka doğum kontrol hapıdır. Yasmin marka doğum kontrol hapı uzun süredir Türkiye’de satılan ve hem doğum kontrolü hem de hormonal dalgalanmaların dindirilmesi yönünden etkili olan bir haptır.

Doğum kontrol haplarının yan etkileri kutu içerisinde yer alan prospektüs’te yazmaktadır. Her ilacın olduğu gibi doğum kontrol haplarının da yan etkileri bulunmaktadır.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyatı

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyatı

Microgynon doğum kontrol hapı fiyatı, 300 TL’dir. Doğum kontrol hapı döl yatağı ağzı ile döl yatağı içerisi arasındaki bağlantıyı kapatarak meni geçişini engeller. Böylece yumurtlama ihtimali ortadan kalkar.

Doğum kontrol hapları ilk kez 1960 yılında piyasaya sürülmüştür. O günden bu yana doğum kontrolü için sıklıkla kullanılmaktadır. Microgynon doğum kontrol hapı ise fiyatları görece yüksek olan haplar arasında yer almaktadır.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı

Yasmin doğum kontrol hapı fiyatı güncel olarak 330 TL’den satışa sunulmaktadır. 21 tabletten oluşan bir kutu Yasmin doğum kontrol hapı ortalama doğum kontrol hapı fiyatlarına uygun bir satış fiyatına sahiptir. 63 film tablet Yasmin doğum kontrol hapı fiyatı ise 330 TL’dir.

Yasmin doğum kontrol hapını reçeteli olarak satın aldığınızda SGK bir kısmını karşıladığından daha uygun fiyatlarla ilacı satın almak mümkün olmaktadır. Yasmin doğum kontrol için kullanılmasının yanı sıra dalgalı hormonlara karşı da oldukça etkilidir.

Yasmin doğum kontrol hapını kullanan kadınlar tarafından sıkça dile getirilen bir etki de sivilce ve akne sorunlarından kurtulmalarıdır. Bu durumun temel nedeni ilacın hormonal düzenleyici bir yönü olmasıdır.

En çok tercih edilen doğum kontrol hapı hangisi?

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen doğum kontrol hapı Yasmin doğum kontrol hapı‘dır. Doğum kontrolün yanı sıra ciltte sivilce ve lekeler gibi ufak alerjiler içinde kullanılan Yasmin hapı en çok tecih edilenler arasında yer almaktadır.