Erken gebelik testi fiyat eczane 2024, gebelik süreci oldukça heyecan verici bir süreç olmakla beraber bununla ilgili ilk bilgiyi nereden öğreneceğinize karar vermelisiniz. Eğer eczaneden alacağınız testlerle öğrenmek istiyorsanız, eczanelerde birçok farklı markanın gebelik testleri bulunmaktadır.

Artımed Gebelik Testi 1 Adet25 TL
Predictor Early Erken Gebelik Testi130 TL
Predictor Express Erken Gebelik115 TL
Artımed Erken Gebelik Testi36 TL
Fortune Gebelik Testi10 TL
Mıratech Erken Gebelik Testi10 TL
Comfort Erken Gebelik Testi20 TL
Awox Erken Gebelik Testi70 TL
Artı Med Ovulasyon Testi 5 adet50 TL
Gebelik Testi Fiyat

Erken gebelik testi satın almak için eczanelerde bulabileceğiniz en uygun fiyatlı test 10 TL’dir. Fakat fiyatlar ürünün markasına, kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Şuan için eczanede satılan en yüksek fiyatlı erken gebelik testi 150 TL’dir

Erken Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı

Erken Gebelik Testi Fiyat Eczane

Erken gebelik testi yapıp, doğru sonuçlar alabilmek için belli koşullara uymak gerekmektedir. Bunlardan birisi adet döngüsüne kaç gün kala olduğu, bir diğeri ise testin hangi zaman diliminde yapıldığında daha doğru sonuç vereceğidir. Testin sonucunu en iyi şekilde alacağınız zaman dilimi sabah saatleridir. Bunun sabah ilk idrarınız olması da sonuçların doğruluğu açısından önem teşkil etmektedir.

En Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır

Erken Gebelik Testi Fiyat Eczane

Gebelik testi yapmak için doğru zamanı beklemek gerekmektedir. Bunun için eğer gebelik testiniz için kan tahlili yaptıracaksanız regl döneminize 2 ya da 4 gün kala baktırmalısınız. Aç ya da tok karnına olmanız önemli olmadığından bu döneme tekabül eden herhangi bir zamanda kan tahlili yaptırabilirsiniz. İdrar testi yaptıracaksanız en erken tahlil verebileceğiniz tarih ilişkiden 10 gün ya da iki hafta arasında olan dönemdir.

Eğer gebelik testinizi eczaneden alıp kendiniz yapacaksanız bunun için en doğru ve en erken dönem; regli döneminize 6 gün kala olacaktır. Bu zamanda yapacağınız erken gebelik testi ile doğru sonuçları öğrenebilirsiniz. Testinizi yaparken sabah kalktığınızda ilk idrarınızdan örnek vermeye özen gösterirseniz sonuçların doğruluk oranı da artacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


Eczaneden alınan gebelik testi ne kadar güvenilir?

Eczaneden alınan gebelik testleri, genellikle %99’a kadar doğruluk oranına sahiptir. Ancak, bu oran, testin doğru bir şekilde yapılmasına bağlıdır. Testi, talimatlara uygun olarak doğru bir şekilde yaparsanız, sonuç çok doğru olacaktır.

Hamilelik testi eczaneden alınabilir mi?

Evet, gebelik testi eczaneden alınabilir. Eczaneden satın alabileceğiniz gebelik testleri, idrarda gebelik hormonu olan beta-HCG’yi tespit etmek için tasarlanmıştır.

1 haftalık gebelik idrar testinde çıkar mı?

1 haftalık gebelikte, beta-HCG hormonu henüz yeterli seviyede olmayabilir. Bu nedenle, 1 haftalık gebelikte idrar testi, bazen negatif sonuç verebilir. Ancak, bazı hassas gebelik testleri, 1 haftalık gebelikte bile pozitif sonuç verebilir.

Hamilelik kaç hafta sonra belli olur?

Hamilelik, genellikle adet gecikmesi ile belli olur. Adet gecikmesi, hamileliğin en yaygın belirtisidir. Ancak, adet gecikmesi, hamilelik dışındaki nedenlerle de olabilir. Bu nedenle, adet gecikmesi yaşarsanız, hamilelik testi yaptırmanız tavsiye edilir.

Test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım?

Hamilelik belirtileri, kişiden kişiye değişebilir. Ancak, hamileliğin en yaygın belirtileri şunlardır:

  • Adet gecikmesi
  • Göğüslerde hassasiyet ve büyüme
  • Yorgunluk
  • Mide bulantısı ve kusma
  • İdrara çıkma sıklığında artış
  • Baş dönmesi
  • Aşırı duygusallık

Bu belirtilerin herhangi birini yaşıyorsanız, hamilelik testi yaptırmanız tavsiye edilir.

Hiç belirti olmadan hamile kalınır mı?

Evet, hiç belirti olmadan hamile kalınabilir. Hamileliğin bazı belirtileri, çok hafif veya geç ortaya çıkabilir. Bu nedenle, hiç belirti göstermeyen kadınlar da hamile olabilirler.

Hamile olup olmadığınızdan emin değilseniz, en doğru sonucu almak için bir doktora veya eczacıya danışmanız tavsiye edilir.