Doktorların önerdiği güneş kremleri, cilt kanseri riskini azaltmaya yardımcı olmak için dermatologlar tarafından tavsiye edilen güneş kremleridir. Bu güneş kremleri, güneşin zararlı ultraviyole (UV) ışınlarına karşı geniş spektrumlu koruma sağlar ve en az SPF 30 içerir.

En İyi 7 Güneş Kremi

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte güneş kremleri en çok araştırılan konular arasında yerini aldı. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumanız gerekir. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan bir cilt zamanlar lekelenmeye ve yıpranmaya başlar. Piyasada birçok markanın farklı güneş kremleri bulunur. Bu yüzden güneş kremi orjinal olması için eczanelerden almanızı tavsiye ediyoruz. Piyasada bulunan güneş kremlerinden hangisine güvenebilirsiniz? Doktorların tavsiye ettiği ve tüm cilt yapılarına uygun en iyi 7 güneş kremlerini gelin birlikte inceleyelim.

Bioxcin Sun Care Güneş Kremi

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Bioxcin güneş kreminin içerisinde bulunan maddelerden dolayı cildinizi hem nemlenir hem de yaşlanmaya karşı etkin koruma sağlar. Güneş kreminin içerisinde bulunan SPF değeri 50 olarak bilinir. Güneş yanığı olmadan bu yazı tamamlayabilirsiniz. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur ve cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Yaz günlerinde cildiniz kurumadan, yağlanmadan, parlak ve canlı bir şekilde gözükür. Silisyum termal su, yeşil çay ekstresi ve dry touch sayesinde doktorların tercih ettiği güneş kremi listesinde ilk sırada yer alıyor.

Bioxcin Sun Care Güneş Kremi Fiyat 150 TL

Bioxcin Sun Care Güneş Kremi Kullananlar

 • Cildimi kurutmadan etkin bir koruma sağladı. Diğer güneş kremlerine ihtiyaç bile duymuyorum.
 • Yağlı bir cildiniz varsa kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Güneş kremini kullandığınız anda yağlı bir hissiyat oluşmaya başlıyor.
 • Sivilce yapmadı, beyaz bir görüntü yaratmadı ve hemen emildi. Eczacının tavsiyesi üzerine kullandığım sevdiğim bir ürün.

Herbaderm Suya Dayanıklı Güneş Kremi

Doktorların Önerdiği Güneş Kremi

Hassas cilde ve lekeli cilde sahip olan kişilerin rahatça kullanabileceği ürünler arasında yer alır. Suya dayanıklı olmasından dolayı tatilde işinize yarayacaktır. İçeriği tamamen bitkisel maddeler oluşan bu krem yüzünüzü parlatacaktır. Güneşin zararlı ışınlarına karşı tam koruma için uzmanların tavsiye ettiği Herbaderm güneş kremini kullanabilirsiniz.

Herbaderm Suya Dayanıklı Güneş Kremi Fiyat 550 TL

Herbaderm Suya Dayanıklı Güneş Kremi Kullananlar

 • Cildimi çok güzel yumuşattı ve güneş koruması çok yüksek. Ben aşırı memnun kaldım.
 • Güneş kremini kullandıktan sonra asla yüzümde bir pütürdü oluşmadı bu durum beni çok memnun etti.
 • Doktor tavsiyesi üzerine Herbaderm kullanmaya başladım. Cildim hassas olmasına rağmen severek kullandığım bir ürün.

Solante İmmuna Güneş Kremi

Doktorların Önerdiği Güneş Kremi

Tüm cilt yapısına uygun olan Solante güneş kremi özellikle hassas cilde sahip kişilerin kullanması gereken bir üründür. Güneş ışınlarından dolayı ciltte meydana gelebilecek tüm olumsuzlukları anında ortadan kaldırır. Gün boyunca etkisi süren bu güneş kreminin içerisinde parfüm gibi kimyasal madde yoktur. Antioksidan etki yarattığı için herkesin kullanması gereken ürünlerden biridir.

Solante İmmuna Güneş Kremi Fiyat 650 TL

Solante İmmuna Güneş Kremi Kullananlar

 • Cildim hassas olduğu için diğer ürünlerde olumsuz bir etki ile karşılaştım. Ancak bu güneş kreminde olumsuz bir etki almadım.
 • Arkadaşımın önerisiyle kullanmaya başladım. Hem yüzümü nemlendiriyor hem de güneşten koruyor. Mükemmel.
 • Beyazlık ve yapış yapış bir his bırakmıyor. Rahat bir şekilde emiliyor. Cildim karma yapıya sahip ama bu kremi çok sevdi.

Sebamed Sun Care Güneş Koruyucu Krem

Doktorların Önerdiği Güneş Kremi

Doktorların tavsiye ettiği en iyi güneş kremleri arasında ilk sırada yerini alıyor. Klinik onaylı Sebamed sayesinde cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyabilirsiniz. Hem su hem de kuma karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Güneşin zararlı etkilerine karşı koruma yapması tek görevi değil. Cildinizin nemlenmesini de sağlıyor. Ancak yüzünüze sürdüğünüz zaman beyaz bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sebamed Sun Care Güneş Koruyucu Krem Fiyat 220 TL

Sebamed Sun Care Güneş Koruyucu Krem Kullananlar

 • Severek kullandığım bir ürün. Tek kusuru yüzde beyazlık bırakması. Onun dışında hiçbir sıkıntısı yok.
 • Cildim çok kuru ya da çok yağlıda değil. O yüzden yüzümde sivilce oluşumuna neden olmadı.
 • Güneş koruması çok güzel. Senelerdir Sebamed kullanıyorum en iyi güneş kremi kesinlikle.

Bioderma Photoderm Güneş Koruyucu Krem

Doktorların Önerdiği Güneş Kremi

Tüm cilt yapılarına kolayca uygulanabilen Bioderma Photoderm cilt kızarıklarını ve cilt soyulmalarını önleyerek sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Yaşlanma belirtilerin ortadan kaybolması, güneş ışınlarına karşı tam koruma, ciltte meydana gelecek lekeleri önleme gibi birçok etkiye sahiptir. Hem kimyasal hem de bitkisel bir içeriğe sahip bu krem doktorlar tarafından tavsiye edilen ürünlerin başında yerini alıyor.

Bioderma Photoderm Güneş Koruyucu Krem Fiyat 380 TL

Bioderma Photoderm Güneş Koruyucu Krem Kullananlar

 • Hem cildi iyileştiriyor hem de güneşe karşı koruyor. Çok beğenerek kullandığım bir ürün kesinlikle tavsiye ediyorum.
 • Cildimde yumuşacık bir his bırakması, kolay sürülmesi ve yağlanma yapmaması en iyi özellikleri arasında.
 • Karma bir cilde sahip olduğum için doktorumun önerisiyle bu kremi kullandım. Tek kullandığım güneş kremi.

Avene Fluide Güneş Kremi

Doktorların Önerdiği Güneş Kremi

Avene Fluide en çok tercih edilen güneş kremleri arasında yerini alıyor. Hassas bir cilde sahipseniz kesinlikle bu ürünü deneyebilirsiniz. 50 faktör koruma sağlayan bu güneş kremi suya karşı dayanıklıdır. Kimyasal ve paraben içermeyen bu güneş kremi birçok kişinin tercihinde yer almaya başladı. 3 saniyede kolayca vücut tarafından emilir. İçerisinde mavi ışın filtresi bulunur.

Avene Fluide Güneş Kremi Fiyat 310 TL

Avene Fluide Güneş Krem Kullananalar

 • Kuru, hassas ve egzamaya çok yatkın bir cilde sahibim. Eczaneden bu kremi kullanmaya başladım. Beyazlık, yapışkanlık, yağlı bir görüntü asla bırakmadı çok memnun kaldım.
 • Birkaç gündür kullandım ama herhangi bir sivilce sorunu yaratmadı. Egzamam olmasına rağmen cildimi çok güzel nemlendirdi.
 • Sivilceli ve siyah noktalı bir cilde sahibim. Her ürünü gönül rahatlığıyla kolay kolay kullanamam normalde. Ancak bu ürün gerçekten çok iyi.

Nivea Sun Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi

Doktorlar tarafından tavsiye edilen bir diğer ürün ise Nivea markasının güneş kremi olarak bilinir. Cildinizde yaşlılıktan dolayı oluşacak kırışıkları engellemek ve güneşin zararlı ışınlarına karşı filtreleme özelliğini kullanır. Özel formülü sayesinde hassas cilde sahip kişiler de kolayca kullanabilir. AV ile UVB filtreleme özelliği anında etkin koruma sağlar. Önceden oluşan lekelerin giderilmesini sağlar ve yüz bölgesini pürüzsüzleştirir.

Nivea Sun Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi Fiyat 260 TL

Nivea Sun Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi Kullananlar

 • Kokusu, yapısı harika. İndirime girdikçe kesinlikle stok yapacağım bir ürün. Etkili ve her bütçeye uygun bir krem.
 • Yağlanma, gözenek genişlemesinden kurtaran en iyi ürün. Bu fiyata bu kadar performans sergilemesini asla beklemiyordum.
 • Yüzde yağlanma hissi asla bırakmıyor. Hatta ipek gibi bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Gözüme akmıyor ve mükemmel emiliyor. Tavsiye ederim.

Doktorların önerdiği güneş kremi konusu hakkında yorumlarınızı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.