Dört mevsim lastik nasıl anlaşılır ve 4 mevsim lastik dezavantajlarını sizlerle paylaşıyoruz. 4 Mevsim lastik mi yaz lastiği mi, detayları birlikte inceleyelim.

Dört mevsim lastik nasıl anlaşılır, araçlara kışın kış lastiği, yazın ise yaz lastiği takılması hem aracımız hem de can güvenliğimiz için önemlidir. Dört mevsim lastikleri kar yağışı yoğun olan ve yazın çok sıcak olan kesimlerde kullanılması uygun değildir. Kışın ılık, yazın çok sıcak olmayan bölgeler için uygundur. Dört mevsim lastikleri yaz kış değiştirilmeden kullanılmaktadır.

 • Lastiğe baktığımızda yan kısmında üç tepe ve kar sembolü bulunan logo varsa bu hem yazın hem de kışın kullanılır anlamına gelmektedir.
 • Ayrıca dört mevsim lastiklerinin diş derinlikleri orta derece derinliktedir. Kış lastiğinin dişleri kadar kalın, yaz lastiği gibi de düz değildir.
 • Dört mevsim lastiklerinin kaliteli olması performansı için çok önemlidir.
 • Dört mevsim lastikler, kauçuk maddeden üretildiği için yaz lastiklerine göre daha uzun ömürlü olmaktadır.

4 Mevsim Lastik Nedir

4 mevsim lastik nedir, dört mevsim lastikleri hem yazın hem de kışın kullanılabilen lastiklerdir. Lastiğin yan kısmında üç kar logosu bulunur. Çok sert ve yoğun kar yağışı olmayan kesimlerde kullanıma uygundur. Çok sıcak yaz günlerinde yaz lastiğinin, çok yoğun kar yağışı olduğunda da kış lastiğinin verdiği performansı vermez.

İstanbul gibi yoğun kar yağışı olmayan illerde şehir içinde kullanılması idealdir. Dört mevsim lastiği, lastik depolama, lastik değiştirme ve ayrı bir kış yaz lastiği alma masrafından kullanıcıları kurtarmaktadır. Alırken biraz pahalı gözükse de uzun vadede kullanılacağı düşünülünce daha ekonomik olmaktadır.

4 Mevsim Lastik Dezavantajları

4 mevsim lastik dezavantajları

4 mevsim lastik dezavantajları, dört mevsim lastiklerinin en önemli özelliği yaz ve kış aylarında kullanılabilmesidir. Fakat Dört mevsim lastiklerinin kış lastiğinin üretim standartlarıyla örtüşmesine rağmen, kış aylarının sert geçmediği, yoğun kâr yağışının olmadığı yerlerde kullanılmak üzere üretilmiş bir lastiktir.

 • Çok sıcak ve kuru geçen yaz mevsimlerinde de yaz lastiği performansını göstermemektedir.
 • Dört mevsim lastiklerinin yakıt tüketimi de yaz lastiklerinin yakıt tüketimine göre daha fazladır. Ayrıca dört mevsim lastikleri mevsim lastiklerine göre yol tutuşu sergilememektedir.
 • Yaz aylarında sıcak ve kuru asfalt üzerinde ve kış aylarında buzlu ve yoğun karlı yol üzerinde, fren mesafesi ve viraj alma konusunda mevsim lastikleri gibi performans sağlayamazlar.

Yazımızdan da anlaşılacağı gibi yaz ve kış performanslarında, yakıt tüketiminde ve yol tutuşlarında mevsim lastiklerine göre dezavantajdır.

4 mevsim lastik işareti

4 mevsim lastik işareti

4 mevsim lastik işareti, dört mevsim lastiklerini diğer mevsimlik lastiklerden ayırabilmemiz için lastiğin yan kısmındaki işaretten anlayabiliriz.

 • Eğer lastiğin yan kısmında “ M+S “ ifadesiyle birlikte “ üç tepe ve  kar “ sembolü olan bir logo  bu dört mevsim lastiğidir. Ayrıca dört mevsim lastiklerinin dişleri kış lastiğinin dişleri kadar kalın yaz lastiğinin dişleri kadar da düz değildir. Bu yüzden yazı ve kışı ılıman geçen yörelerde kullanıma uygundur.

Dört Mevsim Lastik Yakıtı Etkiler Mi

Dört mevsim lastik yakıtı etkiler mi, dört mevsim lastikleri yapı olarak yaz lastiklerine daha yakındır. Fakat yaz lastiklerine göre dört mevsim lastikleri daha hızlı aşınır ve yakıt tüketimi daha fazladır.

Dört mevsim lastikleri yapısındaki kauçuk malzemeler sayesinde hava sıcaklığının 7 ° nin altına düşmediği kar yağışının yoğun olmadığı yerlerde kullanılması için üretilmiştir. Yapı olarak kış lastiği gibi sertleşmez ve yaz lastiği gibi yumuşamaz bu yüzden belirlenen bir değerdedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Lassa 4 mevsim Lastik Nasıl ANLAŞILIR

Lassa 4 mevsim lastik nasıl anlaşılır, Michelin markası CrossClimate ve Cross Climate SUV modelleri ile dört mevsim lastik anlayışına yeni bir soluk getirmiştir. Büyük oranda beğenilen ve memnun kalınan lastikler piyasada yerini almıştır. Yüksek performanslı lameller ve konik kenarlı sırt bloklarıyla her türlü hava koşullarında kullanımı uygundur.

 • Çok sayıda arazi ve SUV araçlarında “M+S” işareti olan lastikler kullanılmaktadır. Karlı yollarda normal lastikten daha iyi performans göstermesi için tasarlanan sırt deseni ve yapısı olan bir lastik markasıdır.

Continental 4 Mevsim Lastik Nasıl Anlaşılır

Continental 4 mevsim lastik nasıl anlaşılır, bazı Avrupa ülkelerinde”M+S” işareti kış lastiği olarak belirtilmiştir. Fakat Continental, kış koşullarında lastiğin yan kısmında “Alp işareti “olan ve lastiğin diş derinliğinin en az 4 mm olan kış lastiklerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Continental lastikleri çok fazla kullanılmaktadır ve bilinen en iyi lastik markasıdır.

/ 5.

Share.

2 Comments

 1. TimeSuite is the most advanced Construction and Project ERP ever produced.

  Advanced because it’s simplistic, comprehensive and dynamic. The system conforms to your needs.

  Advanced because it’s a single system (no modules).

  Web, desktop and mobile interfaces to a single database.

  Project Management, Accounting, Estimating, Scheduling, CRM, Task Management, Resource Management, On-Screen Take Off, Form Creation, Property Management, RFQs/Bid Packages and more.

  Fully automated percentage of completion accounting with a full job schedule that ties to the income statement.

  TimeSuite is new generation.

  Learn more at TimeSuite.com.

 2. Hi, I’m sending you this message via your contact form on your website at bedavainternet.com.tr. By reading this message you’re living proof that contact form advertising works! Do you want to blast your ad to millions of contact forms? Maybe you prefer a more targeted approach and only want to blast our ad out to websites in certain business categories? Pay just $99 to blast your ad to 1 million contact forms. Volume discounts available. I have more than 35 million contact forms. Let’s get the conversation started, contact me via Skype here live:.cid.303294bd15a81bc7

Leave A Reply