Dünyadaki en havalı şarkılar şarkı dinleyerek vakit geçirmeyi seven kişiler tarafından merak edilse de, bu soruya tek bir yanıt vermek mümkün değildir. Müzik neredeyse insanlık kadar eski bir tarihe sahiptir.

Dünyadaki En Güzel Şarkılar

Müzik kültürünün her geçen gün daha yaygın ve geniş hale geliyor olması, üretimlerinde aynı oranda artmasını sağlamaktadır. Kısa bire süre önce yalnızca radyolardan dinlemenin mümkün olduğu şarkılar günümüzde akıllı telefon gibi teknolojik cihazlar sayesinde çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilir hale gelmiştir.

Şarkı dinlemenin oldukça kolay bir hale gelmiş olması pek çok kişinin gün içerisinde çeşitli işlerini gerçekleştirirken bir yandan müzik dinlemesini de mümkün hale getirmiştir. Bu doğrultuda birçok farklı özellikleri ile üretilmekte olan kulaklıklar sayesinde müziğiniz sadece size özel olabilir. Bunun yanı sıra hem kablolu hem de kablosuz şekilde üretilen kulaklıklar ile müzik dinlemek oldukça keyifli bir aktivite olarak bilinmektedir.

Eğer siz de müzik dinleyerek vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız dünyadaki en güzel şarkılar merak ettiğiniz konuların arasında olabilir. Ancak bu gibi bir soruya tek bir şarkı ile yanıt vermenin mümkün olmadığını bilmelisiniz. Müzikler farklı kategorilere sahip olmalarının yanı sıra, her dinleyicinin dinlemekten hoşlandığı tarzın birbirinden farklı olması da, bu soruya tek bir yanıt vermenin imkansız hale gelmesine neden olmuştur.

Dünyadaki En Güzel Şarkılar
ŞARKI ADISANATÇILARIN ADI
‘DANCING ON MY OWN’ ROBYN
 ‘IMAGINE’ JOHN LENNON
‘PURPLE RAIN’PRINCE AND THE REVOLUTION
‘BOHEMIAN RHAPSODY’ QUEEN
‘CRAZY IN LOVE’ BEYONCÉ FEAT. JAY-Z
 ‘I WANT TO HOLD YOUR HAND’ THE BEATLES
‘WATERLOO SUNSET’ THE KINKS
 ‘GIMME SHELTER’ THE ROLLING STONES
‘SUPERSTITION’ STEVİE WONDER
 ‘GOD ONLY KNOWS’ THE BEACH BOYS
‘HEY YA!’ OUTKAST
‘DREAMS’ FLEETWOOD MAC
 ‘STRAWBERRY FIELDS FOREVER’ THE BEATLES
‘WHAT’S GOING ON’ MARVİN GAYE
‘SMELLS LIKE TEEN SPIRIT’ NIRVANA
‘LIKE A ROLLING STONE’ BOB DYLAN
‘A CHANGE IS GONNA COME’ SAM COOKE
‘FIGHT THE POWER’ PUBLIC ENEMY
‘RESPECT’ ARETHA FRANKLIN

Dünyanın En Popüler Şarkısı

Sosyal medyanın yaygın bir kullanıma sahip olması, pek çok yeni çıkan şarkının kısa süre içerisinde popüler olmasını sağlamıştır. Sosyal medyada popüler hale gelen şarkılar kısa süre içerisinde geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmaktadır. Buna rağmen, dünyanın en popüler ya da en sevilen şarkısı hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Ancak, müzik dinlemek adına tasarlanmış olan Spotify ve Youtube gibi platformlar en popüler şarkıların istatistiklerini dinleyicilere sunmaktadır.

  • Buna göre, Spotify’da dinlenen ve bu sayede dünyanın en popüler şarkısı olarak nitelendirilebilecek şarkılar arasında 3,101 milyon dinleme ile Shape of You ve 2,903 dinleme işe Blinding Lights bulunmaktadır.

SONUÇ: Dünyadaki en güzel şarkılar tüm zamanların en çok dinlenen şarkılarından oluşmaktadır. Bu kapsamda değerlendirme dinlenme sayıları üzerinden belirlenmektedir.


2022’de Türkiye’de En Çok Dinlenen Şarkı Hangisi?

2022 yılında Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar Bi’ Tek Ben Anlarım ve Arasan Da adlı parçalar olmuştur.

2000’lerde Türkiye’de En Çok Hangi Şarkı Dinlenmiştir?

Yapılan istatistiklere göre 2000’li yıllarda en popüler şarkı Kayahan tarafından bestelenen ve yorumlanan Bir Aşk Hikayesi şarkısı olmuştur.

Ünlü Şarkıcı Gökhan Özen Kalp Krizi Geçirdi! Son Halini Görenler Gözlerine İnanamadı

İlah Mısın Silah mı – Namussuz Şarkı Sözleri

Dünyayı Kasıp Kavuran Şarkıcı Jennie Kim Kimdir?