Dünyanın Hiç Futbol Oynamamış En Büyük Futbolcusu

Dünyanın hiç futbol oynamamış en büyük futbolcusu, kariyerine 1979 yılında başlayan Carlos Kaiser olarak bilinmektedir. Futbol kariyeri boyunca ayağına toplamadan hafta takıma transfer olma başarısı göstermiş olan bu oyuncu hiç futbol oynamamış en büyük futbolcu olarak anılmaktadır.

1963 yılında Brezilya’nın Rio şehrinde doğan Carlos Kaiser, çocukluk yıllarında sokaklarda oynayarak futbol bilgisini geliştirmiş ve 10 yaşındayken keşfedilerek Botafogo kulübünün altyapısında futbola başlamıştır. Bunu bir fırsat olarak gören ailesi, çocuklarının profesyonel bir futbolcu olduğunu da hayatlarının kurtulacağını düşünmüştür. Carlos Kaiser de ailesiyle aynı fikirde olsa da gönlünden geçen iş futbolculuk değildir.

Girdiği ilk takımda 6 yıl kadar kalan oyuncu ardından ilk transferini gerçekleştirmiş ve Meksika’nın Puebla takımına gitmiştir. Önceleri bu takımda oynamış hazırlık maçlarında forma giymiş, hatta gol bile atmış, ancak futbol oynamaktan hiçbir zaman hoşlanmıştır. Kendini bir çıkmazda hisseden futbolcu sakatlanmasının problemine çözüm olacağını düşünmüş ve antrenman esnasında şut çekerken sakatlandığını söyleyerek bir süre oynamayacağını belirtmiştir. Bu durumda Meksika’ya adapte olmakta olan futbolcu takımın top oynamadan Brezilya’ya ve ilk kulübü Botafogo ya geri dönmüştür.

Ardından futbol kariyeri boyunca futbol oynamamak adına çeşitli sakatlık bahaneleri uydurur. Pek çok farklı takımda oynayan futbolcu her zaman bahanelerin sayesinde kendini geri planda bırakmayı bilmiştir. Bunun yanı sıra forma giymeden profesyonel futbolculuk kariyerini sürdürüyor olması da oldukça ilgi çekici bir hikaye haline gelmesini sağlamıştır.

Dünyanın hiç futbol oynamamış en büyük futbolcusu
Carlos kaiser oynadığı takımlar

Carlos Kaiser Oynadığı Takımlar

24 Yıl süren profesyonel futbol hayatı boyunca Brezilya’nın en büyük kulüplerinden biri olan Flamengo, Botafogo, Fluminense, Vasco da Gama’da futbolculuk yapmıştır. Bunun yanı cıra Carlos Kaiser oynadığı takımlar hakkında araştırma yapan kişiler futbolcunun Amerika, Meksika ve Fransa’da da çeşitli takımlarda yer aldığını görmektedir.

Dünyanın hiç futbol oynamamış en büyük futbolcusu
Dünyanın en sahtekar futbolcusu

Dünyanın En Sahtekar Futbolcusu

Oynadığı pek çok takım ve 24 yıl süren profesyonel futbolculuğu esnasında neredeyse hiç futbol oynamamış Carlos Kaiser, dünyanın en sahtekar futbolcusu olarak anılmaktadır. Sakatlık bahaneleri sebebiyle futboldan uzak durmuş ve hiçbir zaman futbol oynamak istememiş oyuncu pek çok farklı takımda forma giymiştir.

Dünyanın hiç futbol oynamamış en büyük futbolcusu
Hiç futbol oynamamış teknik direktör

Hiç Futbol Oynamamış Teknik Direktör

Hiç futbol oynamamış teknik direktör futbol severler tarafından en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Ayağına top değmeden 6 takıma transfer olmuş ve neredeyse sayısız takımda oynamış Carlos Kaiser ise günümüzde hiç futbol oynamayacak emekli olmuş futbolcuların ilki olması sebebiyle oldukça dikkat çekici bir hikayeye sahiptir. Futbolcu hakkında çekilmiş bir film bile bulunmaktadır.

Kevin Durant Ayakkabı Numarası | Başketbolcuların Ayak Kaç Numara?

Hande Baladın Hayatı – Özel Hayatı Hakkında Bilinmeyenler

Bilinen En Ünlü Seri Katillerden Jeffrey Dahmer Kimdir?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥