Duxet Kullananların Yorumları – Duxet 30 MG Ne İşe Yarar?

Duxet depresyon, anksiyete ve kronik ağrı gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olabilir. Serotonin hormonun eksikliğinden dolayı meydana gelen ruhsal hastalıkların tedavisi için Duxet ilacı kullanılır.

Anksiyete bozukluğu ve depresyon gibi hastalıklara iyi geldiği gibi diyabetik sinir ağrısı ve nöropatik ağrılar için de kullanılır. Beyinin sakinleşmesi ve sinirlerin rahatlaması için serotonin ve noradrenalin hormonlarının yeterli seviyede olması gerekir. Eğer bu seviyeler normalin altındaysa Duxet gibi ilaçlar kullanılarak hormonun seviyesi arttırılır. Duloxx 30 mg ilacı ile aynı etkiye sahip Duxet ilacını daha önce kullanan kişiler yorumlarında neler söylemiş hadi gelin bakalım.

 • Aylardır Duxet ilacını kullanıyordum. İlacı unuttuğum için 5 gün kullanamadım. Yürürken düşme hissi, baş dönmesi ve titreme gibi yan etkiler meydana geldi.
 • Uyku düzenim olmadığı için doktorum bu ilacı kullanmamı önerdi. Kullanırken aşırı baş dönmesi yapıyordu. Bir iki gün sonra kullanmadım.
 • Kötü ve iyi şeyleri unutmaya başladım. Beynimi uyuşturduğunu düşünüyorum. Aşırı rahatlama hissi veriyor.
 • Kas ağrılarım geçmediği için bu ilacı verdi. 4 gündür kullandığım bir ilaç ancak etkisi çok fazla.
 • Anksiyete bozukluğu için 7 gündür kullandığım bir ila. Mutlu ve huzurlu hissediyorum. Çenemde kasılma olsa da anında geçti. Herhangi yan etkisi yok.
Duxet Kaç Günde Etki Eder2 ya da 4 hafta içinde
Duxet 60 Mg Hangi Saatlerde KullanılırAç ya da tok karnına kullanılır
Aile Hekimi Yazabilir Mi Hayır
Reçetesiz Alınır Mı Hayır
Duxet Tansiyon Yükseltir MiEvet

Duxet 30 Mg Kullananlar Kilo Aldırır Mı?

Duxet kullananlar yorumlar

Duxet hem ağrı kesici hem de antidepresan olarak kullanılır. Hafif ve orta ağrıların ortadan kalkması için kullanılır. Baş ağrısı, eklem, kas ve diş gibi birçok ağrıda etkili sonuç verir. Hatta bu ağrıların dışında ruhsal çöküntülerin tedavisi için de rahatlıkla kullanılır. Sakinleştirici ilaç kategorisinde yer alan Duxet 30 mg kullanan hastalarda kilo artışı görüldüğü gibi kilo kaybeden hastalarda var.

Duxet gibi anksiyete ilaçlarını kullanmak kilo artışına neden olabilir. Ancak bu yan etki çok yaygın olmadığı için bazı hastalarda görülmez. Bu ilacı kullandığınız zaman kesinlikle kilo alırsınız ya da zayıflarsınız gibi bir ibare söylemek yanlış olur. Ancak Duxet ilacını kullanırken yeme düzeninize özen göstermelisiniz. Yeme düzeninin yanında yarım saatlik egzersizlerle formunuzu koruyabilirsiniz.

Duxet 30 Mg Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Duxet 30 mg yan etkileri ne zaman geçer sorusunun yanıtı en çok araştırılan konular arasında yerini aldı. Yan etkileri ilaca alışma süresi boyunca karşınıza çıkar. Yan etkiler genellikle bir hafta sonra ortadan kaybolur. Eğer sürekli yan etkiler meydana geliyorsa uzman doktorunuza danışarak doz alımını azaltmanız gerekir. Duxet 30 mg ilacının yan etkileri şu şekildedir;

 • Baş ağrısı ve baş dönmesi,
 • Mide bulantı hissi, kusma ya da karın ağrısı,
 • Ağız kuruluğu,
 • Uyku isteği,
 • Kabızlık,
 • Boğaz iltihabı ya da mide yanması,
 • İştahın azalması ya iştahın artması,
 • Hazımsızlık,
 • Bulanık görme ya da kulak çınlaması gibi durumlar meydana gelebilir.

Duxet ilacı hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Duxet sakinleştirir mi?

Evet, Duxet sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Duxet, serotonin ve noradrenalin seviyelerini artırarak etki eder. Serotonin ve noradrenalin, ruh halini düzenlemeye ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olan beyin kimyasallarıdır. Bu nedenle, Duxet, depresyon, anksiyete ve fibromiyalji gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥