E-devlet şifremi unuttum nasıl açabilirim ve e-devlet şifremi unuttum SMS ile alma işlemini sizlerle paylaşıyoruz. E-devlet şifremi unuttum cüzdan no kabul etmiyor gibi sorunların çözümünü birlikte inceleyelim.

E-devlet şifremi unuttum nasıl açabilirim 2023 senesinde de çok fazla insanın karşılaştığı bir sorun. E-devlet hesabı için ilk kez açtığınızda PTT’den giderek şifre alırsınız ve bu şifreyle giriş yaparsınız. Daha sonra bu şifreyi unutursanız da şifrenizi yenilemek için kayıt olurken yazdığınız telefon numarasına kod istemeniz gerekir.

“Şifremi unuttum” butonuna tıklayarak devam ettiğinizde yada doğrudan şifre yenileme adresine girerek sizden birtakım nüfus bilgileri istenir. Nüfus kağıdınıza bakarak bu bilgileri eksiksiz girmeniz gerekir. Kod gönderildikten sonra kodu girip şifrenizi yenileyin.

E-devlet Şifremi Unuttum SMS ile Alma

E-devlet Şifremi Unuttum SMS ile Alma
E-devlet Şifremi Unuttum SMS ile Alma
E-devlet Şifremi Unuttum SMS ile Alma

E-devlet üzerinden şifrenizi unuttuğunuz için giriş yapamıyorsanız kayıtlı cep telefonunuza kod göndertebilirsiniz. E-devlet şifremi unuttum SMS ile alma için birkaç adımı yapmanız gerekir. “Şifremi unuttum” butonuna tıkladığınızda sizden nüfus bilgileriniz istenir. E-devlet adresine doğrudan girerek SMS ile yeniden şifre alabilirsiniz. Bunları eksiksiz doldurduğunuzda anne adı ve baba adı gibi bilgiler istenir.

En son telefonunuza SMS olarak kod gönderme işlemini kabul edersiniz. Gelen kodu kutucuğa yazdığınızda şifre yenileme ekranına yönlendirilirsiniz. Şifrenizi kimsenin bilemeyeceği şekilde oluşturup giriş yapabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


E-devlet Şifresi Alma İnternetten

E-devlet sayfanıza kullandığınız bankanın mobil uygulamasından da girebilirsiniz. Direkt olarak giriş sağladığınız için size şifre sormaz. Fakat e-devlet şifresi alma internetten ilk kez alacaksanız yapamazsınız. Bunun için PTT’ye gitmeniz gerekir.

Şifre değiştirme işlemlerini internet üzerinden telefonunuza göndereceğiniz güvenlik kodu sayesinde yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız yine bu kod sayesinde hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi belirlerken unutmayacağınız şekilde belirlemelisiniz.

Kurtarma kodunu ekrandaki kutucuğa yazdığınızda şifre sıfırlama ekranı direkt olarak karşınıza çıkar ve yenisini alabilirsiniz.

PTT E-devlet Şifresi Alma İnternetten

PTT E-devlet şifresi alma internetten yapılabilecek bir işlem değildir. İlk kez kayıt olacaksanız şifre almak için bizzat kendinizin PTT şubesine gitmeniz gerekir. Bu güvenlik açısından gerçekleştirilen bir durumdur.

Şubeye gidip şifre aldıktan sonra dilerseniz internet üzerinden sizin için hatırlaması daha kolay olan bir şifreyle değiştirebilirsiniz. Şifre değişimi için telefonunuza bir onay kodu gelir. Bu onay kodunu yazdığınızda önce eski şifrenizi ister. Eski şifrenizi girdikten sonra yeni şifrenizi belirleyerek devam edebilirsiniz.

1 Comment

  1. Muzaffer Kandemir on

    PTT gidip ilk şifremi aldım ama yaptığım şifreyi unuttum. Tekrar giriş yapmak istiyorum ama sürekli şifrenizi yanlış girdiniz sorunu ile karşı karşıya kalıyorum neden acaba