E-Devletten yardım başvurusu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu çeşitli sosyal yardım programlarına online olarak başvurma imkanıdır. E Devletten Yardım Başvurusu ile vatandaşlar, ikamet ettikleri yerden ve herhangi bir kuruma gitmeden, ihtiyaç duydukları sosyal yardımlara başvurabilmektedir.

E devletten 500 TL yardım başvurusu, başvuru şartları, ödemelerin ne zaman alınacağı vatandaşların en çok merak ettiği konular arasındadır. Sizler için yazımızda tüm merak ettiğiniz konuyu ele aldık.  

Dar gelirli, ekonomik anlamda zorluk çeken ailelere devlet tarafından düzenlenen birçok yardım vardır. Devlet kira ödemeyen kişilere kira yardımı düzenlediği gibi sağlık, eğitim, gıda yardımı düzenlemektedir. Doğalgaz yardımı, kömür yardımı gibi yakacak kategorisi altında da birçok yardım bulunur. Temel ihtiyaçlarını karşılamayan ailelere aylık olarak 1.500 TL yardım ödemesi gerçekleşecektir. E-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak için alttaki adımları takip etmeniz gerekir. 

  • E-devlet sistemine giriş yapınız. 
  • Arama kısmına Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti yazın. 
500 TL Yardım
  • Ardından karşınıza gelen seçeneklerden ilkini seçin. 
  • Daha sonra sağ kısımda bulunan Yeni Başvuru seçeneğine tıklayarak başvuru formunu doğru, eksiksiz bir şekilde tamamlayın.  
500 TL Yardım

Kimler Yararlanabilir?

Başvurularınızı gerçekleştirmeden önce yardım şartlarını sizler için derledik. Başvuru şartlarını sağlayan herkes bu yardıma başvuruda bulunabilir. Başvuru yapıldıktan sonra gerekli incelemeler yapılır. Şartları sağlayan ve dar gelirli aileler bu yardımdan yararlanmaktadır. Peki 500 TL yardımdan yararlanmak için hangi şartları sağlamanız gerekir? 

  • Türk vatandaşı olan, 
  • Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmesi, 
  • Yaşının 18 yaşından büyük olması, 
  • Hane içinde yaşayan kişi sayısına düşen gelirin asgari ücretin 1/3 oranında olması aranan şartlar arasında yer almaktadır.  

Yardım Başvurusu Sorgulama

E-devlet sistemi üzerinden yaptığınız yardım başvurularını yine e-devlet sistemini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Başvurularınızın durumunu incelemek, ödeme alıp almayacağınızı görüntülemek için sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Sorgulama işlemi için yapacağınız işlemler aslında oldukça kolay.  

  • Linkine tıklayarak e-devlet sistemine giriş yapmalısınız. 
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada başvurduğunuz yardımlar ve bu yardımların hangi aşamada olduğunu kolayca görebilirsiniz.  
Yardım Başvurusu Sorgulama 

Ödemeler Ne Zaman?

Ödemeler Ne Zaman? 

Ekonomik anlamda yaşantıları sürdürürken zorluk çeken ailelere 500 TL yardım edilecektir. Ayrıca hane başına düşen gelire göre bu ücret değişiklik gösterebilir. Yardım ücreti 450 TL ile 600 TL arasında olacak olup 12 ay boyunca ailelerin hesaplarına yatırılmaktadır. Başvuru gerçekleştirirken Iban numarasını yazdığınız hesabınıza ücretler yatırılır. Ödeme tarihleri net olmamakla birlikte her ayın sonunda ödemeler yatırılmaktadır.  

Ev Hanımlarına Yardım

1000 TL Öğrenci Yardım Parası