EBYS Şifresi Nasıl Değiştirilir (ebys.saglik.gov.tr şifremi unuttum)

EBYS şifresi nasıl değiştirilir ve yeni EBYS giriş işlemini sizlerle paylaşıyoruz. ebys.saglik.gov.tr şifremi unuttum, şifre yenileme işlemini birlikte inceleyelim.

Teknolojinin gelişmesiyle hayatlarımız ve yaptığımız işler de değişmeye başladı. Son zamanlarda ortaya çıkan EBYS sistemi ile tüm resmi yazışmalar dijital platforma geçiş yapmıştır. EBYS belge yönetim sistemi olarak bilinmektedir. Resmi yazışmalar belirli bir standart içerisinde gerçekleşmektedir. Kurum içinde veya kurum dışında birimler belirli zamanlarda resmi yazışma yapmaları gerekir.

EBYS ile resmi yazıların üretilmesi ve birimler arasında elektronik resmi yazışma olarak iletilmesine olanak sağlamaktadır. Kısaca tüm resmi yazışmalar artık elektronik sisteme geçiş yapmıştır. EBYS sistemine giriş yaparken şifrenizi unuttuysanız ve şifrenizi nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin bakalım.

ebys.saglik.gov.tr şifremi unuttum

EBYS.saglik.gov.tr şifremi unuttum, Sağlık Bakanlığında elektronik ortamda bilgi ve belge aktarımı gerçekleşmektedir. Kurum içinde veya kurum dışında dijital platform üzerinden yazışmaları gerçekleştirebilirsiniz. EBYS sistemi ile artık belgeler ve yazışmalar bir tık uzaklığınızdadır. EBYS şifrenizi unuttuysanız ve sisteme giriş yapamıyorsanız alttaki adımları takip ediniz.

  • İlk olarak linke tıklayınız.
  • Ekrana gelen sayfa Şifremi Unuttum seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan ekranda sizden kimlik numaranızı, kullanıcı adınızı ve kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Eksiksiz bir şekilde bu kısımları doldurmanız gerekir.
  • Daha sonra robot olmadığınızı kanıtlamanız gerekir. Sizden istenilen resimleri seçtikten sonra Doğrula seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Eğer telefon numaranıza gelen SMS ile doğrula seçeneğini seçtiyseniz cep telefonunuza SMS kodu gelecektir. Eğer e-posta doğrula seçeneğini seçtiyseniz e posta adresinize doğrulama linki gelecektir.
  • Sizlere gönderilen koda ve linke tıklayarak parola sıfırlama ekranına yönlendirilirsiniz. Bu kısımdan yeni şifrenizi girebilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Ebys Şifresi Nasıl Alınır

Ebys şifresi nasıl alınır

EBYS tüm kurumların kullandığı bir sistem haline dönüştü. EBYS sistemi ile birlikte birçok resmi yazışmalarınızı elektronik ortam üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. EBYS sistemine ilk defa girecek olan kişiler kurumlarına ait EBYS sistemini indirmeleri ve açmaları gerekir. İlk defa şifre alacak kişiler ise kurumlarıyla görüşerek şifrelerini almaları gerekmektedir. Her kuruma göre EBYS şifresi farklı yollardan alınmaktadır. Her kurum kendi sistemini kurmuştur.

Sağlık Bakanlığı EBYS Giriş

Sağlık Bakanlığı tarafından EBYS sistemi kullanılmaktadır. EBYS sistemine giriş yapacak olan kişiler saglik.gov.tr adresinde hangi e-posta adresini ve şifresini kullanıyorsa EBYS sisteminde de kullanıcı adıyla şifresi aynıdır. EBYS sisteminde şifrenizi unuttuysanız saglik.gov.tr adresinde de değişiklik yapmanız gerekmektedir. İkisi de birbiriyle bağlantılıdır. EBYS sistemine bilgisayar üzerinden giriş yapabilirsiniz.

  • EBYS sistemini linkine tıklayarak indirebilirsiniz.
  • İndirdikten sonra ekrana gelen oturum açma ekranında sağ üst kısımda yer alan ayarlar seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza oturum yönetimi, dil seçenekleri gelecektir. Oturum yönetimini Aile Sağlığı elemanları kullanıcı adı şifre olacak şekilde ayarlamaları gerekir. Aile Hekimleri Elektronik imza seçeneği seçmelerini gerekir. Seçenekleri seçtikten sonra kaydet seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra oturum açma ekranına gelerek kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥