Sağlık Ocağı Randevusu – Hastane Randevu Telefon

Sağlık ocağı randevusu sistemi hakkında detaylar sıklıkla merak ediliyor. Aile hekimliği olarak da bilinen sağlık ocakları da normal sağlık kuruluşlarında olduğu gibi uzaktan randevu sistemi ile çalışıyor.

Bunun yerine dilerseniz doğrudan ikametinizin bağlı olduğu sağlık ocağına giderek, kendi aile hekiminiz için sıra-numara almanız da yeterli olabilir.

Ancak saat dilimi seçimi yapmak istiyorsanız e-nabız uygulaması üzerinden de randevunuzu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bildiğiniz üzere covid aşıları da artık sağlık ocaklarında aile hekimleri tarafından yapılıyor.

Bu noktada covid aşısı için MHRS üzerinden randevu almanız ve bu randevu tarihinde sağlık ocağını ziyaret etmeniz gerekiyor.

MHRS sisteminden sağlık kurum ve kuruluşlarına randevu alabilmek için ALO 182 randevu hattıyla irtibata geçebilirsiniz. Peki, diğer randevu alma seçenekleri nelerdir?

T.C. Kimlik No ile Hastane Randevu Alma

T.C. kimlik no ile hastane randevu alma kanalı üzerinden de gerçekleştirilebilir. Aile hekiminize randevu almak için sadece e-devlet kanalı değil farklı kanallar da mevcuttur. Bu kanallardan herhangi birini tercih ederek kolayca aile hekimi randevunuzu oluşturmanız mümkündür. Genel olarak sağlık ocaklarına randevu alabileceğiniz tüm kanalları sıralamak gerekirse de;

  • MHRS web adresi üzerinden alabilirsiniz.
  • E-devlet MHRS sisteminden alabilirsiniz.
  • ALO 182 çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.
  • E-nabız uygulamasını indirerek de aile hekiminize randevu alabilirsiniz.

E-devlet üzerinden randevu almak istiyorsanız mevcut giriş bilgileriniz ile e-devlet sistemine erişim sağlamanız gerekiyor. Ardından arama kısmına MHRS yazarak ilgili randevu sayfasına ulaşabilir ve işleminizi tamamlayabilirsiniz. MHRS sağlık ocağı randevu bu bağlamda en sık tercih edilen yöntem olarak dikkat çekiyor.

Hastane randevu numarası
Hastane randevu numarası

Hastane Randevu Al

Hastane randevu al sistemi hakkında detayları aktardık. İçeriğimizin başında da ifade ettiğimiz üzere dilerseniz hastane randevu numarası ALO 182’yi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Bunun için bağlı bulunduğunuz sağlık ocağına direk gitmeniz yeterli olacaktır. Sağlık ocağına gittikten sonra sıra numarası alabilmeniz için sıra alma ekranından aile hekiminizi seçmeniz ve TC kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Aldığınız sıra numarası gelince de direk aile hekiminize muayene olabilirsiniz.

Eşlere Aşı Randevusu Nasıl Alınır

Özel Hastane Emar Fiyatları

Özel Hastane Doğum Ücretleri

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu