Sağlık Ocağı Randevu Alma e-Devlet hakkında resimli anlatım yaptık. Nabızdan ve e-devletten hastane randevu nasıl alınır işte detayları.

Sağlık ocağı randevusu sistemi hakkında detaylar sıklıkla merak ediliyor. Aile hekimliği olarak da bilinen sağlık ocakları da normal sağlık kuruluşlarında olduğu gibi uzaktan randevu sistemi ile çalışıyor.

Bunun yerine dilerseniz doğrudan ikametinizin bağlı olduğu sağlık ocağına giderek, kendi aile hekiminiz için sıra-numara almanız da yeterli olabilir. Ancak saat dilimi seçimi yapmak istiyorsanız e-nabız uygulaması üzerinden de randevunuzu alabilirsiniz.

Sağlık Ocağı Randevu Alma

Ücretsiz MHRS yükle ve rahatlıkla online randevunuzu oluşturun. Randevu almayı adım adım aşağıda anlattık, takip edin.

MHRS sisteminden sağlık kurum ve kuruluşlarına randevu alabilmek için ALO 182 randevu hattıyla irtibata geçebilirsiniz.

Sağlık Ocağı Randevu Alma

T.C. Kimlik No ile Hastane Randevu Alma

T.C. kimlik no ile hastane randevu alma kanalı üzerinden de gerçekleştirilebilir. Aile hekiminize randevu almak için sadece e-devlet kanalı değil farklı kanallar da mevcuttur. Bu kanallardan herhangi birini tercih ederek kolayca aile hekimi randevunuzu oluşturmanız mümkündür. Genel olarak sağlık ocaklarına randevu alabileceğiniz tüm kanalları sıralamak gerekirse de;

  • MHRS web adresi üzerinden alabilirsiniz.
  • E-devlet MHRS sisteminden alabilirsiniz.
  • ALO 182 çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz.
  • E-nabız uygulamasını indirerek de aile hekiminize randevu alabilirsiniz.

E-devlet üzerinden randevu almak istiyorsanız mevcut giriş bilgileriniz ile e-devlet sistemine erişim sağlamanız gerekiyor. Ardından arama kısmına MHRS yazarak ilgili randevu sayfasına ulaşabilir ve işleminizi tamamlayabilirsiniz. MHRS sağlık ocağı randevu bu bağlamda en sık tercih edilen yöntem olarak dikkat çekiyor.

Hastane Randevu Al

Hastane randevu al sistemi hakkında detayları aktardık. İçeriğimizin başında da ifade ettiğimiz üzere dilerseniz hastane randevu numarası ALO 182’yi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Bunun için bağlı bulunduğunuz sağlık ocağına direk gitmeniz yeterli olacaktır. Sağlık ocağına gittikten sonra sıra numarası alabilmeniz için sıra alma ekranından aile hekiminizi seçmeniz ve TC kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Aldığınız sıra numarası gelince de direk aile hekiminize muayene olabilirsiniz.

Sağlık ocağı için randevu nasıl alınır?

Sağlık ocağına aşı için değil farklı bir işlem için gidecek olursanız randevu almadan gidebilirsiniz. Covid-19 aşısı vurulmak için gitmek için ise ALO 182’den randevu oluşturabilirsiniz.

Aile hekimi muayene randevusu nedir?

Aile hekimliğine giderken randevu oluşturmanıza gerek yoktur. Eğer ki aşı olmak için randevu almak istiyorsanız ALO 182’yi arayarak randevu oluşturabilir veya https://www.hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ web adresinden online randevu oluşturabilirsiniz.

Sağlık Raporu Nasıl Alınır? (En Kolay E-Nabız ve E-Devletten Rapor Alma)

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları (Aile Hekimi T.C. Kimlik No ile Öğrenme)

Sağlık Ocakları Kaçta Açılıyor 2023 (Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri)