EFT iptal etme garanti ve Garanti mobil para transferi iptali işlemini sizlerle paylaşıyoruz. FAST para transferi iptal etme ve Garanti FAST iptal etme işlemini birlikte inceleyelim.

Garanti FAST iptal etme;

FAST olarak yapılan para transferi işlemlerinde para alıcı tarafına anında aktarıldığı için EFT gibi herhangi bir işlem süresi yoktur. Yapmanız gereken işlem hızlı bir şekilde bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak olayı anlatmaktır. Bankanızın yapacağı işlem ise alıcının bankası ile ona bir bildirim göndermektir. Gönül rızası ile parayı kendisinin size geri gönderilmesi talep edilmektedir.

EFT iptal etme Garanti Bankası için nasıl yapılır sorusuna cevap aranıyor. Garanti bankasını kullanarak yaptığınız EFT işlemlerinizi eğer mesai saatleri dışında yaptıysanız iptal edebilirsiniz. Yani henüz gönderdiğiniz para karşı hesaba geçmediyse EFT işleminizi kolayca iptal etmeniz mümkün olacaktır. EFT iptal işlemini yapmak için birden fazla yöntem bulunuyor. Bunları sıralamak gerekirse de;

Müşteri Hizmetleri EFT İptali:

 • Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak EFT iptal işleminizi yapabilirsiniz.
 • 444 0 333 numarasını arayarak doğrudan yanlış EFT işlemi yaptığınızı belirtin.
 • Müşteri temsilcisi EFT iptal süreci noktasında size yardımcı olarak işleminizi tamamlayacaktır.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı:

 • Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden EFT iptal işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 • sube.garanti.com.tr adresine erişerek internet bankacılığına giriş yapın.
 • Ardından para transferi sayfasından EFT emirleri sayfasına erişin.
 • Ardından iptal etmek istediğiniz EFT işlemini kolayca ekrandaki yönergelerini takip ederek iptal edin.

Garanti BBVA Mobil Uygulama:

 • Garanti BBVA uygulamasına giriş yapın.
 • Ardından ise soldaki menüden para transferi sayfasına erişim sağlayın.
 • EFT sayfasına erişerek iptal etmek istediğiniz EFT emrinizi iptal edin.

Garanti BBVA Şubeleri:

Doğrudan en yakın Garanti BBVA şubesine giderek de kolayca yanlış EFT işlemlerinizi banka çalışanlarının yardımıyla iptal edebilirsiniz.

Garanti FAST İptal Etme

Özel ve kamu bankalarının tamamı para transferlerinin daha hızlı olması adına FAST sistemine geçiş sağladı. Fast sistemi mesai saati ve tutar fark etmeksizin herhangi bir hesaptan herhangi bir hesaba sadece saniyeler içerisinde para transferi yapmanıza olanak sağlar. Bu noktada işlem genelde sadece 2-3 saniye kadar sürmektedir.

Garanti FAST iptal etme durumu ise sadece 25 saniye boyunca işlem yapılmamışsa mümkündür. Eğer Garanti bankasından farklı bir hesaba FAST ile para gönderdiyseniz ve işlem 25 saniye boyunca onaylanmamışsa otomatik olarak iptal edilir. Bunun dışında FAST işlemlerinde herhangi bir iptal işlemi yapabilmeniz söz konusu değildir.


Daha fazla ilgili içerik;


Garanti EFT İptali Mobil

Garanti EFT İptali Mobil

Garanti EFT iptali mobil uygulama üzerinden kolayca yapılabilir. Eğer Garanti Bankası müşterisiyseniz mobil uygulamasını telefonunuza indirerek kurulumunu sağlayın. Kurulumun hemen ardından ise T.C kimlik numaranız ile mobil uygulamaya giriş sağlayın. Ardından yanlış EFT işlemini iptal etmek üzere şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Mobil uygulamaya giriş sağlayın.
 • Ekranın sol tarafından yer alan menüden para transferleri sayfasına erişim sağlayın.
 • Ardından EFT emirleri sayfasına erişerek iptal etmek istediğiniz EFT işleminizi kolayca iptal edin.

Bu adımlar sırasında takıldığınız bir nokta olursa EFT iptal işlemi için destek almak üzere doğrudan 444 0 333 Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

Garanti EFT İptali Ne Zaman Hesaba Geçer

Garanti EFT İptali ne zaman hesaba geçer, hemen geçer mi soruları merak ediliyor. Garanti Bankası EFT işlemleri normalde mesai saatleri içerisinde en geç saat 16:00’a kadar yapılmalıdır. Eğer mesai saatleri dışında EFT işlem yaptıysanız ve işlemin yanlış olduğunu fark ettiyseniz hemen iptal edebilirsiniz. Bu tarz durumlarda EFT işlemini iptal ettikten kısa bir süre içinde (aynı gün) ilgili ücret hesabınıza geri yansıtılır. EFT iptal süreçlerinde gönderdiğiniz paradan herhangi bir komisyon kesintisi yapılmaksızın doğrudan hesabınıza iade edilir.

1 Comment

 1. Yanlışlıkla iki kere para gönderdim geri almak istiyorum. Hemen eft gitti nasıl geri iptal edicem lütfen yardım acillll

Leave A Reply