FAST ödeme iadesi nedir ve FAST iade talebi ne zaman sonuçlanır, detayları sizlerle paylaşıyoruz. FAST iade talebi sorgulama ve FAST iptal edilir mi, birlikte inceleyelim.

FAST ödeme iadesi, FAST ile yapılan bir işlemin iade edilmesi sürecini anlatan bir kavramdır. FAST işlemleri mesai saatleri dışında yapılan para aktarım işlemleridir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında ödeme iadesi almak isterseniz FAST yapıldıktan sonra beklemeden hızlı bir şekilde ödeme iadesi için başvurmanız gerekir.

Günümüzde mesai saatleri dışında da bankalar aracılığı ile ödeme yapabilir, para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Para transferi yaparken kullandığınız kanal ise FAST olarak bilinir. FAST ile yapılan ödemelerin geri alınması ve FAST işlemlerin iptaline ilişkin detaylı bir yönlendirme için okumaya devam edin.

FAST ile Gönderilen Para Geri Alınabilir Mi

FAST ile gönderilen para geri alınabilir. FAST işlemi sonrasında hızlı bir şekilde para iadesi için aşağıda yer alan kanallardan birini kullanmanız gerekir. Para transferi yaptıktan günler sonra yanlış bir hesaba para transferi yaptığınızı fark ettiyseniz o zaman çözüm biraz daha zor olabilir.

Paranızı geri almak için vakit kaybetmeden aşağıda yer alan kanallardan birine başvurmanız gerekmektedir.

  • Mobil bankacılık üzerinden,
  • İnternet bankacılığı üzerinden,
  • Banka şubeleri üzerinden,
  • Telefon bankacılığı üzerinden.

FAST İptal Etme

FAST iptal etme işlemi FAST yapıldıktan hemen sonra kısa bir süreliğine mümkündür. Hiçbir yardımcıya ihtiyaç duymadan online işlemler ya da mobil bankacılık üzerinden FAST işlemini iptal edebilirsiniz.

FAST işlemini iptal etmek için transferlerim menüsüne tıklayın. Transferlerim menüsü içeriğinde yer alan FAST işlemini bulun ve üzerine tıklayın. Üzerine tıkladığınızda iptal seçeneği görünüyorsa hızlı bir şekilde buradan işlemi iptal edebilirsiniz. İptal seçeneği görünmüyorsa bu işlem için azami zaman sınırını aşmış olabilirsiniz.

FAST ile yapılan para transferlerinin iptali için müşteri hizmetlerini aramak en hızlı kanallardan biridir. 7/24 açık olan müşteri hizmetleri kanalı ile FAST işlemini iptal etmek üzere alıcıya ulaşabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


FAST ile Para Gönderdim Gitmedi

FAST ile gönderilen para gönderdiğiniz hesaba gitmediyse büyük bir ihtimalle hesap numarasında ya da IBAN bilgisinde yanlışlık yapmış olmalısınız. IBAN bilgisinde yanlışlık olup olmadığını kontrol edin. Alıcı bilgilerinde hata varsa para başka bir adrese gitmiş olabilir.

Transferin başka bir hesaba gitmesi halinde transfer iptali için yukarıda yer alan adımlar incelenmelidir. Transferin hiçbir hesaba gitmeyerek havada kalması halinde ise doğrudan bankaya başvurmak ve müşteri hizmetleri aracılığı ile iade talebi oluşturmak gerekir.

FAST İade Talebi Sorgulama

FAST İade Talebi Sorgulama

FAST iade talebi sorgulama işlemi bankaların müşteri hizmetleri üzerinden yapılmaktadır. Müşteri hizmetlerini bankaya kayıtlı olan telefon numaranız ile arayın ve ardından iade talebi sorgulamak istediğiniz söyleyin.

FAST işlemlerinin iadesinde aynı banka içerisinde bir transfer söz konusu ise sorun çok daha kolay çözülür. Ancak bankalar arası yapılan FAST işlemlerinde diğer bankanın da işleme dahil olması gerektiğinden işlem süresi biraz daha uzayabilmektedir.