EFT iptal etme VakıfBank ve VakıfBank fast iptal etme işlemini sizlerle paylaşıyoruz. VakıfBank EFT sorgulama işlemini birlikte inceleyelim.

EFT iptal Etme VakıfBank için nasıl ve nereden yapılır, EFT iptali mümkün mü ve benzeri sorular sıkça merak ediliyor. Vakıfbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapmanız gerekiyor.

Eğer ilgili EFT işlemini yaptıktan sonra yanlış olduğunu fark ettiyseniz ve para tutarı henüz karşı hesaba yansımadıysa kolayca iptal edebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde yaptığınız EFT işlemleri anlık hesaba yansıyacağı için iptal işlemi söz konusu olmayacaktır. EFT iptal işlemlerini şu yöntemlerden herhangi birini kullanarak kolayca yapabilirsiniz;

  • Vakıfbank şubelerini ziyaret ederek
  • Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması ile
  • Vakıfbank internet şube üzerinden
  • Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak

Tüm bu yöntemlerden herhangi birini tercih ederek yanlış EFT işlemlerinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus iptal ettiğiniz EFT işleminin mesai saatleri dışında yapılmış ve henüz karşı tarafın hesabına yansımamış olmasıdır.

VakıfBank fast iptal Etme

VakıfBank fast iptal etme işlemini gerçekleştirmeniz için ilk yapmanız gereken Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramak olacaktır.

FAST işlemlerinde para transferi anında gerçekleştiği için karşı tarafın rızası ve onayı olmadan işlem iptali veya ücret iadesi söz konusu dahi değildir.


Daha fazla ilgili içerik;


Vakıfbank Mobil Bankacılık EFT İptali

Vakıfbank mobil bankacılık EFT iptali işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yanlış EFT işlemi yaptıysanız ve henüz EFT tutarı karşı tarafından hesabına yansımamışsa Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yaparak hızlıca iptal işlemini yapabilirsiniz. Bunun için atmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Sol tarafta yer alan menüden para transferleri sayfasına erişim sağlayın.
  • Ardından alt menüde yer alan EFT kısmına tıklayarak istediğiniz işlemi iptal edebilirsiniz.

Bu adımları yaparken takıldığınız bir nokta olursa hemen Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Vakıfbank EFT İptali Ne Zaman Hesaba Geçer

Vakıfbank EFT İptali Ne Zaman Hesaba Geçer

Vakıfbank EFT iptali ne zaman hesaba geçer, hemen tutar hesabıma yansır mı gibi sorular sık bir şekilde merak ediliyor. Vakıfbank EFT işlemlerinizi yanlış yaptıysanız ve ilgili işlem sonucunda tutar henüz karşı tarafından hesabına geçmediyse EFT iptal işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında ilgili EFT tutarı genel olarak 5-10 dakika içerisinde hesabınıza yansır. Nadir olmakla beraber eğer aşırı yoğunluk varsa ilgili tutar maksimum 30 dakika içerisinde hesabınıza geri yansıyacaktır.

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT saatleri değişti. Vakıfbank EFT işlemlerini sadece mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz. Bankanın EFT için belirlediği mesai saatlerinin detayları ise şu şekildedir;

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 08:30-15:59 saatleri arasında EFT işlemi yapabilirsiniz.
  • Geç EFT işlemlerinizi yine belirtilen iş günlerinde 16:00-17:15 saatleri arasında yapabilirsiniz.

Belirtilen saat aralıkları dışında yapacağınız tüm EFT işlemleri ertesi gün mesai saatleri içerisinde işleme alınır.

1 Comment

  1. Vakıfbank provizyonda işlem kalınca geri çekebiliyordumç Ancak eft ile para gönderdim. fazla para göndermişim. parayı geri isteyemem de nasıl geri alıcam parayı şimdi çok çaresizim

Leave A Reply